Hej tam!

Łapcie bilety na weekendowe wydarzenia!

Kończy się listopad, jest co świętować! Jak śpiewa Pablopavo, "Listopad, wiadomo, świata koniec". No to cieszmy się, bo to już ostatni weekend mordęgi i następnym razem spotkamy się w grudniu. A druga dobra wiadomość jest taka, że mamy dla Was bilety na 4, TAK, 4 wydarzenia! Łapcie!

Pozwólcie zaplanować sobie kilka godzin w ciągu weekendu, obiecuję najprzedniejsze atrakcje w dobrych lokalizacjach. I darmowe wejściówki na spektakle, kulinarny trening przedświąteczny, warsztaty indiańskie i hafciarskie. Próbujcie swoich sił.

 

1.A oto PIERWSZA szansa na zdobycie biletów! Zaprasza was do siebie Białołęcki Ośrodek Kultury na 2 spektakle: Baba Dżaga 26.11 o godz. 11, dedykowana dzieciom w wieku 5-7 lat oraz Legendy Warszawskie, w niedzielę o 11:00, dla starszaków (7-12 lat). Napiszcie na maila dominika@ladnebebe.pl, w tytuł maila wpisując tytuł spektaklu, na które jesteście zdecydowani. W ten sposób możecie zdobyć po 2 bilety na każde z wydarzeń.

Scena Małego Widza – spektakle w BOK-u/26.11 o 11 i 27.11 o 11/ BOK, ul. van Gogha 1, Warszawa

2. Ten konkurs opiewa na 3 wejściówki na zajęcia z haftu w Muzeum dla Dzieci. Będą się tam działy rzeczy niebywałe, bowiem wspólnie haftować będziecie symbole raju, radości i rozkoszy. Adeptów sztuki hafciarskiej prowadzić będzie artystka wizualna i hafciarka, Monika Drożyńska. Głodni biletów niech piszą na adres dominika@ladnebebe.pl, tytułując swój mail HAFCIARKA. Powodzenia!

Raj dostateczny – warsztat hafciarski z Moniką Drożyńską/26.11, godz. 11-15 /Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1, Warszawa/ wiek: od 7 lat

 

haft

 

3. Kto nie może się doczekać świąt, a przy okazji chciałby wprawić się w lepieniu pierogów z kapustą i zagniataniu piernikowego ciasta, niech się wybierze na Dzielną. Czeka tam na was długi stół, gościnna przestrzeń i całe morze kulinarnej wiedzy, tylko brać! Pierwsza osoba, która napisze na adres dominika@ladnebebe.pl, wpisując w tytuł: PIEROGI, otrzyma podwójny bilet (opiekun + dziecko) na sobotnie zajęcia. Kto pierwszy, ten lepszy! (BILET ROZDANY)

Przygotowania do Świąt – warsztat kulinarny/26.11, 16:30-18:30/Studio Kulinarne Małe Przyjemności, ul. Dzielna 15,Warszawa/ wiek: 4-12 lat
maleprzyj3

 

4. Przyszła pora na indiańskie okrzyki radości, bo oto przed wami, szansa na zdobycie 2 wejściówek (dziecko + opiekun) na warsztaty nadawania imion członkom plemienia. Dobry pomysł to ciut za mało – na przydomki prawdziwych Indian zawsze składały się także znamienne cechy charakteru oraz wynik, jaki uzyskali w próbie odwagi ustalanej przez starszyznę. Żeby wziąć udział w warsztatach, wystarczy napisać w tytule maila HOWGH i wysłać go na adres: dominika@ladnebebe.pl. Decyduje prędkość! (BILETY ROZDANE)

Indianie – rodzinne warsztaty teatralne: Rodzina językowa/ 26.11, godz. 11/Świetlica Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa/wiek: 5-10 lat

5. Książki belgijskiego rysownika i pisarza rozchodzą się na pniu. Pisze prosto i pięknie o życiowych zawiłościach, które tak mocno intrygują nasze dzieci. Dlatego dobrze jest posiedzieć z małymi czytelnikami i książkami van Genechtena na kolanach by dowiedzieć się nieco więcej, np.: na temat inności i wzajemnej akceptacji. Krakowskie spotkanie to idealna okoliczność, by wspólnie zanurzyć się w świat bohatera publikacji “I co teraz”.

I co teraz? – spotkanie wokół książki Guido van Genechtena/26.11, godz. 12/ Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków

zdj. szarokolorowa.pl

zdj. szarokolorowa.pl

 

6. Czasem się tak zabawnie składa, że afera miłosna wciąga najbardziej antagonistyczne typy i trzeba wybrnąć z tej sytuacji uczciwie i z klasą. Tak się właśnie dzieje w wierszowanym spektaklu, który wystawiony zostanie na deskach Klubu Komediowego w najbliższą sobotę. Lis, wilk i sęp zakochują się w gęsi, którą wybór wybranka zdecydowanie przerasta i  z tego powodu o radę prosi sowę. Co z  tego wyniknie? Idźcie zobaczyć!

Zakochani w gęsi – bajka dla dzieci/ 26.11, godz. 12/Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1, Warszawa/wiek: 4-11 lat

7. Takie zajęcia lubimy – niby przemierzamy korytarz i salę warsztatową, a tak naprawdę trafiamy w najodleglejsze zakątki globu! Zabawcie się w twórców mandali, enchoque, worry dolls, a w finale rozbijcie piniate na milion kawałków i czerpcie z różnorodności wszystkiego, co najlepsze.

Zabawki z różnych stron świata – warsztaty rodzinne/27.11, godz. 11-14/Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła”, ul. Zielona 27, Łódź

rodz

 

8. Tu dużą rolę odgrywać ma nieposkromiona fantazja. Gdy będziecie uciekać przed smokiem przez kolejnych 7 zaczarowanych komnat, pamiętajcie o skrupulatnym wykonaniu fizycznych doświadczeń.

Ucieczka przez siedem komnat – fabularyzowany pokaz fizyczny/26.11, godz. 12/Dom Kultury “Praga”. ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa

9. Zapowiada się smakowity warsztat w ramach Kids Design Space. Poza rozmowami o najpyszniejszych potrawach, czeka Was także projektowanie pudełka śniadaniowego oraz budowanie makiety z kartonu, papierów i plasteliny. Ruszajcie!

W co ubrać jedzenie – zajęcia projektowe dla dzieci/26.11, godz. 11-16/ CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław/ wiek: 7-10 lat

2016_11_26_grynasz_kds

10. Do Amondo chodzi się w niedziele na bajkowe seanse i na brunche. I zawsze jest ciekawie, atmosfera sielska i luźna, a dzieci zadowolone i zrelaksowane. Sprawdźcie tę nową miejscówkę na mapie Warszawy (dzięki, Aga, za cynk!).

Bajkowe śniadanie/20.11, godz. 12-14/AMONDO Kino, ul. Żurawia 20, Warszawa

***

A co wy zamierzacie robić w weekend?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.