przedszkole

Kiedy w domu przedszkolaków jest dwoje

KONKURS: wygraj plecaczek!

Kiedy w domu przedszkolaków jest dwoje
Karolina Synowiec

Jak może wyglądać przedszkolna wyprawka i domowe zabawy? Oboje dzieci Pauli, Julek i Lila, to dzielne przedszkolaki. Po wakacjach powędrowali do placówki razem! Po południu, w domu, cały ich świat nadal jest odkrywaniem i zabawą. Jak może wyglądać przedszkolna wyprawka i domowe zabawy?

Kiedy masz w domu dwoje przedszkolaków, możesz być pewna, że będzie wesoło. Śmiechy, krzyki, kłótnie – to codzienność i najlepsza szkoła życia. U Pauli wesołe tornado zdaje się być wiecznie zajęte i ciekawe wszystkiego. A jak wygląda przygotowywanie do przedszkolnego życia?

*
WSPIERANIE SAMODZIELNOŚCI

Założyć koszulkę, zapiać suwak, trafić guzikiem w dziurkę… to są nie lada wyzwania. Małpka nauczycielka to duża, miękka przytulanka niemieckiej marki Sigikid. Miło się z nią śpi i bawi, a nauka przychodzi sama. Żeby ubrać małpkę, a dzieci za taką zabawą wprost przepadają, trzeba poćwiczyć motorykę małą. Małpka została zaprojektowana tak, by oswoić dziecko z kolejnymi czynnościami, w tym sznurowaniem, zapinaniem rzepów, ściąganiem kaptura bluzy… Małpka pozwala na zabawę w odgrywanie ról i trenowanie kolejnych umiejętności, które są niezbędne z życiu przedszkolaka.

*
SPRAWNE PALUSZKI

Guzik z pętelką! Skoro już mowa o ćwiczeniu motoryki małej, warto się pochylić nad zadaniem, które jest kluczowe przy jej rozwoju, czyli przeplataniu. Zabawa z włóczką, igłą i dziurkami sprawia, że samodzielne wiązanie butów przestaje być straszne, a w przyszłości i nauka matematyki czy zdobywanie kompetencji językowych przychodzą sprawniej. Zestaw kreatywny Podróż zachęca do samodzielnego projektowania wzorów, wyzwalając wyobraźnię i pomysłowość dziecka. A przy tym ćwiczy precyzję i koordynację oko-ręka.

*
ŁATWE LITERKI

Naukę czas zacząć. Ale znowu – tylko i wyłącznie poprzez zabawę. Dzieci same pytają o nazwy liter i z czasem samodzielnie składają je w sylaby. Są ciekawe tego, jak pisze się ich imię, jak pisze się „mama”. Drugi etap zabawy zestawem magnetycznym to pisanie słówek w języku angielskim. Wierzcie nam, w ten sposób pisownia wchodzi do głowy absolutnie sama!

*
I PROSTE CYFERKI

Metrowa układanka Janod to sposób na poznanie cyfr i liczb – od 1 do 10. Zrobiona z drewna, jest piękną i angażującą zabawką, która przy okazji wspaniale stymuluje sensorykę. Klasyczna paleta barw, przestrzenne, wycięte w drewnie kształty – to wszystko pozwala na zabawę w duchu Montessori. Układanka wpasowuje się w różne etapy rozwojowe – pozwala na zabawę z barwami, kształtami, nazwami zwierząt, a nauka liczenia i znajomość cyfr przychodzą niejako same z siebie, z czasem.

*
DOBRE PAKOWANIE

Na koniec niezbędnik przedszkolaka, czyli pierwszy plecak. Taki, który wędruje z nami do przedszkola, na wycieczki, na wizyty u znajomych. A w plecaku – wiadomo, ulubiona przytulanka, książeczka, picie czy przekąska na czas powrotu. Poza tym kamyki, patyki, ptasie piórka, szklane kulki… Cały dobytek może się zmieścić w tym wspaniałym towarzyszu. Plecaki Lassig wyróżnia więcej niż słodkie pysio wombata lub świnki. W łapach, oczach, uszach i ustach znajdują się magnesy, dzięki którym można te części przykładać do siebie, tworząc zabawne miny czy gesty zwierzątka. Praktyczni rodzice docenią, że plecak daje się łatwo obsługiwać dziecięcym rączkom, i to, że mimo miłej w dotyku tkaniny, jest superwytrzymały, wodo- i zabrudzenioodporny.

*
KONKURS

I ten właśnie plecak można wygrać w naszym konkursie! Niech zwierzątko z serii About Friends do was powędruje i służy waszemu przedszkolakowi.
Żeby wziąć udział, wystarczy napisać w komentarzu, co twoje dziecko włożyłoby na pewno do swojego plecaczka. Wybrany komentarz zostanie nagrodzony plecakiem z serii About Friends. Na odpowiedzi czekamy od dziś do poniedziałku 9 września.

*

WYNIKI KONKURSU

Marta mamy nadzieję, że wszystkie zdobyte podczas spaceru skarby znajdą miejsce w nowym plecaczku twojego synka. Skontaktujemy się z tobą. Gratulujemy wygranej!

*

Publikacja powstała dzięki markom: Lassig, Janod i Sigikid