janod janodnagwiazdke lilliputiens

Janod na Gwiazdkę u Oli Ślósarczyk

Świąteczne last minute

Janod na Gwiazdkę u Oli Ślósarczyk
Kinga Hołub

Dziś ostatnia garść inspiracji prezentowych, czyli prawdziwe świąteczne last minute. Podglądamy zabawę u Oli Ślósarczyk w ostatniej, trzeciej odsłonie cyklu #janodnagwiazdkę – kto z was jest w potrzebie inspiracji?

OK, nie róbcie tego kurierom – zamawianie prezentów za pięć dwunasta oznacza przebijanie się Mikołajów przez korki, zaspy śnieżne (no prawie) i niepotrzebny stres. W tym roku stawiamy na spokój. Zakupy online zajmą chwilę, a radość z zabawy potrwa długo, zwłaszcza jeśli stawiamy na zabawki Janod, które przekazujemy po latach rodzeństwu. Ola ma to na uwadze! A mały tester dwoi się i troi, i już nie wie, w co ręce włożyć: co zburzyć, co poukładać, na czym zagrać, co przytulić. Nie śmiejcie się, taka zabawa to ciężka praca. Schodzimy do parteru i polecamy zabawki Janod oraz gościnnie Lilliputiens, Quut i Mudpuppy! I mamy ostatnią odsłonę gwiazdkowego konkursu.

Pianino Confetti

Zaczynamy od ody do Mikołaja zagranej na elektronicznym pianinie z linii Confetti. Jak wszystkie instrumenty tej serii Janod, pianino jest pięknie wykonane z drewna i dopasowane rozmiarami do małych dłoni wirtuoza. O zaletach obcowania dziecka z muzyką wspominać nie trzeba, a jeśli znudzą nam się żmudne wprawki kolędowe… można nacisnąć przycisk i pianino zagra melodię. Gramy, ćwiczymy pamięć, a może nawet nucimy. Myzyka łagodzi obyczaje, każda muzyka.

wiek dziecka: 3-8 lat

pianino Confetti kupicie tu

Jeździk-hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 1

Muzyka dla duszy, sport dla ciała. Koncert przerywany slalomem po domu na jeździku już nikogo nie dziwi – podobno Iwo ma opracowaną trasę indoor, zanim doczeka się wyjścia na spacer i konkretnie rozpędzi. W kasku Scoot&Ride rzecz jasna. Hulajnoga 2 w 1 to supersprytny patent dla lubiących aktywność, a nielubiących narzędzi, odkręcania, majstrowania. Tu wszystko odbywa się jednym ruchem: zamiana jeździka w hulajnogę czy dobór jednej z trzech wysokości. Blokada kierownicy, antypoślizgowe siedzenie i można śmigać, nawet po domowych korytarzach.

wiek dziecka: od roku do 5 lat

hulajnogi Scoot&Ride kupicie tu

Piankowa mata Playmat Quut

Schodzimy do parteru i uwaga, nadciąga piankowa nowość marki Quut. Można ją ustawiać na płasko, przy ścianie, w rogu pokoju i z przestrzenną chmurą. Takie zachmurzenie bardzo nam się podoba, nie to co za oknem. Dzieciom posłuży jako dywan, baza i miejsce do zabawy w akuku. Wiadomo, kto by nie chciał wejść prosto w cumulusa. Proste patenty są najlepsze. Mata, która przyda się w domu do nauki raczkowania, kilka lat póżniej zamieni się w scenę w domowym teatrze kukiełkowym!

wiek dziecka: 0+

matę Quut kupicie tu 

Alfabet 3D Sweet Cocoon

Aż chciałoby się osobiście Mikołajowi podziękować listem. Na pisanie jest ciut za wcześnie, za to jest czas, by poznawać kształty liter i trenować małą motorykę. Drewniane puzzle Alfabet 3D to dwustronna podstawka, w której umieszczamy 26 liter, a po drugiej stronie piszemy kredą. Iwo na razie zafascynował się wkładaniem liter, sortowanie na tym etapie to ulubiona zabawa. Jak cała linia Sweet Cocoon ta zabawka ma przyjemne, pastelowe kolory, na następną Gwiazdkę na bank powstanie napis Thanks!

wiek dziecka: 2-6 lat

alfabet kupicie tu

Drewniana układanka Sortowanie Kolorów

A skoro już jesteśmy przy sortowaniu i małej motoryce, oto kolejny klasyk tego tematu – układanka edukacyjna Essentiel Janod, która uczy barw oraz rozpoznawania sekwencji. Koncentracja i spostrzegawczość na pokład, umieszczamy krążki w naczynkach zgodnie z obwódką lub według załączonej karty poleceń. Domowe przedszkole i nauka, czas start! Przy okazji można wysypać, pomieszać, zezłościć się i… zacząć od nowa.

wiek dziecka: 2-5 lat

układankę kupicie tu

Puzzle Uważność Mudpuppy

Puzzle to zawsze strzał w dziesiątkę, a żeby uniknąć frustracji, warto dopasować je do wieku dziecka ilością i rozmiarem. Te mają od 4 do 12 elementów, będą towarzyszyć maluchowi jeszcze długo. Można je układać, ale też dopowiadać sobie historie, które przydarzają się bohaterom na obrazkach – nie wiemy dokładnie, czemu szopy medytują na łonie natury, ale w sumie w roku 2020 szukanie spokoju ducha to umiejętność pożądana. Cierpliwie więc szukamy kolejnych elementów puzzli…

wiek dziecka: od 2 lat

puzzle kupicie tu

Farma Lilliputiens

Lilliputiens to królestwo koloru. Miękkie, sensoryczne, angażujące zabawki dla najmniejszych rąk. Przenosimy się z Warszawy na wieś, Iwo rozkłada domek, który kryje 6 zwierzaków, rolnika Jeffa i jego czerwony traktor. Zaglądamy przez okna, budzimy rolnika, bo stadko rozbiegło mu się po pokoju. Kto teraz zagoni kury do kurnika, a krowę na pastwisko? Rozkładamy bok domu i wiejska zagroda gotowa, wystarczy jeden ruch i zamykamy towarzystwo na noc. Bycie rolnikiem to trudna praca.

wiek dziecka: od 18 miesięcy

farmę kupicie tu

Kuter rybacki

Co robi dziecko, które chce bawić się zabawkami w wannie? Bierze wcześniej kąpiel? Nie, bawi się nimi w pokoju. Czerwony kuter rybacki Lilliputiens zabierze nas na głębokie morze, kto wie, jak może skończyć się spotkanie na fali z piracką łajbą. Dobrze, że nawet na wzburzonym morzu dzielny kapitan łowi ryby prosto do sieci wszytej z tyłu łajby. Unoszą się na wodzie – to sprawdzimy wieczorem podczas kąpieli.

wiek dziecka: od 9 miesięcy

kuter kupicie tu

Kubeczki do kąpieli

Słoń na lemurze, lemur na krokodylu i mamy piramidę zwierząt, które wieczorem dołączą do kąpieli. Każdy zwierz z neoprenu dryfuje po oceanie lub grzecznie stoi w kolejce na półce. Może czekają na prom? W każdym z nich znajdują się otwory – przelewanie, nalewanie i deszczowy prysznic są dziś w programie kąpieli.

wiek dziecka: od 6 miesięcy

kubeczki kupicie tu

Wielofunkcyjny stolik Sweet Cocoon

Kończymy prawdziwym hitem od Janod, o którym pisałyśmy też tu. Lubimy zabawki estetyczne i dobrze wykonane, a jeśli jeszcze nie krzyczą kolorami i dźwiękami – tym lepiej. Seria Janod Sweet Cocoon spełnia wszystkie te kryteria. Blat stołu to prawdziwe królestwo zabawy, od torów, pętli z kulkami, drążków z wiatrakiem i dzwoneczkiem, po zębate kółka. Jeśli Iwo nie odklei się od niego przez godzinę, ma bardzo dobre usprawiedliwienie – w końcu ćwiczy zależności przyczynowo-skutkowe!

wiek dziecka: od 12 miesięcy

stolik Janod Sweet Cocoon kupicie tu

*

Sypnęłyśmy inspiracjami, a nasi trzej mali testerzy wykazali się niespożytymi pokładami energii do zabawy w serii #janodnagwiazdkę.

KONKURS

Tutaj wyniki poprzedniego konkursu, a dziś już ostatnia szansa na prezent pod wasze choinki: jaką zabawkę z wyżej wymienionych chcielibyście znaleźć pod drzewkiem i dlaczego?

hop hop , wyniki: Kasia, dziękujemy za wiersz, teraz dołączy do niego akompaniament muzyczny!

Link do regulaminu konkursów na Ładne Bebe

Materiał powstał we współpracy z marką Janod, Mudpuupy i Lilliputiens.

Dodaj komentarz