hulajnoga scootandride sport

Hulaj dusza, czyli hulanki na hulajnodze!

5 pomysłów na plenerowe zabawy z hulajnogami, rowerkami lub jeździkami

Hulaj dusza, czyli hulanki na hulajnodze!
Lidka Dzwolak

Czy hulajnoga może służyć tylko do sprawnego przejazdu z punktu A do B? Czy równie dobrze można na niej hulać, brykać, hasać? Czy da się rozwijać dzięki niej sprawność fizyczną, a nawet wiedzę? Przeczytajcie ten artykuł i przekonajcie się, że hulajnoga… jest dobra na wszystko! Najciekawsze pomysły na zabawę sprawdzamy ze Scoot&Ride, kultowymi już hulajnogami i jeździkami.

Wiosna to początek sezonu plenerowego. Łapiemy słońce, zrzucamy krępujące ruchy ubrania, spędzamy na powietrzu coraz więcej czasu. Dla wielu dzieci to okres, kiedy w codziennych przejazdach i wycieczkach wsparciem jest ukochana hulajnoga, rower lub jeździk. To oczywiście wygodne środki transportu, ale nie tylko! Warto dostrzec ich potencjał rozrywkowy. Oto 5 pomysłów na zabawy z wykorzystaniem hulajnogi.

Wyścigi

To chyba jedyna popularna zabawa z hulajnogą w roli głównej! Oto podpowiedzi, jak szybko i w każdych warunkach przeprowadzić udane wyścigi.

Wyznacz start i metę, rysując linię kredą lub patykiem albo ustalając punkt orientacyjny, np. start przy dużym kamieniu, meta przy krzewie. Zaproś dziecko do zabawy – wspólnie wymyślcie albo ty podaj propozycje zakładów: kto dotrze ze startu na metę szybciej? Mama idąc czy dziecko śmigając na hulajnodze? Tata skacząc czy maluch pędząc hulajnogą? Starsza siostra biegnąc do tyłu czy młodsza na hulajnodze? Powodzenia! Nawet maluchy na jeździkach Scoot & Ride Highwaykick 1 mają super radochę z bycia szybszym od rodzica.

Koniecznie pamiętaj o kasku. Kaski Scoot & Ride nie tylko ochronią głowę dziecka, ale są też piękne i świetnie zaprojektowane! Wyróżnia je również magnetyczne zapięcie pod brodą, dzięki któremu nie ma ryzyka przyszczypnięcia skóry. Łał!

Czy zdążysz, zanim ja… ?

Ta zabawa to prawie wyścigi, ale nie wymagają aktywności ruchowej od osoby dorosłej. Jest idealna, kiedy dopadnie cię zmęczenie lub zwyczajnie nie masz ochoty hulać. Cenny pomysł, prawda?

Razem z dzieckiem wyznacz miejsce, do którego ma ono za zadanie dojechać. Tym razem sprawdzajcie, czy maluch dotrze tam, zanim ty lub inny opiekun wykona ustalone zadanie. Przykładowo: czy dziecko dojedzie do czerwonej ławki i z powrotem, zanim rodzic policzy do dwudziestu? Czy dziecku uda się dotrzeć do płotu i wrócić, zanim ciocia skończy śpiewać piosenkę „Panie Janie”? Czy rodzeństwo na swoich hulajnogach dojedzie do ścieżki, zanim starszy brat wymieni 10 kolorów po angielsku?

Jeśli korzystasz z hulajnogi, która rośnie razem z dzieckiem, takiej jak Scoot&Ride, pamiętaj o dostosowaniu również wielkości kasku. W kaskach, które widzisz na zdjęciach, regulacja jest niezwykle prosta – wystarczy przekręcić pokrętło. Dodatkowo w miejscu regulacji umieszczona jest ledowa lampka, co bardzo przydaje się, gdy na dworze zaczyna się ściemniać.

Tor przeszkód

Nie obawiaj się – ta propozycja nie wymaga umiejętności akrobatycznych ani specjalnego sprzętu stworzonego do wyskoków i jazdy wyczynowej. Ten pomysł jest bardzo prosty w realizacji i z łatwością dostosujesz go do umiejętności motorycznych swojego dziecka.

Tor przeszkód najwygodniej jest narysować kredą na parkowej lub osiedlowej alejce. Jeśli nie masz kredy czy też w pobliżu nie ma odpowiedniego podłoża – wykorzystaj dary natury.

Najpierw wspólnie z dzieckiem ustalcie niezbyt długą, bezpieczną trasę do przejechania hulajnogą. Następnie rysując znaki lub układając np. szyszki, patyki i kamienie, wyznaczcie miejsca, gdzie należy się zatrzymać i wykonać jakieś ćwiczenie. Przykładowo ustalacie, że tam, gdzie leży szyszka lub narysowane jest koło – dziecko zatrzymuje hulajnogę, staje obok i podskakuje wysoko trzy razy. Tam, gdzie położycie kamień lub narysujecie serce – maluch powinien się zatrzymać, zejść z hulajnogi i kilka razy mocno klasnąć w dłonie. Liczbę i rodzaj zadań dostosuj do wieku dziecka. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy rodzic też się zaangażuje lub chociaż aktywnie kibicuje i podpowiada. Bawcie się dobrze!

W hulajnodze Scoot & Ride Highwaykick 2 Lifestyle znajduje się rewelacyjny schowek, który pomieści m.in. dużą kredę chodnikową!

Malowanie

Czy zdarzyło ci się kiedyś wjechać rowerem w kałużę i zostawić za sobą wzorki na chodniku? Założę się, że tak! Odkryj razem z dzieckiem, jaka to frajda świadomie malować w ten sposób obrazy.

To bardzo prosty pomysł – wystarczy stworzyć kałuże i z premedytacją w nie wjeżdżać, a następnie jeżdżąc, tworzyć dowolne kształty. Do zabawy, poza hulajnogą, wystarczy sama woda, ale jeśli przygotujecie z maluchem w domu „kredę w płynie” – będzie jeszcze fajniej! Wystarczy kolorową kredę zetrzeć na tarce i wymieszać z wodą. Pamiętajcie, by wybierając się na malowanie hulajnogą, założyć kalosze!

Nawet roczny maluszek, który korzysta z jeździka typu Scoot & Ride Highwaykick 1 ucieszy się z tworzenia śladów. Ze starszakiem, na Scoot & Ride Highwaykick 3 Led możecie spróbować malowania figur geometrycznych lub liter!

Wiosenne bingo

Jeśli bingo kojarzy ci się ze staroświecką rozrywką dla seniorów, to czas je odczarować! Bingo w uproszczonej, obrazkowej wersji jest aktywnością niezwykle wciągającą i bardzo rozwijającą. Reprezentuje mój ulubiony mix – świetna zabawa i dużo korzyści!

Jak się bawić w wiosenne bingo i co ma do tego hulajnoga? Przed wyjściem na dwór przygotujcie proste diagramy do wiosennego bingo. Da się też wyszukać gotowe wzory w Internecie, ale zachęcam, by zrobić plansze samodzielnie razem z dzieckiem. Zacznijcie od narysowania kratki jak do gry w kółko i krzyżyk, a następnie w dziewięciu powstałych polach narysujcie symbole nadchodzącej wiosny. Obrazki mają być czytelne dla was, nie muszą być piękne. Kilka moich pomysłów to: kwiat, trawa, robaczek, ptak, zielony liść, rower i okulary przeciwsłoneczne. Zróbcie burzę mózgów – wam inne rzeczy mogą kojarzyć się z wiosną!

Na wyprawę w poszukiwaniu wiosny zabierzcie przygotowane plansze, hulajnogę i coś do pisania. Każdy z was będzie miał za zadanie rozglądać się uważnie podczas przejażdżki. Kiedy któraś osoba zauważy na dworze rzecz ze swojego diagramu, powinna wykrzyknąć głośno jej nazwę. Wtedy może odhaczyć u siebie dany symbol. Uczestnicy wyprawy dążą do tego, by zdobyć „bingo”, czyli trzy zakreślone obrazki z jednej linii lub wszystkie symbole ze swojej kartki. Wesołej zabawy i udanej wyprawy!

Zauważcie, że kasków Scoot & Ride dzieciaki nie zdjęły nawet podczas przerwy w grze. To dzięki doskonałej wentylacji (kask ma liczne otwory, a te z przodu osłonięte są moskitierą) i niewielkiej wadze. Niemal nie czuć ich na głowie!

Aby zrealizować te pomysły, potrzebna jest tylko odrobina zaangażowania i odpowiedni sprzęt. Jeśli myślisz nad tym, jaki pojazd wybrać dla swojego malucha, to podpowiadam – poznaj hulajnogi i akcesoria Scoot & Ride! W zależności od wieku dziecka rozważ odpowiedni model. Opisane niżej hulajnogi są zaprojektowane pod kątem dzieci do około 7. roku życia. Łączy je świetny design, przemyślane rozwiązania praktyczne, wytrzymałość i regulacja wysokości (ten sprzęt może wam służyć całe lata!) oraz trzy kółka, które umożliwiają stabilną jazdę i parkowanie.

Dla malucha już od 1. roku życia idealna będzie Highwaykick 1 – połączenie hulajnogi i jeździka. Funkcjonalność tego sprzętu możesz zmienić w kilka sekund – za pomocą jednego guzika, bez żadnych narzędzi. Dodatkowo, opatentowane rozwiązanie safety-pad zapobiega przewróceniu się pojazdu lub zablokowaniu kół na trudniejszym terenie.

Dla dziecka w wieku powyżej 2 lat wybierz model Highwaykick 2 Lifestyle. Oboje pokochacie pojemnik z przodu hulajnogi – można tam schować kredę, planszę do bingo albo przekąski. To hulajnoga z charakterem: możesz wybrać jeden z kilku ciekawych kolorowych wzorów. Antypoślizgowe podłoże i uchwyty, wyjątkowa stabilność, wyprofilowany podest – wszystko w tym modelu jest przemyślane i świetnie zaprojektowane.

Model Highwaykick 3 Led jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, o wzroście do 120 cm. Hulajnogę wyróżniają świecące koła oraz możliwość składania na płasko, co bardzo ułatwia jej przenoszenie lub przewożenie z miejsca na miejsce.

Kaski Scoot & Ride są dostępne w 4 rozmiarach, a każdy z nich ma kilkustopniową regulację, bezpieczne magnetyczne zapięcie pod brodą i światełko, które zwiększa bezpieczeństwo i widoczność dziecka po zmroku. Wśród wielu dostępnych opcji kolorystycznych na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Dajmy sobie tej wiosny dużo radości, wspólnej zabawy, bliskości i prawdziwego bycia razem. Doceńmy ulubione zakamarki w pobliskim parku i przed domem. Chyba najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i dzieci, to codzienne małe wyprawy, ciekawe zabawy, kreowanie miłych wspomnień i wspólnych chwil „tu i teraz”. Zatem – hulajnogi w ruch, jedziemy hulać i hasać rodzinnie!

 

Materiał powstał we współpracy z marką Scoot & Ride.

Dodaj komentarz