Jednookie i kudłate

zaproś potwory do swojego domu!

Listopad zaczął się od straszących dyni, krzywiących się do nas w szczerbatym uśmiechu. Ciemności wkradły się do pokoi, na dworze hula wiatr i w świetle lampki nawet brzuchaty miś wygląda jakoś tak z lekka upiornie. Dziś zapraszamy na salony potwory, te kudłate, zezowate i z uzębieniem pozostawiającym wiele do życzenia. To wasz czas! Na ścianach, na półkach, akcesoriach.

Sarenki o anielskich oczach, puszyste króliki, pyzate uśmiechnięte lale ustąpią dziś miejsca brzydalom.Choć urodą nie grzeszą, serca mają wielkie, chodźcie je poznać. Nam podobają się potwornie!

zozoville_beautifulbizarre_001

Strachy na ścianach

Jedni malują pejzaże, inni czarno-białe króliki a inni…specjalizują się w potworach. Jak Greg Abbott, ilustrator, który w swoim dorobku ma setki potworów. Wyłącznie przyjaznych!

tumblr_n6e4j9zcca1qz4w2lo1_1280

Zupełnie inny styl, ale równie potworny, znajdziecie u Johana Potmy, który maluje kudłate kreatury na wieczkach starych pudełek czy puszek po cygarach. Artystyczny recykling a ze ścian straszy, oj straszy. Chociaż jak się dobrze przyjrzeć, te stwory są nam bardzo życzliwe. Czyż nie?

johan-potma-harbouring-monsters-big

Czytamy i nie boimy się

Potwory rozgościły się nie tylko na ścianach, ale też na kartkach książek. Buu, wyskakują zza liter, jak zza kurtyny. Strachy trzeba oswoić, poznajmy się więc lepiej. Zaglądamy do Małej encyklopedii domowych potworów i oto proszę jaki duet, Bezsennik Natrętny oraz Decyzella Poranna.

mala-encyklopedia-domowych-2

mala-encyklopedia-domowych-3

Brzmi znajomo? Ten pierwszy skutecznie utrudnia beztroskie zasypianie. Wparowuje do łóżek z bagażem złych myśli i trudnych pytań. A jak już do towarzystwa dołączy Wyjec Zmorowaty, bezsenna noc murowana.

61mlu2sfmnl

Potwory czasem nie radzą sobie z emocjami, nie myślcie, że to tylko nas dotyczy. Anna Llenas stworzyła więc potwora, któremu mała dziewczynka tłumaczy uczucia za pomocą kolorów. Skuteczna terapia!

Bawimy się potwornie dobrze!

Wieczorem cienie kładą się na ścianach, nagle ni stąd ni zowąd wypełzają dziwne bezzębne stworzenia, z rogami i paszczami. Dziecięca fantazja hula przed snem jak szalona, jeśli więc do pokoju wtargnęły straszydła, najlepiej zagnać je z powrotem do kąta grając w grę Potwory do szafy.

A może tak wyjątkowo natrętnego potwora zdzielić młotkiem? Spokojnie, to tylko gra w przybijankę i tworzenie własnych stworów, im brzydszy tym lepszy!

Zaprzęgnijmy stwory do roboty. Zabawa zabawą, ale niech przydadzą się nam też w nauce, skoro już muszą nas w pokoju nawiedzać. Pouczmy się alfabetu! Takie litery wchodzą do głowy dużo łatwiej. Podłogowe puzzle Alfabet od Janod pomogą nam w nauce liter, 50 elementów i każdy potworny!

Czas na dawkę sportu.  Rzucanie do celu w potwora zaangażuje całą rodzinę. Rzutki magnetyczne Scratch to zabawa i ćwiczenie koordynacji ręka-oko i to dużo bezpieczniejsze niż strzelanie z łuku!

Na koniec zabawy, klasyka, czyli drewniane klocki. Nam się podobają oczywiście najpotworniejsze z możliwych, czyli cała banda kreatur od Uncle Goose. Układaj i strasz, albo w odwrotnej kolejności!

fcd7ad0db5f19a12f7fdae79d7417ba9

sas1-web1-920x500

Zabierz potwora do szkoły

Patent na oswojenie strachów – spędzaj z nimi dużo czasu. Zabierz do szkoły i zamiast chować pod ławką pokaż dumnie całemu światu. Nowa linia toreb, plecaków, worków i akcesoriów kuchennych od Lassig straszy na całego.

Wesołe żółwie i słoniki ustąpiły miejsca Lassig Monsters, które wpatrują się w nas wielkimi ślepiami. Plecaki nic nie straciły ze swej funkcjonalności, a wielkie oczy i kły są odblaskowe, takie potwory to my lubimy! Z kubka nikt mleka się pić nie boi!

antpat_bee2

antpat_bee5

fot. Dominika/Mamazsynkiem

Jeśli jesteś wiernym fanem spodobają ci się potworne meble hiszpańskiego studia Oscar Nunez. Dodaj do kompletu te wieszaki a do snu utul jednego ze straszaków- pluszaków.

mostros1

img_1017

img_1102

Na koniec, zamiast reniferowych pierniczków i uśmiechniętych bałwanków upiecz dziś takie ciastka lub chrupki.  My zgłodniałyśmy potwornie!

dsc_1339

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.