Jesienne książki

Wrześniowe nowości na półkach

Jesień to czas obfitości. Nie tylko koszyk rumianych jabłek i dojrzale gruszki nas cieszą, bo nowości książkowe, które posypały się na nasze półki wraz z pierwszymi spadającymi liśćmi, też sprawiły nam mnóstwo radości. Oto kilka z naszych ulubionych pozycji na książkowym straganie, o innych przeczytacie w recenzjach w nadchodzących tygodniach: Maluszki na pewno ucieszą się z nowej książki o literach. Trochę starsze dzieci mogą zacząć uczyć się na niej czytać. ZOO litery, napisane i narysowane przez Agatę Juszczak, to kolejna ciekawa autorska książka na rynku wydawniczym. Wśród jej bohaterów występują: anonimowy aligator, pełna panda czy różowy rekin.  

zoo litery ladnebebe zoolitery2

Na Korek czekałyśmy niecierpliwie i nie zawiodłyśmy się. Nowe dzieło Jana Bajtlika nadal ogarnia tematy motoryzacyjne, ale tym razem w formie kolorowych kart. Każda prezentuje jakąś drogową przygodę: dziurę w jezdni, tunel i inne przeszkody. Świetne do poznawania nowych słów, ale także nauki czytania czy zabawy w układanie fabuł.

korek okladka nowosci ladnebebe

[gallery type="rectangular" ids="15902,15897,15896"]

Miłośnicy Gruffalo chętnie sięgną po nową, znowu zabawnie zrymowaną przez Michała Rusinka, opowieść o niegroźnym stworzeniu. Mały Gruffalo nie ma wcale mniej uroku niż ten duży, i również pozwala oswajać małe i duże niepokoje. Znacie wielkouchego Henia? To bohater dowcipnych i oswajających dziecięce problemy książek Stephanie Blake. W Ja nie chcę do przedszkola okazuje się, że w placówce wcale nie jest tak strasznie, a nawet - jest tam bardzo fajnie.

[gallery type="rectangular" ids="15917,15901"]

U Alberta Albertsona też się dzieje. Czy wiecie, że podrósł i wybiera się do szkoły? W dwóch nowych tomach można przeczytać o tym, że trochę się boi: i szkoły, i duchów. Jak tym razem jego uroczy, flegmatyczny tata wesprze syna?

[gallery type="rectangular" ids="15895,15899,15904"]

No i ciekawe co zrobi mama Billego, bo niesforny Billy też idzie do szkoły! Szok? No tak, nie tylko prawdziwe dzieci rosną... Kto ma dość czytania na temat początków edukacji szkolnej, też na chwilę może wrócić na wakacje. Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało kolejną część kultowych albumów o miastach świata stworzonych przez Miroslava  Šaška. Oto jest Rzym zaprasza do miasta ruin i fontann, gdzie policjanci to karabinierzy, a klimat lat 60. cieszy oko i rozczula. 

[gallery type="rectangular" ids="15908,15905"]

Moją największą radością jest Ballada. Zakochałam się w tej książce na wiosnę, a już jesienią jest wydana po polsku i wita wracające z wakacji dzieci. To kolejna autorska książka Blexbolexa, ale pierwsza przygotowana po polsku. Wybitna pod względem graficznym, bliska dziecięcej perspektywie - prawdziwy wrześniowy prezent.

Na koniec dwie pozycje dla tych, którzy lubią być na nasłuchu i mieć uszy szeroko otwarte. Dźwięk ma charakter popularno- naukowy i spodoba się wszystkim ciekawskim, którzy zadają tysiąc pytań. Czy można dźwięk zmierzyć lub zważyć? Jaki był najgłośniejszy huk na Ziemi? Z kolei Głos to baśniowa opowieść o dźwiękach małych i dużych, i o poszukiwaniu własnego głosu. 

Glos ladnebebe

Jeszcze nie wszystkie nowości wydawnicze trafiły w nasze ręce. Część, już prawie gotowa,czeka, aż trafi na księgarniane półki.  Bardzo apetycznie zapowiadają się między innymi Pobawimy się?, czyli nowa książka naszej ulubionej Pii Lindenbaum, autorki między innymi książek o Nusi.
Prosiaczek, który co jakiś czas nas zaprasza na swoje urodziny, kończy trzy lata. Z tej okazji wydawnictwo Czerwony Konik przygotowało kolejny urodzinowy tom: Trzecie urodziny prosiaczka nie będą świętowane w lesie, jak poprzednie. tym razem główny bohater i jego leśni przyjaciele wybierają się na wycieczkę!
[gallery type="rectangular" ids="15954,15952,15953"]
Już za tydzień ukaże się Dołek jest do kopania - książka napisana przez Ruth Krauss (z dużą pomocą dzieci) i zilustrowana przez pokochanego niedawno przez polskich rodziców Maurice'a Sendaka. Sądząc po okładce i przykładowych planszach - będzie zabawnie.
[gallery type="rectangular" ids="15959,15957,15958"]
Wydawnictwo Hokus-Pokus też szykuje nowości, między innymi graficznie intrygujące Złotouste zero w zenicie. Z kolei Entliczek zapowiada Anatomię farmy - bardzo potrzebne kompendium wiedzy rolniczej nie tylko dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.