prezenty świąteczne współpraca reklamowa

Gwiazdkowy przegląd – prezenty dla dzieci 2+

Najlepsze zabawki dla dziecka dwuletniego i starszego od Janod i Lilliputiens

Gwiazdkowy przegląd – prezenty dla dzieci 2+
Kinga Hołub

Na pokładzie żłobkowicz lub przedszkolak. Jakim kluczem szukać prezentu dla dziecka w tym wieku? Naszym zdaniem potraktuj to jako inwestycję w jego rozwój. Im więcej samodzielności wypracuje i własnych zainteresowań rozwinie, tym bardziej odczujesz to, przygotowując za kilka lat święta z małym pomocnikiem.

Ten wiek dzieci nie ułatwia sprawy, zwykle maluch łaknie naszej uwagi, chce nas we wszystkim naśladować, wszystko robić sam. A przecież przed nami czas z jednej strony gorączkowych przygotowań, z drugiej chęć świętowania i odpoczynku. Pomocne mogą się okazać zabawki, które aktywizują dziecko i pomagają mu rozwijać własne zainteresowania, jednocześnie przygotowując do roli starszaka. Dziś twój maluch bawi się dziecinną kuchnią i gotuje ravioli z filcu, a za kilka lat zrobi prawdziwą włoską pastę! To samo z instrumentami – jeśli złapie dryg do grania już teraz, kto wie, czy za parę lat nie będzie akompaniować ci do rodzinnego śpiewania kolęd? Nigdy nie wiadomo kiedy objawią się pasje i talenty naszych dzieci.

Sprawdźcie, które zabawki od Janod i Lilliputiens polecamy dla dzieci 2-3 letnich i starszych. A jeśli interesują was zabawki dla innych grup wiekowych – zerknijcie na pozostałe odsłony cyklu tutaj.

Duża drewniana kuchnia z akcesoriami Janod

Jeśli istnieje zabawkowa kuchnia idealna, ta nią jest. Ma nie tylko wystrój imitujący kuchnię dorosłego, ale też oświetlenie LED, sześć akcesoriów, a nawet sygnał dźwiękowy, który włącza się, gdy „elektryczne” palniki są już „nagrzane”. To ważny szczegół, który maksymalnie pozwala się dziecku wczuć w rolę kucharza na etapie rozwoju, w którym dominuje chęć tzw. pretend play. Odgrywanie roli przyda się w przyszłości, gdy maluch zechce towarzyszyć rodzicom w rzeczywistym gotowaniu i przygotowywaniu świąt.

Kuchnia drewniana Janod zdaje się spełniać idealnie w roli pomocy niemal montesoriańskiej. Wszystko jest tu jakby miniaturką prawdziwej kuchni – dziecko ma nie tylko palniki i mikrofalówkę, ale także zlew z baterią, piekarnik i szafkę z drzwiczkami na dole, a na górze otwartą półkę. W komplecie są ponadto akcesoria: naczynia z metalu – garnek, durszlak i łyżka do odcedzania oraz kartonowe produkty – ryż, ser i mąka. W sam raz by ugotować coś dla mamy i taty! Naszym zdaniem kuchnia idealna dla rodzeństwa lub zabawy z kolegą, ze względu na spore rozmiary. Design cieszy oko i sprawia że nawet ustawiona w salonie będzie ładnie wtapiać się w otoczenie.

Kuchnię Janod kupisz tu.

Zestaw filcowego jedzenia do zabawy w gotowanie włoskiej pasty

Prawdziwy maestro włoskiej kuchni musi mieć na czym pracować. By lodówka nie była pusta warto postarać się o „zakupy” czyli zestaw do przygotowywania włoskiej pasty, czyli o sztuczne jedzenie z filcu od Janod. Zestaw ma aż 58 elementów i ze względów bezpieczeństwa producent rekomenduje go dzieciom powyżej 3. roku życia. Pod okiem rodzica lub opiekuna jednak nawet młodsi adepci zabawkowego gotowania mogą udawać, że przygotowują składniki do uwielbianego przez wszystkich makaronu.

W skład tego przepięknie wykonanego zestawu wchodzą dwa kartonowe pudełka z filcowym makaronem. W jednym jest 20 sztuk makaronów typu farfalle (kokardki), w drugim 10 sztuk tagliatelle (szerokie tasiemki), do tego cztery kwadraciki ravioli, sześć listków bazylii, pięć grzybków, cztery plasterki pomidora,  sos pomidorowy (plama). Nie mogło zabraknąć sera – mamy więc drewniany trójkąt parmezanu, niezbędną tarkę, drewniany talerz do serwowania, a także metalowy garnek, durszlak oraz łyżka do makaronu. Świetne uzupełnienie dziecięcej kuchni!

Zestaw do przygotowywania włoskiej pasty kupisz tu.

Drewniany domek manipulacyjny Lisek Włamywacz

Wyjątkowo urocza zabawka dla trzylatków od Lilliputiens. Ale nie tylko urocza, bo może być pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie. Trzy lata to wiek, gdy dzieci zaczynają interesować się życiem społecznym, próbują zrozumieć co jak funkcjonuje, stąd w tym wieku często w zabawach pojawia się wątek policjantów i złodziei. Także w kontekście bezpieczeństwa i zagrożeń. Dzieci w tym wieku zastanawiają się też w jaki sposób Święty Mikołaj dostaje się do domu, a domek z figurką Lisa Włamywacza może się tu przydać jako pomoc objaśniająca niektóre sprawy.

Zabawka ta przenosi dziecko w sferę hipotetycznych scenariuszy, jednocześnie rozwijając wyobraźnię. To świetny pretekst do rozmów o tym czemu zamykamy drzwi i okna, jak co w domu działa. Można też wspierać u dziecka poczucie bezpieczeństwa, podkreślając podczas zabawy, że wasz dom jest włamywaczoodporny.

Sam wątek rozwoju psychologicznego i wiedzy nie jest jednak w tej zabawce dominujący. Jest jeszcze motoryka mała. Lisek ma aż 6 wejść do domku. Na każdej ścianie i dachu znajdują się drzwi zamykane na różne rodzaje zapięć i metalowych zamków: suwak, rzep, kluczyk, zasuwka, zapadka i haczyk. Dużo manipulowania i kombinowania!

Każde z drzwiczek prowadzą do innego sklepiku: rowerowego, cukierni, jubilera i spożywczego. Zarówno domek, jak i figurkę liska pomalowano bezpiecznymi farbami na bazie wody. Zabawka „Domek” rozwija koordynację ręka-oko oraz małą motorykę (otwieranie, zamykanie, przesuwanie, przeciąganie, wkładanie, wyjmowanie).

Domek z Liskiem Włamywaczem od Lilliputiens kupisz tu.

Perkusja zabawkowa Janod

W Ładne Bebe często polecamy muzyczne zabawki, ponieważ doceniamy ich wartości rozwojowe. Stymulacja sensoryczna to także dźwięki i warto wprowadzać do życia naszych dzieci coś więcej, niż grzechotki i szeleszczące maty sensoryczne dla niemowląt. Zestaw perkusyjny wydaje się świetną zabawką aktywizującą dla kilkulatka (rekomendowany wiek 3+). Jak to zawsze w przypadku marki Janod, wyróżnia go przyjemny design i analogowość, bez drażniących wzrok i słuch syntetycznych dźwięków.

Z pozoru zwyczajne stukanie w bębenek czy talerz może być bardzo rozwojową zabawą rytmiczną. To nie przypadek, że w żłobkach i przedszkolach dzieci uczą się rytmiki – takie zajęcia przyzwyczajają mózg do odmierzania czasu i szybkiego reagowania ciałem na komendę start – stop lub uczą wykonywania konkretnych czynności ciałem w rytmie, a więc wzmacniają u dziecka umiejętność samokontroli!

Na trzech szeroko rozstawionych, stabilnych nogach zestawu perkusyjnego znajdują się: bęben, tamburyn, talerze i indiańskie guiro. W zestawie są także dwie drewniane pałeczki. Każdy instrument brzmi inaczej, dzięki czemu dziecko będzie miało możliwość poznania wielu dźwięków.

Zestaw perkusyjny Janod kupisz tu.

Garaż z akcesoriami Bolid 

Czy są u was mali fani motoryzacji? Jeśli tak, na pewno już wiecie, że garaże to coś co wyzwala w dzieciach chęć długiej kreatywnej zabawy. Scenariuszy z udziałem autek jest tak wiele! W Garażu z serii „Bolid” Janod komplet składa się z kilkupoziomowego  garażu wraz z akcesoriami: trzema autami i helikopterem. Na najniższym piętrze znajdują się trzy boksy, otwierane dołączonymi do zestawu plastikowymi kluczykami o różnych kształtach geometrycznych, które pełnią funkcję sortera. Budynek posiada  mechaniczną windę oraz lądowisko dla helikopterów.

Seria Bolid francuskiej marki Janod to kolekcja drewnianych pojazdów, przeznaczonych dla maluchów powyżej 2. roku życia, charakteryzująca stonowaną kolorystyką. Wybór rodzajów pojazdów oraz dołączonych do nich postaci pozwala na odtwarzanie sytuacji znanych z życia oraz tworzenia własnych, niepowtarzalnych, pobudzających wyobraźnię historii. Naszym zdaniem to dobry garaż dla młodszych dzieci ze względu na łatwe do uchwycenia małą rączką kształty aut i zaokrąglone brzegi, gumowe wykończenia.

Garaż z akcesoriami Bolid od Janod kupisz tu.

Układanka magnetyczna Magnetibook

Rodzicu, który nie słyszałeś jeszcze o magnetycznych układankach – gwarantujemy, że z chwilą, gdy twoje dziecko taką otrzyma, zyskasz chwilę oddechu! Tak na poważnie, to niewiele jest zabaw angażujących małe dzieci bardziej niż magnetibooki. Fajne jest to, że każde dziecko w zależności od wieku i etapu rozwoju może znaleźć innych sposób bawienia się. Dla najmłodszych będzie to nauka pojęć i tworzenia obrazów z magnetycznych elementów, starszaki nauczą się podążać za instrukcją, odtwarzając wzory z kart, a najstarsi – poznają alfabet i nauczą się czytać. Magnetibooki Janod są w wygodnych pudełkach – walizeczkach. Magnetyczne elementy zachowują właściwości na długo. Zabawka ta jest poręczna, lekka i wygodna do zabrania w podróż. Rekomendowany wiek: 3+.

Magnetibooki kupisz tu.

To wszystko w naszych rekomendacjach dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych. Co myślicie o tych pomysłach na prezenty?

*

Materiał powstał we współpracy z markami Janod i Liliputiens.

Dodaj komentarz