Jak zrobić latawiec?

Kreatywne zabawy z endo!

- Szkoda, że nie mogę latać - mówi mój synek, który już zrozumiał, że wznoszenie się w powietrze nie będzie kolejną naturalną umiejętnością przedszkolaka. Latawce są jednak magiczne. Kiedy my stoimy przykuci do ziemi grawitacją, nasz własnoręcznie wykonany latawiec - z kolorowym ogonem lub bez - może nieść do nieba nasze marzenia. Puszczanie latawców to także fantastyczny pomysł na rodzinny czas. Koniec lata i wczesna jesień to doskonały moment na wspólną przygodę z latawcem i wiatrem. Dlatego w ramach cyklu kreatywne zabawy z endo tym razem Pan Pierre przygotował dla nas przepis na fajnego latawca. jak-zrobic-latawca-aa   A więc do dzieła: Do zabawy potrzebujemy: - Papier formatu A4 - taśmę dekoracyjną - patyczek do szaszłyków - dziurkacz - 2- 3m sznurka - kredki/flamastry

Jak robimy:

1. Złóż Kartkę A4 na pół. 2. Odegnij na zewnątrz jedną z połówek w odległości ok. 1/4 szerokości od lewej górnej krawędzi i ok. 1/3 szerokości od prawej dolnej krawędzi. 3. Odwróć kartkę, następnie zrób to samo z drugiej strony. 4. Rozłóż skrzydła latawca tak jak na obrazku

latawiec_instrukcja copy

5. Sklej taśmą klejącą wzdłuż linii zagięcia. 6. Ułóż patyczek do szaszłyków w najszerszej (górnej) części latawca. 7. Przyklej go mocno taśmą klejącą. 8. Ozdób latawiec, kredkami, kolorowym papierem lub czym tylko masz ochotę (pamiętaj jednak by elementy ozdobne nie były za ciężkie)

jak-zrobic-latawca-22 jak-zrobic-latawca-21 jak-zrobic-latawca-11

8. Utnij ok. 150 cm sznurka, ozdób go taśmą dekoracyjną 9. Taśmą wzmocnij również miejsca w których zrobisz dziurkaczem otwory na sznurek i ogon. 10. Zrób dziurkaczem otwór w dolnej klapie latawca jedną na ozdobny ogon ok 1-2 cm od dołu, drugą na sznurek do trzymania latawca ok. 3-4 cm od góry. 11. Przytwierdź ogon oraz sznurek.

[gallery type="rectangular" ids="14142,14143"] jak-zrobic-latawca- Latawiec mimo małych rozmiarów doskonale lata, nawet przy delikatnych pląsach wiatru. jak-zrobic-latawca-13 Miłej wspólnej zabawy! Mamy nadzieję, że nasz tutorial będzie dla Was fajną inspiracją. A jak już zrobicie swojego latawca koniecznie wyślijcie zdjęcie na konkurs endo. Tutaj znajdziecie szczegóły. jak-zrobic-latawca-2 Staś ma na sobie koszulkę z nietoperzem endo i dżinsy zielone endo.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.