niemowlę

Karmiuszka

Okrągła rewolucja w poduszkach do karmienia

Karmiuszka

Niepozorna kulista poduszka jest niczym prawa ręką świeżo upieczonej mamy. Jej okrągły kształt i organiczne wypełnienie dają stabilne podparcie podczas karmienia. Kto raz spróbuje, ten będzie chciał używać Karmiuszki... na okrągło!

Przypominająca poczciwą piłkę lekarską, ekologiczna poducha powstała dla mam od mamy – z naturalnych potrzeb. W zestawieniu z klasycznymi „rogalami” Karmiuszka pysznie triumfuje. Dlaczego? Miedzy innymi dlatego, że nie wymusza pozycji siedzącej, nie ubija się i daje stabilne podparcie przez cały czas użytkowania. I jeszcze z kilku innych powodów. To must have wyprawki niemowlaka.

*

NATURALNE WSPARCIE

Codzienne karmienie piersią nie obejdzie bez poduszki – to podpora nie tylko dla niemowlęcia, ale też dla mamy. Jej tradycyjne formy to zawinięte, dłuższe lub nieco krótsze rogale, niekiedy przybierające postaci delfina albo słonia. I wtedy nadchodzi ona – kula. Karmiuszka to pierwsza poduszka do karmienia w tym kształcie. Przypomina piłkę wypełnioną ekologiczną łuską prosa. Jej okrągły kształt i plastyczne, dopasowujące się do ciała wypełnienie dają stabilne podparcie podczas karmienia. Dzięki niej dziecko leży na mamie, a nie na poduszce, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia u malucha asymetrii. A mama może karmić na leżąco i w pozycji odchylonej, najmilej!

 

*

PODUSZKA WIELOFUNKCYJNA

Karmiuszka ma wiele zastosowań i dosłownie każdy z domowników znajdzie własny. Poza elementarnym wsparciem podczas karmienia w różnych pozycjach, bywa osobistym fizjoterapeutą mamy. Z poduszki błyskawicznie zmienia się w piłkę, którą możecie ćwiczyć. Twórczyni marki razem z zaprzyjaźnioną fizjoterapeutką przygotowała ćwiczenia, które pomogą mamom rozluźnić się przed snem, ujędrnić biust i rozciągnąć mięśnie nóg. Kształt Karmiuszki sprawia też, że jest pomocna w zapobieganiu powstawania nawałów mlecznych w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Ponadto dzieci polubią ją jako element zabawy, a ojcowie – do codziennego relaksu (przetestowane!).

 

*

EKOLOGICZNY SKŁAD

Forma poduszki jest tak samo prosta, jak jej skład. Pokrowiec uszyto z przyjemnej bawełny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 i zalaminowano od spodu, dzięki czemu nic nie przecieknie do wnętrza kuli. Zamek błyskawiczny zewnętrznego pokrowca zabezpieczono przed uszkodzeniem specjalnymi uchwytami – to gwarancja, że nic nie będzie uwierać. Karmiuszkę wypełniono łuską prosa – małe ziarna sprawiają, że jest bardzo miękka i wygodna plus doskonale dopasowuje się do nacisku ciała i zostaje na swoim miejscu przez cały czas karmienia. Nawet jeśli trwa ono dłuuuugo.

 

*

TWÓRCZYNIE KARMIUSZKI

Na pomysł okrągłej poduszki do karmienia wpadła Ola Piotrowska – jak mówi: „Stworzyłam Karmiuszkę dla samej siebie, żeby było mi wygodniej karmić synka”. A przecież mama-twórczyni to najlepsza testerka! Później Ola stosowała poduszkę z drugim dzieckiem – Hanią. W skład drużyny Karmiuszki wchodzą jeszcze inne superkobiety. Fizjoterapeutka Monika Grzesik przygotowuje wspomniane ćwiczenia dla mam i kobiet w ciąży i dba o to, by Karmiuszka była ergonomiczna i optymalna we wpieraniu postawy mamy karmiącej piersią. Położna Anna Janas wspiera wiedzą z zakresu laktacji i opieki nad karmiącą mamą. Z kolei Anna Ostrowska dba o stronę wizualną Karmiuszki – świetne logo z kokoszkami to jej sprawka.

 

*

Do wymienionych plusów Karmiuszki warto dorzucić walor estetyczny – kolorowe, pastelowe lub wzorzyste poduszki aż się proszą, by zamiast chować do szafy, eksponować je we wnętrzu. Tylko spójrzcie, jakim są eleganckim elementem wystroju! Jak Wam się podoba kulista forma poduszki do karmienia? Zamieniłybyście na nią wysłużonego rogala? Swoją Karmiuszkę kupicie tutaj.