Klockoland – z klocków się nie wyrasta

Z wizytą w Krakowie!

Na pewne rzeczy nigdy nie jest za późno, na przykład na klocki. To ten moment, gdy ojciec kupuje, a potem pół dnia buduje statek kosmiczny Lego. Hej, Kraków, podobno skrywasz prawdziwie rodzinną atrakcję na Starówce?

Nie samą historią Kraków stoi. Oczywiście, Kościół Mariacki, karmienie gołębi, spacer w cieniu Sukiennic, czy odkrywanie losów królów – zaliczone. Warto więc przejść sto metrów dalej klimatycznymi uliczkami Starówki, by dotrzeć do perełki w zupełnie innym stylu – Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Z naszych obserwacji wynika, że rodzice się tu nie nudzą, nawet ci, którym nazwa Lego Mindstorm czy Lego Friends nic nie mówią. Hmm, a są w ogóle tacy? 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

600 metrów powierzchni i 50 interaktywnych eksponatów czeka na dużych i małych fanów tych kultowych duńskich klocków w trzech strefach: interaktywnej, warsztatowej i kreatywnej zabawy. Od czego zaczynamy? Sterowanie robotami z klocków za pomocą przycisków i tabletów brzmi dobrze i skutecznie porywa dzieciaki na dobre pół godziny. Są w swoim świecie! A właściwie w świecie Gwiezdnych Wojen, skąd jako maszyniści pociągu przedostają się na Dziki Zachód. Eh, gdyby można tak czasem precyzyjnie sterować własnymi dziećmi, szczególnie przed ósmą w poniedziałek… Bawimy się dalej! W strefie warsztatowej i kreatywnej zabawy nikt nie przejmuje się sprzątaniem, wielka ilość rozsypanych klocków czeka na burzenie, tworzenie i kombinowanie. Czas zabawy nielimitowany, a wyobraźnia dzieciaków pracuje na pełnych obrotach, choć to przecież leniwe wakacje.

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

A jeśli akurat na horyzoncie są czyjeś urodziny, może spędzenie ich w Klockolandzie i wybranie jednego ze scenariuszy urodzinowych jest opcją właśnie dla was. Star Wars, Piłkarskie Robomistrzostwa, Harry Potter, a może klasyk – Lego City? Z klocków się nie wyrasta, całe szczęście. Ale pospieszyć się do krakowskiego centrum warto już teraz, Klockoland czynny jest codziennie w godzinach 10.00-20.00.

Zdjęcia: Joanna/Migavki

Opracowanie: Kasia Karaim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.