Hi Little!

Polskie zabawki z drewna i kartonu

Hi Little!

Toruń ma serce z piernika, a zabawki – z drewna i papieru. Hi Little to rodzinna manufaktura, której historia się zaczęła trzy lata temu od gry memory. Beata, właścicielka Hi Little i autorka większości projektów, jest mamą trójki dzieci. To ich pomysły i potrzeby dały podstawę kolejnym produktom, które pojawiały się w sklepiku Hi Little.

Natomiast za styl i graficzny charakter odpowiada sama Beata. Tworzy tak, jak lubi: w zgodzie ze swoim wyczuciem estetyki i organizacyjnymi możliwościami matki. Produkty powstają powoli, z wykorzystaniem wolnych wieczorów, dojrzewają dzięki małych testerów i codzienności. Tak to jest z markami tworzonymi przez rodziców: zanim ujrzą światło dzienne w sklepie, są wielokrotnie sprawdzane, poprawiane i przemyśliwane.

Beata opowiada o Hi Little w ten sposób: Jesteśmy małą firmą, która kocha rzeczy ładne, unikatowe, wyjątkowe. Ważne jest to, w czym śpimy, z czego pijemy, co nosimy, co noszą nasze dzieci, czym się bawią i jak to jest zaprezentowane w naszym wnętrzu. Postanowiliśmy wyjść z kreatywnością poza mury naszego mieszkania, oferując to, co my i nasze dzieci chcielibyśmy mieć.

Dziś gra memory Hi Little pokazuje nam swoje drugie, odnowione oblicze. Uwagę przyciągają wyraziste czarno-białe wzory, które zastąpiły zwyczajowe rysunki. Memory można wykorzystać do wspólnego treningu pamięci (jak to jest, że dzieci zawsze wygrywają?). Można też układać je po swojemu.

Dzieciaki to uwielbiają. Ich wyobraźnia nie zna granic. A same kwadraty zrobiono z bardzo grubej tektury – ze względu na rozmiar i wytrzymałość są świetne także dla młodszych dzieci.

W ofercie Hi Little urzekły nas również ręcznie cięte i malowane kolorowe klocki. Każdy szczegół jest tu dopracowany, łącznie z opakowaniem.

Na koniec zobaczmy papierowe wytwory Beaty. W baśniowych plakatach – które naturalnie i gładko wpasowują się w dziecięce wnętrza, idąc za rytmem dnia, za zainteresowaniami, za ciekawością świata – znajdziemy charakterystyczny styl Beaty, a także innych artystów, których zaprasza do współpracy.

Do sklepu Hi Little warto zajrzeć przed planowanymi urodzinami dziecka. Kupimy tu świetne zaproszenia, etykiety i naklejki, które pozwolą zapakować prezent w ciekawy sposób. My planujemy zakup bożonarodzeniowych etykiet i zakładek Hi Little, które dołożymy do książkowych podarunków.

Produkty Hi Little dostępne są online, można je też znaleźć w wybranych sklepach stacjonarnych.