Ładny kalendarz adwentowy start!

Odmierzamy razem magiczny czas

Dziś 1 grudnia. Moment kiedy wszyscy obiecaliśmy sobie zwolnić. Zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o sobie, o najbliższych, o naszym domu. Z tęsknoty do życia w rytmie slow, czasem musimy sobie coś narzucić i czymś odpowiednio zarządzić. Od zawsze staramy się nie wpaść w przedświąteczny szał. A gdy tylko niechcący damy się złapać, zaraz przywołujemy się do porządku. Bo Wy wiecie na pewno (tak jak my!) co w tych Świętach jest najważniejsze? Warto jednak codziennie sobie o tym przypominać. Bo najważniejszy jest czas - czas, który możemy podarować swoim najbliższym, dzieciom, rodzicom. Czas: na uwagę, na zrobienie czegoś razem, czas na pomoc innym, czas dla siebie. Wspólnie z wybranymi rodzicami, takimi, którzy od zawsze nas inspirują od 1 do 24 grudnia będziemy inspirować Was. Bardzo się cieszymy na ten projekt! Chcemy także Was zachęcić do zatrzymania się, zamknięcia komputera i kultywowania tego grudniowego czasu w sposób mniej i bardziej tradycyjny. W wielu domach pierwszego grudnia "odpalamy" także ten fizyczny kalendarz adwentowy. My z przyjemnością podejrzałyśmy co w tym roku przygotowała rodzina Kasi. Podziwiamy ich za czas, który znajdują na domowe zabawy, czerpiąc z tego niesamowitą radość i zarażając innych masą kreatywnych pomysłów na życie.

* * *

Kalendarz adwentowy to może nie polska tradycja, ale za to jaka fajna. Nic dziwnego, że staje się coraz powszechniejsza w polskich domach. My jesteśmy na tak! Odmierzane małymi przyjemnościami dni do Wigilii to coś, co nasze dzieci pokochają od razu. Może chcecie spróbować?

Na rynku jest mnóstwo sprytnych kalendarzy adwentowych, w których można ukryć różne drobiazgi, ale możemy taki kalendarz wykonać samodzielnie, a raczej rodzinnie. I tu jak zwykle wszystko zaczyna się od pomysłu. Zobaczcie co wymyśliła Kasia z Radosnej Fabryki ze swoimi chłopakami. Kalendarz możecie wykonać z tego, co znajdziecie w domu, użyć wszystkich farb, brokatów i naklejek.

4 [gallery type="rectangular" columns="2" size="full" ids="42043,42038"] 3 Plan opracowany? To do dzieła! Grunt to dobre podstawy. Kasia robi przegródki na drobiazgi z tekturowego pudełka i tektury. Tę część najlepiej zostawić dorosłym. Leon i Tymon zadbali o front kalendarza. Co z przodu? Mikołaj? Aniołki? To zależy od was. Na pewno będzie pięknie. [gallery type="rectangular" columns="2" size="full" ids="42050,42042"] 14 Z tektury wycinamy szablon i przyklejamy na nasze pudełko z przegródkami. Wycinamy w nim wcześniej otwory, przez które dostaniemy się do prezentów! Tata zadbał o dobre spasowanie konstrukcji, pomocnicy kleją i wszystko działa. [gallery type="rectangular" columns="2" size="full" ids="42045,42046"] [gallery type="rectangular" size="full" columns="2" ids="42049,42047"] Pora na kolorowanie frontu naszego kalendarza. Chłopaki to jak widać spece od prac manualnych. Kolorowanie to dla nich pikuś. Mogliby takich kalendarzy naprodukować dla kilku rodzin, ale nie ma tak łatwo sami musicie spróbować.  To świetna zabawa. 18 Teraz pora naciąć fronty za pomocą szablonu tak, żeby utworzyć okienka do naszych przegródek. Kleimy całość i gotowe! Teraz tylko musimy wypełnić przegródki różnymi niespodziankami. To może być coś malutkiego, śmieszna temperówka, mała figurka lub arcytrudne zadanie. Do wykonania oczywiście w gronie rodziny. [gallery type="rectangular" columns="2" size="full" ids="42060,42059"] [gallery type="rectangular" columns="2" size="full" ids="42062,42064"] 24 Jakie zadania wymyślicie? Możemy wam kilka podpowiedzieć. Zacznijcie od pieczenia i kolorowania ciasteczek na choinkę, przyjemne, smaczne i pożyteczne. Dzieci będą mogły obdarować później pół rodziny, a jakie będą przy tym dumne. Robienie ozdób świątecznych to też fajne zajęcie na długie mroźne wieczory. Jakich? Zobaczycie w naszej kolejnej adwentowej odsłonie, nie zostawimy was w końcu z tym samych. 28 31 Kasia zaprosiła do swojej domowej radosnej fabryki naszą redakcyjną koleżankę i fotografkę Maję Marciniak. Maja uwieczniła radosny proces twórczy chociaż pewnie sama miała ochotę dołączyć do Leona i Tymona w końcu sama jest kopalnią pomysłów spod znaku DIY. Dom Kasi pełen jest zachwycających przedmiotów, takich z duszą, ręcznie robionych przez panią domu i domowników. Twórczy ferment jest wpisany w kod DNA tego pełnego dzieci, skrawków materiałów i śmiechu domu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.