edytorial moda polska dla dzieci

Kids Love Art

Ubieranka Reserved

Kids Love Art
Ewa Przedpełska

Chodź, pomaluj świat na żółto, niebiesko, czerwono i pstrokato! Niech się zimowa szaruga rozżarzy barwnymi plamami cynobru, pąsu i ultramaryny. Do dzieła!

Mali artyści na start! Farby wyciskamy na palety, puszki napełniamy wodą, a pędzle rozgrzewamy w dłoniach. I marsz ku sztalugom, żeby co nieco po dziecięcemu zmalować. Wszystkie chwyty i kolory dozwolone. Malować możecie pędzlami, palcami albo nosami. Niebo jest limitem.

W grunge’owych kraciastych koszulach na wzór Kurta Cobaina jakoś łatwiej oddać się fantazjowaniu o dźwiękach, liniach rytmu i muzycznej dynamice. Stąd i obrazki toczą na płótnie barwne kręgi, a sam proces twórczy dzieje się w swoim równomiernym i nieśpiesznym tempie. Takim, które z łatwością wystukają ciężkie buty o grubych podeszwach i przyciągających spojrzenia sznurówkach. Courtney Love też tu z nami jest, odziana w powłóczysty butelkowo-zielony sweter i liliowe welurowe spodnie. Świat widziany jej oczami zbudowany jest z kolorowych bloków, tyle w tej wizji optymizmu i umiłowania wolności!

Najmłodsze malarki w przerwach od zajęć plastycznych podróżują na siostrzanych plecach z sami do sali, eksplorując atelier i wiążąc supły na barwnych, zsuwających się ze stóp rajstopach. Rozmarzeni abstrakcjoniści wylegują się na kanapach, a stylowy rysownik ubrany na wzór paryskich bukinistów, w szelki i koszulkę w paski, ostentacyjnie ziewa. Ahoj, zziajani artyści, fajrant! Przecież przerwa należy się każdemu.

Zabawa w strojenie min i podkręcanie wąsów z pędzlowego włosia? Zawsze. Zadowoleni ze swoich wysiłków oddają się kontemplacji, zaś ci, których dzieło nie satysfakcjonuje – twórczej demolce. Podobrazie rozerwane kopniakiem i pędzle wsunięte w skarpetę – oto look zbuntowanego plastyka, który opiera się konwenansom i zawsze robi po swojemu. Z taką pięcioosobową ekipą, odzianą w swetry, musztardowe longsleeve’y i dżinsowe koszule, można kraść konie i otwierać malarskie galerie. Najlepiej wszystko naraz!

Najnowszą kolekcję Reserved kupicie tu.

Dziewczynki mają na sobie: zielony sweter, różowy sweter z półgolfem, welurowe spodnie, kolorowe rajstopy.

Chłopcy mają na sobie: szary sweter, koszulę w kratę, longsleeve z nadrukiem, szelki.

*

Modele: Lena i Oliwia, Franek, Jonasz i Bruno

Stylizacja: Arleta Żak

Dziękujemy Fundacji Atelier za udostępnienie malarskiej przestrzeni i pomoc w realizacji sesji.