HEVEA proponuje smoczkowy upcykling

Naturalne akcesoria i zabawki dla dzieci

HEVEA proponuje smoczkowy upcykling
Lidka Dzwolak

Co wspólnego z wyprawką ma kauczukowiec brazylijski i gdzie można odesłać stare smoczki, aby poddać je biodegradacji? Poznajcie markę HEVEA, w kodeksie której temat zrównoważonej produkcji dziecięcych niezbędników wyprawkowych to priorytet.

HEVEA to nowoczesny design i racjonalne wykorzystanie dobrobytu Matki Natury. Założyciele marki szukając odpowiedzi na pytanie o, to jak dbać o dzieci i naszą planetę, skupili się na czynieniu dobra dla otaczającego świata. Kwintesencją ich działań jest smoczkowy upcykling – wysyłając stare, zużyte smoczki poddacie je recyklingowi. Fajnie! To jednak nie wszystko. Guma, z której powstają smoczki, gryzaki, które kupicie w sklepie Baby and Travel, jest pozyskiwana z drzewa kauczukowego Hevea brasiliensis. Co ważne, cały proces wykorzystywania naturalnego soku gumowego i drewna to wielki krok w stronę zastopowania zmian klimatu i całkowitego wyeliminowania z przemysłu kauczuku syntetycznego. Wspólnie z Adą i jej córeczkami –Wandą i Lu – zapraszamy was do świata HEVEA.

*

FUNKCJONALNE I BEZPIECZNE SMOCZKI

Elastyczne, przyjemne w dotyku i wytrzymałe – takie są smoczki HEVEA. Ergonomicznie wyprofilowane, farbowane naturalnymi pigmentami mineralnymi o jakości spożywczej i odlewane w całości z lateksu kauczukowego są całkowicie bezpieczne. Dostosowane do kształtu buzi dziecka, dzięki wycięciu na nos i brodę, i otworom wentylacyjnymi niwelują efekt odciśnięcia się smoczka na buzi. Smoczki, które kupicie w Baby and Travel, przypominają swoim kształtem motyle. Wyróżnia je wyjątkowa troska o higienę dzieci – brak szczelin eliminuje zbieranie się brudu i bakterii. Kauczukowe modele są tworzone z naciskiem na naturalność i jakość, w trosce o spokój najmniejszych.

Smoczki HEVEA kupicie w sklepie Baby and Travel.

*

SZKLANE BUTELKI

HEVEA to również pomysłowe rozwiązania, idące w parze ze znaną od lat klasyką. Wykonane z najwyższej jakości odpornego na zmiany temperatur szkła borokrzemowego butelki to łatwość czyszczenia, brak pochłaniania zapachów i smaków oraz brak toksycznych substancji wydzielanych przez zwykłe, plastikowe butelki dla dzieci. Dostępne w dwóch rozmiarach, w różnych wersjach kolorystycznych butelki o prostym kształcie i w wersji z kauczukową gwiezdną osłonką wyposażono też w silikonowe, antykolkowe, odporne na pogryzienie smoczki.

Butelki HEVEA kupicie tutaj, a smoczki do nich tutaj.

 

 

*

DREWNIANE I KAUCZUKOWE GRYZAKI

Poznajcie dobrych kompanów niemowlęcego ząbkowania! Łagodzące dolegliwości gryzaki to bezpieczne gryzienie i ssanie, w parze z którym idzie pożądana ulga i uspokojenie dzieci. Łatwe w czyszczeniu, odlane z jednego kawałka materiału, bez zbędnych szczelin – skupiających bakterie i zanieczyszczenia – smoczki HEVEA to stuprocentowa pewność, że produkt jest bezpieczny i wolny od ftalanów, PCV, silikonu i BPA. Ręcznie malowane, lekkie i miękkie gryzaki, barwione pigmentami naturalnymi urozmaicono teksturami, które dodatkowo łagodzą podrażnione dziąsła. Wszystko w trosce o spokój tych, których kochamy najbardziej.

Gryzak i Kaczuszkę Kawan kupicie tutaj, a gryzak Miś Panda tutaj.

*

DREWNIANE UKŁADANKI

HEVEA robi ukłon w stronę rozwoju motoryki najmłodszych, tworząc zabawki, które zachęcają do nauki przez superzabawę. Stworzone z drewna drzew kauczukowych układanki są malowane naturalnymi barwnikami, dzięki czemu są wolne od sztuczności, które często można znaleźć w dziecięcych zabawkach. Drewniane układanki można używać na wiele sposobów, począwszy od stymulowania rozwoju ruchu dzieci po dekorację dziecięcego wnętrza. Łatwe w czyszczeniu, idealne nadające się na prezent drewniane kaczuszki do ciągnięcia i układanki wyprodukowane na Sri Lance to świetni kompani dziecięcej kreatywności, nauki precyzji ruchów oraz koordynacji oko-ręka.

Drewnianą układankę do ciągnięcia kupicie tutaj, a drewnianą kaczuszkę HEVEA tutaj.

 

 

*

PODKŁADKI NA STÓŁ

Mamy też coś dla małych wielbicieli kulinarnych przygód – zarówno tych, którzy dopiero wkraczają w temat rozszerzania diety, jak i dla tych, którym nie obce są już wszelakie pyszne wariacje w kuchni. Podkładki na stół HEVEA to świetny patent dla rodziców na śniadaniowy i obiadowy bałagan. Używane również jako talerze, łatwe w czyszczeniu, trzymające się stołu dzięki czterem przyssawkom podkładki można wykorzystać przy podawaniu dzieciom posiłków metodą BLW. Świetnie sprawdzą się także jako pomocnicy brudzących prac plastycznych.

Podkładkę HEVEA kupicie w Baby and Travel.

 

 

*

KĄPIELOWE KACZUSZKI

Dostępne w Baby and Travel w mniejszych i większych rozmiarach kaczuszki do kąpieli HEVEA to bezapelacyjnie jedna z fajniejszych pierwszych zabawek dla dzieci. Urozmaicają chwile pielęgnacji i wodnej frajdy, i są też bezpiecznym gryzakiem dla ząbkujących niemowląt. Pluskanie się z kaczuszkami to również nauka koordynacji ruchów i sprawności. Wszystko to w otoczce stuprocentowego bezpieczeństwa, które idzie w parze z jakością produktów HEVEA i wykorzystanego do ich produkcji naturalnego kauczuku. Odlane w całości, nieposiadające otworów kąpielowe kaczuchy to również blokada dla bakterii i pleśni. Wcale nas nie dziwi, że dryfujące po wzburzonych falach kaczuszki wywołują uśmiech na twarzach fanów wieczornych wodnych harców.

Kąpielowe zabawki kupicie tutaj.

 

*

GRZECHOTKI Z DRZEWA KAUCZUKOWEGO

Aby zwrócić uwagę maluszka wcale nie potrzeba wiele i dobrze wie o tym HEVEA, która przy pierwszych zabawkach dla dzieci stawia na minimalizm. Ten łączy z jakością, efektem którego są grzechotki, spełniające również rolę pierwszych gryzaczków. Idealnie dopasowane do dłoni najmłodszych, w przyjemnych delikatnych kolorach, powstają z naturalnego, miękkiego, nietoksycznego drewna oraz bezpiecznego i równie nietoksycznego kauczuku. Stymulujące wzrok, słuch i dotyk dzieci grzechotki HEVEA koniecznie wpisujemy na naszą wyprawkową listę niezbędników.

Grzechotki HEVEA kupicie w Baby and Travel.

*

Więcej bezpiecznych produktów HEVEA, wśród których znajdziecie też sporo nowości, kupicie tutaj.

*

Jeżeli posiadacie w domu zużyte smoczki HEVEA, możecie odesłać je do Danii, na podany niżej adres, a więcej informacji o recyklingowej akcji HEVEA przeczytacie tutaj.

HEVEA
A. P. Møllers Allé 17
2791 Dragør
Dania
Att: HEVEA Upcycling

*

Publikacja powstała przy współpracy z marką Baby and Travel.