Kolorowy świat Monumi

Czas na kolorowanki!

Są z nami od kiedy pamiętamy. Ponadczasowy pomysł na spędzenie wolnego czasu wraca w nowej odsłonie. Kredki, flamastry, farby w dłonie. Rozpoczynamy zabawę z kolorowankami w roli głównej!

Uczą, bawią i są świetnym pomysłem na prezent z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. W formie książeczek, dużych edukacyjnych arkuszy, czy przestrzennych budowli – kolorowanki Monumi to kreatywna zabawa i świetne połączenie rozwoju intelektualnego najmłodszych z pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Przyjrzałyśmy się im bliżej. Nuda? Tutaj nie ma na nią miejsca!

 

*

KOLOROWE DOMKI

W świecie wyobraźni i zabawy wszystko się może zdarzyć! Im więcej pomysłów, tym więcej sposobów na ozdobienie przestrzennych kolorowanek. Papierowe konstrukcje stworzą magiczny świat, w którym na pewno z wielką chęcią zamieszkają  bajkowi przyjaciele najmłodszych. Miś, króliczek i lalka wyprawią wielkie przyjęcie i zabawy w miłym towarzystwie nie będzie końca.

 

*

 PIĘTROWY PARKING

Dzieci zbudują i pokolorują jedyny taki w okolicy piętrowy parking – co do tego nie mamy wątpliwości. Papierowa trzypoziomowa budowla z myjnią i podjazdami – niezwykle stabilna i trwała, nie dość że będzie superpomysłem na wielogodzinną zabawę, to też okazać się może trafioną dekoracją do pokoju małego fana motoryzacji. Czy można sobie wyobrazić piękniejsze miejsce do parkowania ulubionych samochodzików?

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

DOMEK DLA KSIĘŻNICZKI

W trzypiętrowej budowli z drabinką i spiczastym dachem z chęcią zamieszkałaby pewnie niejedna księżniczka i niejeden książę. W pięknie urządzonej willi można rozgościć się od zaraz, wystarczy ją tylko pokolorować. Wpuście przez okna ciepłe promienie słońca i słodki zapach bzu, akacji i jabłonek, w końcu lato tuż za rogiem! Nie mamy wątpliwości, że domek przy ulicy Wiosennej jest zdecydowanie jednym z piękniejszych w okolicy!

 

*

KSIĄŻECZKI KOLOROWANKI

Raz, dwa, trzy, w ruch idą książeczki. Te miniprzewodniki podpowiedzą dzieciom, jak krok po kroku narysować kotka, pieska, zwierzątka na wsi i ulubione pojazdy. Samouczki to instrukcje, które pokazują, od czego zacząć przygodę z rysowaniem i jakich ważnych pociągnięć kredką nie może zabraknąć przy tworzeniu ulubionych bohaterów czy zwierzątek. Wszystkie prace powstaną w specjalnym szkicowniku – miejscu na twórcze prace, które zachwycą wszystkich!

 

*

RAMKI NA MAŁE DZIEŁA SZTUKI

Mali artyści tworzą cuda! Oni wiedzą, jaki efekt chcą osiągnąć i wiedzą też, że ich prace będą najlepszym prezentem dla podziwiających ich twórczość rodziców. Świetnym pomysłem na uwiecznienie malunków najmłodszych będą kolororamki, które można powiesić na ścianie. Dla ułatwienia w zestawie znajdziecie instrukcje krok po kroku, które nauczą rysować księżniczkę, rakietę lub kotka. Mamy pewność, że dzieci ozdobią piękne ramki w wyjątkowy i niezwykle pomysłowy sposób!

 

*

KOLORORAMKA ALFABET

Nauka literek poprzez zabawę to jest to! Dodatkowo odrobina kreatywności i lepiej nie mogłyśmy sobie tego wyobrazić. Czas na literkowe szaleństwo! W szkole, w przedszkolu i w domu. Nauka przez zabawę jest najfajniejsza. Czy dzieci znajdą na planszy literki, z których ułożą swoje imiona, i czy uda im się pokolorować każdą z nich na zupełnie inny kolor? Sprawdźcie!

*

KOSMICZNE KOLORORAMKI

Lecimy w kosmos! Tak, tak. Za chwil kilka startuje rakieta, która zabierze nas w gwiezdną podróż. Harmonogram podróży od początku do końca przygotują mali astronauci. Kolorowymi farbami, flamastrami i kredkami narysują szczegóły naszej ekspedycji. Przed nami wielka, ekscytująca wyprawa i dużo niespodzianek czyhających po drodze. Skafandry gotowe? Ruszamy!

 

*

DAMA Z ŁASICZKĄ

Namalowanie pięknego obrazu to długa i ciężka praca. Bardzo dobrze wie o tym każdy mały artysta. Wena przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstają dzieła sztuki, które dopełniają wielką, domową galerię prac malarza. Dama z gronostajem – klasyk Leonarda da Vinci – bez niej zbiór malowideł małego artysty byłby niekompletny, z nią eksponowane prace tworzą piękną i zarazem spójną całość. Malarski i twórczy dziecięcy majstersztyk.

*

MIARKA WZROSTU

Jest alternatywą dla znanego od lat sposobu zaznaczania dziecięcego wzrostu na drzwiowych framugach. Spersonalizowana, bo pokolorowana od początku do końca przez właściciela, pozwoli mu śledzić to, jak rośnie i jak coraz wyżej i wyżej sięga chmur. Wspólne obserwacje punktów na kolorowej miarce punktów zaskoczą zarówno mamę, tatę, jak i dzieci. Kto by pomyślał, że rosną one aż tak szybko!

*

KOLOROWANKI XXL

Tych wielkich kolorowanek XXL pewnie nie musimy wam już przedstawiać. Jednak koniecznie musimy wam je pokazać! Wielki format, gruby karton ułatwiający zwijanie i rozwijanie pracy małego artysty pozwala zamienić kolorowanie w długą i niezwykle twórczą zabawę. Ostrzegamy, ta może nie mieć końca! Dużo tutaj szczegółów, małych elementów, które ozdobione w piękne barwy stworzą spójny świat, zaproszenie do dalszej zabawy.

 

Jesteśmy pewne, że w świecie Monumi zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą mnóstwo pomysłów na fajne i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Tutaj znajdziecie ich całą masę!

*

Kredki, flamastry i farby na sesję dostarczył Edukatorek.

Dziękujemy niezwykle kreatywnemu miejscu na mapie Olsztyna – pracowni Playschool za udostępnienie przestrzeni na zdjęcia.

*

Zdjęcia: Lidia Dzwolak

Opracowała: Marta Szczepanik 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.