Hsiao Ron ląduje na Księżycu

O tym, jak Kids on The Moon spotyka utalentowaną ilustratorkę.

Hsiao Ron Cheng to tajwańska graficzka. Ma 27 lat, a swoją przygodę z ilustracją zaczęła dopiero dwa lata temu, choć rysowała oczywiście od zawsze. Sukces przyszedł bardzo szybko. Jej prace łączą w sobie delikatność i pastelowość z onirycznością i niepokojącą atmosferą. W liryczny sposób opowiadają o lękach czy poczuciu niedopasowania.

hsiaoron-portrait

To zachwyciło ludzi na całym świecie. Dziś Ron robi ilustracje do artykułów, projektuje okładki czy murale w ścianach kawiarni. Wśród fanów jej twórczości znalazło się także nasze rodzime Kids on The Moon. A ponieważ dziewczyny nie znają siły ograniczeń i grawitacji, natychmiast zaproponowały Ron współpracę. No i są efekty: limitowana minikolekcja, która powstała jako część kolekcji Moonsafari.

Postanowiłyśmy zapytać Ron o doświadczenie współpracy z polskimi projektantami i jej własne fascynacje.

Jakie były twoje związki z Polską, przed rozpoczęciem współpracy z Kids on The Moon?

Nigdy nie byłam w Polsce, ale wiedziałam, że jest słynna ze swojej muzyki klasycznej. Dzięki tej współpracy odkryłam, że macie zaskakująco dużo kreatywnych i pięknych marek modowych dla dzieci, co na Tajwanie jest nadal rzadkością. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam się dołożyć do waszego modowego świata.

Dzieciństwo zdaje się być dla ciebie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Czy wspomnienia i dawne sny mają dla ciebie szczególne znaczenie? Tęsknisz do bycia dzieckiem?

Choć wolę siebie teraz, w sercu nadal jestem dzieckiem, na zewnątrz prezentując bardziej dojrzałą postawę. Być dzieckiem oznacza być lojalnym  wobec własnego głosu i marzeń. Czasami potrzebujemy niewinności lub naiwności, żeby się realizować, zanim desperacja rzeczywistości zniszczy nasze szanse. Dlatego rysunki dzieci są tak inspirujące: przypominają mi o uczciwości i autentyczności. Moje wspomnienia z dzieciństwa nie różnią się od tych, jakie ma większość azjatyckich dzieci: kładzie się na nich cieniem depresja związana z systemem szkolnym. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego lubię sobie wyobrażać rzeczy odmienne od moich rzeczywistych wspomnień z dzieciństwa.

Pióra, pióra, pióra … są piękne. Są one również symbolem czegoś?

Dopóki Kids on The Moon nie zaproponowało mi takiego tematu, nigdy wcześniej nie rysowałam piór. Proces ich malowania okazał się być bardzo przyjemny.  Dla mnie pióra reprezentują dzikość w połączeniu z delikatnością, ponieważ ich zadaniem jest ochrona ciała przed surową pogodą. To piękne połączenie.

Robisz ciekawe rysunki dla dorosłych magazynów mody. Moda dla dzieci również cię pociąga?

Tak! I dzięki współpracy z Kids on The Moon, lubię modę dziecięcą jeszcze bardziej. Myślę, że moje pastelowe kolory pasują do mody dla dzieci, nie mówiąc już o tym, że  niektóre z moich prac były rzeczywiście inspirowane przez dziecięce rysunki. Chciałabym w przyszłości mieć okazje do tego, by bardziej angażować się w świat mody dla dzieci.

Nowa kolekcja Kids on The Moon– Moonsafari – jest o wolności i dzikości, jaką każde dziecko ma w sercu. Czym są wolność i dzikość dla Ciebie dziś, gdy jesteś dorosła?

Na pewno wolność jest najważniejszą wartością, za którą dziś podążam. Prawdziwa wolność w życiu dorosłym jest zdolnością do samodzielnego życia, bez bycia sterowanym przez kogokolwiek. Człowiek wolny jest niezależny od oczekiwań innych ludzi i potrafi naprawdę być sobą. Z kolei dzikość polega na zmierzeniu się ze zwierzęciem, które mamy w sobie, na słuchaniu jego pragnienia i przekształcanie go w pozytywną postawę życiową . Ta siła może być doskonałym wsparciem podczas próby, kiedy dążymy do celu.

W ramach naszego #projektmuzyka chcemy cię zapytać, jakiej muzyki słuchasz podczas pracy lub odpoczynku?

Ostatnio słucham Imogen Heap.  Kocham jej Little Bird i Goodnight and Go. Uwielbiam też Iamamiwhoami . Jej nowa piosenka Hunting for Pearls  jest moją ulubioną i rozgrzewa serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.