Kąpiel przedszkolaka

W pochmurne i chłodne dni

Kąpiel przedszkolaka
Katarzyna Kitajgrodzka

Napełniamy wannę, robimy pianę i zaczynamy wodną przygodę. Tej nie odmówi sobie nikt, a już na pewno nie przedszkolaki.

Zaglądamy dzisiaj do łazienki Wandy, mamy Mileny i Blanki. Dla dziewczyn popołudniowa, ciepła i pachnąca olejkami kąpiel to świetna zabawa, ale też pretekst do walki z przeziębieniem i do regenerującej popołudniowej drzemki.

*

NA PRZEZIĘBIENIE KĄPIEL Z BĄBLEM

Ta pełna zieleni buteleczka kryje w sobie naturalne składniki: lawendę, eukaliptus i sosnę, które świetnie sprawdzają się w czasie infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębienia czy grypy. Płyn w ciepłej kąpieli ma działanie inhalujące, a do tego zawiera substancje nawilżające, przeciwutleniające i łagodzące. Bąbel to płyn dla dzieci powyżej drugiego roku życia, ale równie dobrze sprawdzi się dla spragnionych relaksującej kąpieli dorosłych. Redakcyjnie sprawdzony.

Płyn do kąpieli Bąbel kupicie tutaj.

*

KAUCZUKOWE ZABAWKI OLI AND CAROL

Sprawdzają się zarówno na basenie, jak i podczas domowej kąpieli. Kaczka – towarzysz wodnych zabaw każdego malucha, w nowoczesnym wydaniu Oli and Carol to świetna inspiracja do kreatywnej zabawy. Tej nie zabraknie również w towarzystwie łódki Origami. Nadszedł czas na wodną przygodę! W programie: odkrywanie głębin wanny, poszukiwania małych stópek rodzeństwa i fale z przyjemnie miękkiej i pachnącej piany.

Zabawki do kąpieli Oli and Carol kupicie tutaj.

   

*

CZYSTE RĘCE Z YOPE

Z naturalnymi mydełkami do rąk Yope przedszkolaki nie zapomną o myciu rączek. Wesołe opakowania kuszą do naciśnięcia pompki i stworzenia miękkiej, pachnącej piany. Przed dziećmi wielka frajda, gdy bąbelków zacznie robić się więcej i więcej. A do tego ten obłędny zapach! Uśmiechy na twarzach przedszkolaków gwarantowane.

Mydełka dla dzieci Yope kupicie tutaj.

*

BOON – WODNA ZABAWA

Nie ma kąpieli bez arsenału zabawek, który czeka na maluchy w łazience. Te od marki Boon to radość w czystej postaci. Woda przelewa się przez kolorowe rurki, które połączone ze sobą tworzą rurociąg – marzenie małego hydraulika. Dodatkowo wprawiony w ruch młynek rozdziela wodę na dwa strumienie, które wracają do wanny, by zaraz wyruszyć w kolejną trasę, zbudowaną przez małych konstruktorów. Tuż obok dzielnie nurkuje Marco, zabawka, z którą dzieci odkryją głębiny wanny. Wbudowane w nim światełko pomaga nurkowi pokonać ciemną podwodną drogę. Czas na wspaniałą mokrą przygodę!

Zabawki kąpielowe Boon kupicie tutaj.

 

*

KRÓLICZKI RĘCZNICZKI SAMIBOO

Po kąpieli czas na tulenie! Samiboo to kolekcja ręczników z wyjątkowo chłonnej froty o właściwościach antybakteryjnych. Przedszkolaki pokochają bambusowe pokąpielowe okrycie z kapturkiem i uszkami. Ręczniki miękko otulą maluchy, wchłoną wodę o sześćdziesiąt procent szybciej niż bawełna, a dzięki właściwościom termoregulacyjnym dadzą poczucie przyjemnego ciepła na pozostały czas łazienkowej zabawy.

Ręczniki bambusowe Samiboo kupicie tutaj.

*

CIEPŁE STOPY Z VANUBA

Nie ma niczego przyjemniejszego po kąpieli niż wsunąć stopy w miękkie bambosze! Rzędem stoją ciepłe i jakże miłe w dotyku kapcie Vanuba. Dostępne w wielu rozmiarach, zarówno dla tych najmniejszych, jak i tych większych domowników. Osuszone ręcznikiem stopy przyjemnie zanurzą się w puszystej owczej skórze, a miękki zamsz doda klasy domowemu obuwiu. Uwaga! Dzieci nie będą chciały ich zdjąć nawet na czas drzemki. Wcale nas to nie dziwi. Ciepłe stopy w zimowe dni to coś, co zmarzluchy lubią najbardziej. Szczególnie po długiej kąpieli w wannie.

Kapcie Vanuba kupicie tutaj.

*

Co wy na to, aby częściej serwować sobie taką przyjemną popołudniową kąpiel? Nam ten plan bardzo się podoba.