prezenty świąteczne współpraca reklamowa

Gwiazdkowy przegląd prezentów dla dzieci 1+ i konkurs

Najlepsze zabawki dla roczniaka od Janod i Lillipuntiens

Gwiazdkowy przegląd prezentów dla dzieci 1+ i konkurs
Beata Plutowska

To już ten czas! Jak co roku ułatwiamy wam mikołajowe poszukiwania, pokazując co wartego uwagi można sprezentować dzieciom. Zapiszcie ten artykuł na potem lub prześlijcie babciom i ciociom! Zaczynamy od przeglądu dla najmłodszych, w którym królują zabawki angażujące dziecko… bez angażowania rodzica. W sam raz, by pomimo obecności malucha w domu udało się wam te Święta zorganizować.

Dotykanie ozdób na choince, wyjmowanie zawartości szuflad, tzw. mamoza i sensoryczne doświadczanie wszystkiego – od kłujących gałązek choinki po zapalone świeczki adwentowe – to typowe zachowania około rocznego dziecka. Czy z kilku(nasto)miesięczniakiem da się przetrwać święta? Nie ma lekko, znamy to w redakcji bardzo dobrze, będąc rodzicami dzieci grudniowych (czyli obchodzących roczek w okolicy gwiazdki). Zaliczyliśmy przewrócone choinki, BLW z makiem w roli głównej (nie polecamy) i rozlany barszcz na obrusie. Znamy to! I mamy na to sposoby.

W zmaganiach świątecznych i przedświątecznych pomóc mogą sprytne prezenty od Mikołaja. Proponujemy ułatwić sprawę i poszukać takich zabawek, które zajmą dziecko na dłużej. Przyda się wszystko co służy do manipulowania, wciskania i do zabawy przyczynowo-skutkowej. Sprawdźcie, które produkty wpadły w oko naszym redaktorkom z nowości marek Janod i Lilliputiens. W roli modeli testujących zabawki – łobuziaki Beaty Labuddy.

Psst! Mamy też dla was świąteczny konkurs, do wygrania zabawki Janod i Lilliputiens. Szczegóły na końcu artykułu!

Kolorowa drewniana kostka z pętlą

Duży, bo prawie 30-centymetrowy przedmiot, ale właśnie dlatego dla roczniaka atrakcyjny. Właściwie to producent zaleca tę zabawkę od 18. miesiąca życia, ale obecność pętli i prostych zabaw manipulacyjnych naszym zdaniem klasyfikuje ją również jako produkt dla dzieci nawet rocznych. Maluch wraz z rozwojem będzie odkrywać kolejne funkcjonalności i atrakcje – to zabawka na lata.

Kostka edukacyjna ma aż osiem zadań dla dziecka. Na długo przykuje jego uwagę, a do tego wesprze rozwój motoryki małej. Konstrukcję zabawki wykonano z drewna i metalu. Na bokach znajdują się: sorter z bryłami do dopasowywania (rozwija spostrzegawczość i rozróżnianie kształtów), młynek z drewnianymi jajeczkami, obracające się, terkoczące pokrętło z księżycem (pomaga zauważać zależności przyczynowo-skutkowe), kółka zębate, lusterko i gąsienicę (rozwija koordynację ruchową) i drzewo-labirynt z przesuwanymi elementami.

Kostkę edukacyjną kupisz tu.

Wielofunkcyjny pchacz edukacyjny Tropik

Zabawki, które pełnią wiele funkcji są najlepsze. Nie tylko oszczędzają miejsce, ale też pozwalają dziecku odkrywać swoje walory stopniowo. Dwunastomiesięczny maluch w naszym pchaczu może bawić się przesuwaniem czy sortowaniem kształtów. Starszy bobas może wspomóc się w nauce chodzenia, uczyć się liczyć… Możliwości jest wiele. Pchacz Janod przyda się zdecydowanie dłużej niż tylko w krótkim okresie świątecznym. Pomoże rozwinąć koordynację ruchową i małą motorykę, nauczy rozpoznawania kolorów i kształtów, a nawet… podstaw matematyki! Nie, to nie pomyłka – naukowcy udowodnili, że już czteromiesięczne niemowlęta rozpoznają elementy zbiorów (umieją liczyć do czterech), a nawet w pewnym sensie „odejmują” – dostrzegają zmianę liczby elementów zbioru. Pchacz dodatkowo posiada cymbałki i elementy grzechoczące, a więc stymulujące zmysł słuchu. Naprawdę nudzić się przy nim nie sposób.

Pchacz Tropik kupisz tu.

Muzyczny stolik sunshine

Rewelacyjny pomysł na pierwszą muzyczną zabawkę. Lepszy niż tradycyjne cymbałki, bo dziecko nie użyje ich do rzucania (są wbudowane w blat). Stoliczek muzyczny jest wygodny, zachęcający dziecko do zaangażowania. Ma kształt trójkąta i posiada trzy nogi oraz całkowicie bezpieczne, zaokrąglone ranty. Oprócz cymbałek/ksylofonu zamontowano w nim metalowy talerz perkusyjny oraz membranę, pełniącą rolę bębenka. W zestawie znajdują się jeszcze dwie drewniane pałeczki, a w stoliku – otwór, w którym można je umieścić po skończonej zabawie. Pamiętaj – rozwijanie i aktywizacja zmysłu słuchu wspomaga proces poznawczy, uczy koncentracji i rozwija wyobraźnię dziecka. To świetne i często niedoceniane narzędzie edukacyjne, które w przyszłości może pomóc dziecku w komunikacji czy nauce czytania. Stoliczek można po prostu postawić na dywanie i pozwolić dziecku na dźwiękowe eksperymenty. Dzięki zabawie maluch odkrywa różne barwy i faktury dźwięków – idealna delikatna stymulacja sensoryczna, a przy tym chwila oddechu rodzica gwarantowana!

Stolik muzyczny kupisz tu. 

Drewniana tablica manipulacyjna

Tablica do zabawy i wóz strażacki w jednym? To się musi podobać dzieciom. Gadżet od Lilliputiens jest już dla dziewięciomiesięczniaków i można przyczepić go rzepami do łóżeczka. Ale od początku: w tej zabawce sensoryczne akcesoria skupią uwagę nawet najbardziej rozbrykanego niemowlaka. Dzwoneczek brzmi, dyndając u szczytu strażackiej drabiny, tor – zjeżdżalnia z ruchomym drewnianym tukanem kusi do manipulowania, pętla z 3 kulkami zachęca do ćwiczenia paluszków. To nie koniec! Do tego mamy jeszcze 2 guziczki do obracania i 2 do wciskania, element obrotowy z grafiką strażackiego węża i 2 obracane klocki na metalowym drążku z obrazkami do układania. Nie zabrakło też czegoś co kochają wszystkie małe dzieci: lusterka, a także miękkiej przytulanki z szeleszczącą folią – Nosorożca Mariusa. Dużo się dzieje – i o to chodzi. Chwila z tablicą na dywaniku i dziecko z pewnością zajmie się na dłuższą chwilę.

Tablicę manipulacyjną (różne wzory) kupisz tu.

Miękka książeczka aktywizująca

Szukając prezentu dla najmłodszych dzieci pomyślcie o miękkich książeczkach tekstylnych. Nie tak łatwo je zniszczyć, a dziecko nie uderzy się w palec u stopy, upuszczając (ryzyko występujące w przypadku ciężkich książeczek tekturowych). Jeśli weźmie książeczkę do buzi – nic się nie stanie. A do tego zabawa jest przednia.

Książeczka aktywizująca „Osiołek Ignace na farmie” belgijskiej marki Lilliputiens przedstawia zwierzęcego bohatera podczas całodziennej pracy. Narracja prowadzi dziecko przez dzień w gospodarstwie, ale znacznie ważniejsze niż historia, jest to jak można się z książeczką bawić.

Wszystkie elementy są przyczepiane i odczepiane na rzep, niektóre są także dodatkowo ukryte (np. w kieszonkach lub pod innymi elementami). Kolorowe, emocjonujące, pełne wydarzeń obrazki łatwo zapadają dziecku w pamięć. Książeczka ma do tego wygodne do przenoszenia uchwyty i jest w pełni bezpieczna. To naprawdę świetny sposób pobudzenia zmysłów i aktywizacji malucha, gdy jesteśmy akurat zbyt zajęci, by czytać wspólnie książeczkę-tekturkę.

Książeczki tekstylne Lilliputiens różnego rodzaju kupisz tu.

Jak podobają się wam nasze rekomendowane zabawki od Janod i Lilliputiens? Miejmy nadzieję, że z tą dawką sensoryki i solidnych, atrakcyjnych i zarazem trudnych do popsucia gadżetów wasze niemowlaki będą w spokoju towarzyszyć wam w świątecznej imprezie.

KONKURS

Zapraszamy was do udziału w gwiazdkowym konkursie – do wygrania 3 zabawki niespodzianki od naszego partnera za trzy najfajniejsze odpowiedzi. Pytanie konkursowe brzmi: Czy Mikołaj istnieje? Uzasadnij swoją odpowiedź w komentarzu na dole, czekamy do 1 grudnia 2022. Wyniki podamy następnego dnia w tym miejscu.

Edit: Wyniki konkursu. Dziękujemy za liczny udział w mikołajkowym konkursie! Zwycięża komentarz Adriana, magdaleny (sic!) i Julki. Gratulujemy. Redakcja odezwie się do was drogą e-mailową. A pozostałych zapraszamy do śledzenia naszych publikacji, bo przed świętami będzie jeszcze kilka okazji na wygraną!

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

*

Materiał powstał we współpracy z markami Janod i Lilliputiens.

Dodaj komentarz