#50urodzinyJanod #zabawkijanod janod

Janod, urodzinowe nowości pod lupą!

Mamy dla was konkurs

Janod, urodzinowe nowości pod lupą!
Malwina Obrzut

Urodzinowy miesiąc zabawy wciąż trwa, dziś kolejna odsłona naszej serii #50urodzinyJanod – świeczki zdmuchnie ekipa Malwiny. Zabawkami tej francuskiej marki jej dzieci bawią się od lat, co za szczęściarz z małego Kaja, gdy starsze siostry otworzą swoje kosze z zabawkami…

Archiwalnych zdjęć tej drużyny i Janod mamy wiele: urodziny, Gwiazdki, dni dziecka. Zmienił się domowy skład, zmienił się nawet sam dom, a zabawa trwa w najlepsze z zestawem zabawek klasyków tej francuskiej marki. Wspominamy z Malwiną pierwsze zabawki, ale też podpatrujemy jesienne nowości, tu prawdziwy wysyp!

Ponury październik i długie wieczory to niekoniecznie wymarzony duet, ale jeśli mamy w pokoju innowacyjny hit – drewnianą kuchenkę i pralkę 2w1 – jest szansa, że w domu zapanuje błogi klimat zabawy. To niespotykana na rynku zabawka, dwustronna, rozwojowa i angażująca naraz kilkoro dzieci. Malwina może spać spokojnie, śniadania i prania ma w domu zapewnione przez energiczną ekipę kilkulatków. Jeśli lubicie świetnie zaprojektowane zabawki, z nutą retro, ale i masą nowoczesnych dodatków, takich jak dźwięk czy podświetlane palniki, to ta kuchenko-pralka spełnia wszystkie te wymogi. Po raz pierwszy użyto w niej giętego drewna, ten design naprawdę robi wrażenie. Wiecie, że w zespole kreatywnym Janod odpowiedzialnym za nowe projekty pracuje aż 15 osób? Projektują wciąż nowe, ponadczasowe zabawki – nowoczesne, ale oparte o tradycję.

Obiad zrobiony, pranie nastawione, Gaja może wreszcie wyszykować się na bal u wróżek. Toaletka Janod, która kształtem przypomina obłok, stołek i 10 różnych akcesoriów – oto zestaw kilkulatki, która najwyraźniej nie raz podglądała malującą się mamę! Siostra zajęła się domową produkcją biżuterii z zestawem kreatywnym i za chwilę szafka w toaletce zapełni się nową bransoletką i koralami. A może to sekretny prezent dla Malwiny?

Patrząc na to, ile zestawów kreatywnych – od wyklejanek, rysowanek po łapacze snów i dekoracje – przygotował na tę jesień Janod, nie martwimy się, że ktoś tu będzie się nudził podczas deszczu. Zestawy kreatywne z linii ART&CRAFT podzielone są na 3 kategorie: stempelki, zestawy kreatywne i zeszyty – każda z nich odpowiada potrzebom poznawczym i manualnym dziecka i dostosowana jest do wieku małego twórcy. Są dla dzieci od 18 miesiąca życia aż do 8-10 lat! Kształtują koordynację ręka-oko, poprawiają sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i uczą koncentracji. A rodzicom dają trochę czasu dla siebie. Możemy porozmawiać? Zwłaszcza, że dziewczyny są właśnie w świecie układanek Magnetibook.

Malwina, patrzę na twoje domowe kadry i nie widzę efektu „zagracenia” domu zabawkami, co przy trójce dzieci nie jest oczywiste. Albo non stop sprzątasz zabawki, albo stawiasz na jakość, nie ilość…

Haha, masz mnie! Zdecydowanie to drugie! Mimo że mamy duży dom, to jednak tak jak mówisz – przy trójce muszę mieć na to jakiś plan. Co jakiś czas robię też generalne porządki – zdarza się, że na miesiąc lub dwa chowam niektóre zabawki i później wyciągam je „na nowo” – ten zabieg fajnie się sprawdza i zawsze jest efekt WOW!

Jaka powinna być dla ciebie zabawka ponadczasowa? Macie takie z Janod, które przechodzą z sióstr i trzymasz je dla małego?

Stawiam na jakość. Zabawki Janod są naprawdę świetnie wykonane! Pamiętam je jeszcze z czasów, kiedy Nadia była mała. Później zabawki trafiły do Gai, a teraz niektóre z nich służą Kajtkowi. Te z serii muzyczne instrumenty były u nas prawdziwym hitem!

To była wasza pierwsza zabawka Janod?

Tak, to było pianinko, takie białe z kolorowymi ciapkami na czterech drewnianych nogach. Towarzyszyło nam w trzech naszych domach i stało dumnie w każdym pokoju Nadii.

A ty, czym się bawiłaś jako dziecko?

Pamiętam, że jak byłam mała, to zabawki przywoził mi tata z zagranicy. Pracował wówczas w Niemczech i po każdym przyjeździe miał dla mnie nową zabawkę. Najbardziej pamiętam lalkę. Była niesamowita! Miała piękną sukienkę, kolorowe świecące kolczyki i po włączeniu kręciła się dookoła. Pamiętam też, że kiedy wychodziłam z nią na osiedle, wszystkie dzieci mi jej zazdrościły (śmiech).

Przy trójce fajne są zabawki, które angażują niezależnie od wieku i płci. Odgrywanie ról to podstawa, stąd popularność sklepików, kuchenek, zestawów lekarza, czy zestawów z narzędziami. Jak wam się sprawdzają takie zabawki?

Zdecydowanie się z tobą zgadzam. Przy trójce dzieci różnej płci i w różnym wieku dobrze mieć zabawki ponadczasowe, ale też takie, które nie znudzą się po 5 minutach. Na przykład kuchenko-pralka jest genialna! Nie dość, że pięknie wygląda, to jeszcze ma dwie funkcje w jednym. Gotowanie Gaja ma już w małym palcu, ale ta pralka! Śmiejemy się, że jeszcze nigdy nasze ubrania nie były tak czyste! 

Jesteś estetką, na ile ważny jest dla ciebie design zabawek?

Jestem! Lubię ładne przedmioty. To, czym się otaczam i czym otaczają się moje dzieci, jest dla mnie ważne. Design, ale też funkcjonalność – na nie zwracam szczególną uwagę. Lubię drewno, dlatego sporo u nas zabawek wykonanych jest z drewna. Służą nam latami.

Wracamy do klasyka Janod, czyli rakiety. Powiedzmy, że możesz wybrać dowolne miejsce na świecie – dokąd cię teraz zabierze?

Ale mnie teraz zagięłaś! Wiesz, że nie pamiętam już, kiedy o tym myślałam? Ale gdybym w jednej chwili miała się gdzieś przenieść, to chyba byłby to Nowy Jork. Stany marzą się nam od dawna !

*

To nasze ostatnie spotkanie urodzinowe z Janod, zajrzyjcie do poprzednich! 50 lat, kawał czasu. Gdy dzieciaki sięgały po pierwsze rakiety czy klocki, nie było iPadów i bajek w streamingu. Plastikowe zabawki z Chin nie śpiewały, nie grały i nie jeździły po mieszkaniu. Część dawno się kurzy. Janod przetrwała próbę czasu, tworząc ponadczasowe zabawki, które pozwalają młodszym i starszym odkrywać świat, ale też odwołują się do naszych wspomnień.

Nadia, Gaja i Kaj bawią się: kuchnio-pralką, toaletką z akcesoriami, klockami Sweet Cocoon w wózku, zestawem do tworzenia biżuterii, układankami magnetycznymi Magnetibook oraz zestawami kreatywnymi.

KONKURS ROZWIĄZANY

Zostajemy w temacie zabawy i mamy dla was ostatni konkurs. Opiszcie ulubioną zabawkę Janod waszego dziecka oraz tę, o której marzy – wejdźcie na www.janod.pl, wybierzcie ją i wklejcie link w komentarzu poniżej. Do wygrania jest właśnie ta zabawka oraz jubileuszowa rakieta! 

wyniki: Agnieszka, miłego fałszowania, grania, śpiewania. I układania!

 

Regulamin konkursów znajdziecie tu

Materiał powstał we współpracy z marką Janod.

Dodaj komentarz