janod janodnagwiazdke zabawki

Janod na Gwiazdkę u Agaty Białek.

małe elfy testują

Janod na Gwiazdkę u Agaty Białek.
Klaudia Czaplińska

Hop, hop. To znowu my z dużym workiem, a nawet worem prezentów i inspiracji od Janod. Same hity, co potwierdza zgrany duet testujących. Agata zaprasza w piękne wnętrza, chodźcie.

To będzie bardzo pracowity dzień. W planach gotowanie na kuchence, symultanicznie z praniem, sortowaniem klocków, uczeniem się godzin i poznawaniem liter. Zabawa przez duże Z  w ramach kolejnego spotkania #Janodnagwiazdkę z gościnnym udziałem marki Lilliputiens i druga odsłona świątecznego konkursu. Niezależnie od tego czy ktoś był grzeczny, niesforny, cierpliwy, czy już odkrył tajne kryjówki Mikołaja za szafą – zabawa należy się każdemu. Zobaczcie co w tym temacie poleca Agata!

DWUSTRONNA KUCHNIA Z PRALKĄ

Zaczynamy od hitu. Królestwo multitaskingu – oto kuchenka i pralka, 2 w 1, aż żałujemy, że tylko w wydaniu dla dzieci. To one dziś rządzą. Mama czeka na kawę i śniadanie, młodsze wrzuca do prania ubranie i pluszaki, a starsze dziecko na rozgrzanych palnikach szykuje już omlet. Wszystkie akcesoria kuchenne idą w ruch. Nie wiemy czy przerwa na rozwieszanie prania nie skutkuje spaleniem śniadania, ale to popis na 4 małe ręce, czujemy, że dadzą radę. Przecież zawsze można coś innego odgrzać w mikrofali…Idealna dwustronna zabawka dla dwojga, a nauka domowych obowiązków – bezcenna!

wiek dziecka: 3-8

Kuchnię z pralką 2 w 1 Janod kupicie tu

ZESTAW MAŁEGO LEKARZA LILLIPUTIENS

No i mamy na święta pacjenta. Na szczęście nie są to dzieciaki Agaty, ale mały królik, u którego pojawiła się podejrzana wysypka. Oby nie była to alergia na marchewki…Lekarka już spieszy z pomocą, w skład zestawu wchodzi szeleszcząca miękka torba z aplikacja karetki (styl u lekarza też ważna rzecz) oraz 8 akcesoriów, takich jak fartuch, pluszowy stetoskop, termometr czy zapinany na rzep bandaż. Diagnoza wpisana do książeczki zdrowia? Lekarka musi poszukać w fachowej publikacji…

wiek dziecka: rekomendowany od 9mies+

zestaw lekarski kupicie tu

KSIĄŻECZKA AKTYWIZUJĄCA

Marysia ma biblioteczkę zacną, oto sensoryczna książeczka Lilliputiens. Medycznej wiedzy w niej nie znajdziecie ale odpowiedź na jakże frapujące pytanie: jak przedstawić przyjaciół wesołego tukana Pablo? Tu pociągnąć, tam zaszeleścić, sznurki, wstążki idą w ruch. Z taką miękką książka można nawet uciąć sobie drzemkę.

wiek dziecka: rekomendowany od 9mies+

książeczkę kupicie tu

DREWNIANA TABLICA JANOD

Starszy brat zarządził zabawę w szkołę, żadne tam zoomy i aplikacje, ale klasyka gatunku: do tablicy! Pierwszy z listy, obecny? Na tablicy można pisać kredą, na jej drugiej stronie przyczepiać magnesy i rysować zmazywalnym mazakiem. Nad tablicą jest rulon z rozwijanym papierem na specjalne popisy szkolne. Coś czujemy, że mimo zamkniętych szkół, lekcje będą się tu odbywać zarówno między świętami, jak i w ferie. Nauczyciel w każdym razie jest w pełnej gotowości!

wiek dziecka: od 3 lat

tablicę dwustronną kupicie tu

PLANSZE DO NAUKI PISANIA

Lekcja trwa w najlepsze. Teraz od tablicy przechodzimy do parteru, oto wprawki literkowe z planszami Janod, dzięki którym czytanie i pisanie to czysta przyjemność. W skład zestawu wchodzi 30 grubych kart z solidnego kartonu, na których po jednej stronie znajdują się szorstkie w dotyku litery wraz ze strzałkami, wskazującymi kierunek ruchu paluszków dziecka, uczącego się ich kształtów, po drugiej zaś – linijki z literkami do rysowania zmywalnym markerem. Dylemat bawiącego: pisanie czy zmazywanie? Co fajniejsze?

wiek dziecka: 3-6

Plansze Essentiel kupicie tu

UKŁADANKA MAGNETIBOOK ALFABET

Układanka, która wygląda jak książka, której autorem jest każdy z nas. Magnetyczne układanki z serii Magnetibook to już klasyk. Plansze zapełniamy literami i obrazkami, przy okazji ucząc się nowych słów po angielsku. Młodszej siostrze można oczywiście u progu drzwi napisać hello. Albo stop, gdy ma się potrzebę samotności. Zadziałało?

wiek dziecka: 3-8

układankę kupicie tu 

UKŁADANKA CIAŁO CZŁOWIEKA

To nie są zwykłe puzzle, to są gigantyczne puzzle, a w dodatku świecące w nocy. Gdy więc mama myśli, że dzieci smacznie śpią, kto wie, może właśnie urządzają imprezę… ze szkieletem? Nic co ludzkie, nie jest nam obce, mali ciekawscy już składają człowieka zadając przy tym milion pytań. Z ilu kości się składamy? Jak działa serce?  A jak nos? Całe szczęście, że w zestawie oprócz puzzli (o wysokości 1 metra!) znajdują się też pomocnicze karty w kilku językach, w tym po polsku. Nie musimy nic googlować…

wiek dziecka:od 5+

układankę kupicie tu

ZEGAR DO NAUKI JANOD ESSENTIEL

Zdecydowanie więcej, niż zegar i zdecydowanie nie tylko do nauki godzin. Zegarmistrz bada go na wylot, drewniany zegar ma zdejmowane wskazówki i dołączone plansze, które nauczą odczytywać czas, ale też rozróżniać dzień od nocy, gdyby jakiś nocny marek miał z tym kłopot. W naturalny dla dzieci sposób, poprzez zabawę, przybliża ona zagadnienia z zakresu matematyki (liczenie, ułamki, zależności przyczynowo-skutkowe), pobudza zmysły i ciekawość już od najmłodszych lat. Tik, tak, no to która godzina?

wiek dziecka: 5-8

zegar kupicie tu

SORTER Z KLUCZYKAMI

No właśnie która godzina, bo mała testerka jest tak zajęta sortowaniem, rozróżnianiem barw i figur, że przeoczyła popołudniową drzemkę. Drewniany sorter posiada trzy przegrody z drzwiami zamykanymi na kluczyk. Oto więc wyzwanie dla małej właścicielki kluczy – odpowiednio posortować figury i otworzyć drzwi. A potem znów wszystko wysypać i rozpocząć od nowa. Zasady geometrii , nikt nie mówił, że będzie łatwo. W serii Essentiel Janod znajdziecie wiele innych edukacyjnych drewnianych zabawek, polecamy!

wiek dziecka: od 18 mies+

sorter kupicie tu

Zajrzyjcie do poprzedniej odsłony po więcej inspiracji, a w kolejnej… zaglądamy do Oli Ślósarczyk.

KONKURS

Na deser zamiast makowca nasz ulubiony konkurs Janod, w którym tak chętnie bierzecie udział. Która z pokazanych zabawek powinna trafić i dlaczego pod waszą choinkę? Podzielcie się w komentarzu! Na odpowiedzi czekamy do 11 grudnia, wyniki podamy dzień później w tym miejscu.

Wyniki: Piotrek, kciuk w górę za opowiadanie bajek klasyków, i jeszcze większy za nauczenie dziewczyn odczytywania zegara- leci do was!

Link do regulaminu konkursów na Ładne Bebe

 

Materiał powstał we współpracy z marką Janod i Lilliputiens.

Dodaj komentarz