lato moda dla dzieci

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Tipy na bazie kolekcji Ki ET LA

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?
materiały prasowe

Słońce kochamy wszyscy, ale dobrze wiemy, że przed jego promieniami trzeba się też umiejętnie chronić. Od tego są okulary z filtrami przeciwsłonecznymi, które powinny nosić już niemowlęta. Tylko jak je wybrać z gąszczu uroczych par?

Podpowiadamy w kilku krokach, na co warto zwrócić uwagę, kupując okulary przeciwsłoneczne – nie tylko w kontekście filtrów UV i polaryzacji, ale też ich niezniszczalnej, a przy tym ładnej formy. Naszą bazą są okulary kultowej francuskiej marki Ki ET LA, która tworzy nadające się do recyklingu modele dla dzieci: od niemowlaka do dziewięciolatka. Każda ich para jest solidna (z doświadczenia wiemy, że da się dziedziczyć przez inne dzieci) i skrada serce uroczym wyglądem. Oto nasz poradnik na wiosnę i nadchodzące lato – jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście dzieci w okulary przeciwsłoneczne, będzie dla was dobrym wsparciem!

OKULARY MUSZĄ MIEĆ WSZYSTKIE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE

Ten punkt wyjścia jest bazą – okulary przeciwsłoneczne powinny mieć oznaczenie UV 400, co oznacza, że chronią dziecięce oczy przed wszystkimi promieniami ultrafioletowymi: UVA, UVB i UVC. I ważna informacja – przyciemniane szkła, które mają wszystkie modele dostępne w sieciówkach czy na bazarach, nie oznaczają wcale, że okulary mają filtry. Tu warto doczytać informacje załączone do produktu. Dodatkowo przy opisie filtru widnieją cyferki od 1 do 4 – to oznaczenie kategorii przepuszczalności promieni słonecznych. Przykładowo: kategoria 0 oznacza przepuszczanie od 80 do 100% światła, a kategoria 3 od 8 do 18% światła. Czyli im wyższa kategoria, tym lepiej dla wzroku. Okulary Ki ET LA mają właśnie trzecią kategorię.

SPRAWDŹ POLARYZACJĘ

Kiedyś polaryzację w okularach mieli rybacy albo żeglarze – dziś to konieczność dla każdego, szczególnie jeśli rodzinnie lubicie wyjeżdżać w plener. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Ki ET LA  dla dzieci od 4 roku życia mają polaryzację, która chroni oczy przed oślepiającymi promieniami słonecznymi odbijającymi się od powierzchni wody, jezdni, a nawet śniegu. To dlatego jest niezbędna dla maluchów podczas aktywności outdoorowych, choćby w czasie jazdy rowerem.

PO CO OKULAROM POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA?

Okulary Ki ET LA mają powłokę antyrefleksyjną oraz filtr niebieski, które znacznie podwyższają komfort użytkowania okularów. Przede wszystkim redukują odblaski, szczególnie kiedy dziecko korzysta z urządzeń z wyświetlaczem emitującym sztuczne światło. Filtr chroniący przed blue light i powłoka antyrefleksyjna zapewniają lepszą percepcję kolorów i czytelność obrazu. Bonus techniczny: powłoka antyrefleksyjna chroni też szkła okularów przeciwsłonecznych przed zarysowaniami.

SPRAWDŹ WYTRZYMAŁOŚĆ OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH 

Zgniecione, zdeptane, upychane w torbie plażowe okulary – znacie to? Patentem na solidność przeciwsłonecznej pary dla dziecka są odporne na zarysowania soczewki z poliwęglanu i oprawki z tworzywa zwanego TPEE, stosowane w okularach Ki ET LA. Kosmicznie brzmiący termoplastyczny elastomer zapewnia elastyczność gumy i wytrzymałość plastiku. Super się wygina, a do tego nie łamie, więc nie ma obawy, że maluchy połkną elementy okularów, jak często występujące metalowe śrubki. Wierzcie nam – te niezniszczalne elastyczne okulary to nie jednorazówki na sezon! Do tego dzieci mogą je swobodnie samodzielnie nakładać, nie obawiając się, że okulary zostaną zniszczone. Złoto!

DOBIERZ ROZMIAR WEDŁUG WIEKU DZIECKA

W przypadku modeli okularów Ki ET LA sprawa doboru jest prosta i przyjemna dzięki trzem kategoriom wiekowym. Pierwsza jest dla niemowlaków do pierwszego roku życia, druga to przedział 1-2 lata, następna 2-4 lata, kolejna 4-6 lat, a ostatnia jest dla starszaków w wieku 6-9 lat. Rozmiary okularów przeciwsłonecznych są dobrze przemyślane pod tym kątem, jeśli jednak jesteście niezdecydowani, bo dziecko jest między rozmiarami, radzimy wziąć większy rozmiar. Protip: dogodną opcją mogą być okulary z gumkami na głowę, jak model WOAM.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Ki ET LA – w różnych rozmiarach i kolorach – znajdziecie w sklepie Ecobobo.com

Materiał powstał we współpracy z Ecobobo.com

Dodaj komentarz