prezenty świąteczne współpraca reklamowa zabawki

Gwiazdkowy przegląd prezentów dla przedszkolaków

Zabawki dla cztero- i pięciolatków od Janod

Gwiazdkowy przegląd prezentów dla przedszkolaków
Paulina Kania

W trzeciej odsłonie przeglądu zabawek dla różnych grup wiekowych postawiłyśmy na radość z zabawy. W naszej sesji aż kipi od dziecięcego szczęścia, a na rodziców czeka prawdziwa moc inspiracji wizualnych i merytorycznych, bo wiele z tych zabawek to świetne pomoce rozwojowe. Mnóstwo koloru, mądrej zabawy oraz pełnych wdzięczności dziecięcych uśmiechów pod choinką, to jest to, czego życzymy wszystkim rodzicom!

Nie tak dawno podsuwałyśmy wam inspiracje na prezent dla roczniaków i dwulatków. Czas na dzieci przedszkolne. To już poważna sprawa, prezenty muszą być przemyślane. Można pozwolić sobie na ciekawsze tematycznie zabawki, które umożliwią naśladowanie dorosłych. Można też spróbować tego, co dla maluszków było do tej pory niedostępne ze względów bezpieczeństwa, czyli zabawek z drobnymi elementami. Na tapecie, a raczej w worku Świętego Mikołaja, mamy więc kartonowe puzzle czy artystyczne zestawy.

Wiek czterech lat to czas intensywnej pracy nad motoryką małą i intensywnego rozwoju mowy. Zabawki dla dzieci na tym etapie rozwoju, powinny więc pobudzać wyobraźnię i zachęcać do mówienia (komentowania, głośnego zauważania) oraz do angażującej pracy rączkami. Wszystko to możecie zrealizować, dając swoim maluchom jedną z poniższych propozycji prezentów gwiazdkowych francuskiej marki Janod, dla cztero- i pięciolatków.

W roli modeli: Stefan, Iga i Ada.

Puzzle 3 w 1 „Ciało człowieka”

Czy 5 lat to czas na pierwszą lekcję anatomii? Poznawanie ciała twoje dziecko pewnie ma już dawno za sobą, ale właśnie teraz zaczyna dostrzegać bardziej szczegółowe zależności. Co dzieje się z jedzeniem, które trafia do buzi? Dlaczego się poruszamy? Jak wyglądamy w środku? Te wszystkie pytania pomogą rozwikłać ogromne (wielkości 1 m) puzzle „Ciało człowieka” od Janod. To klasyczna zabawka z kolekcji tego francuskiego producenta, którą możemy śmiało polecić jako wielokrotnie przetestowaną w naszej redakcji. Co zawiera zestaw?

Są tu aż trzy wielkie układanki: 50-elementowa dwustronna, przedstawiająca z jednej strony chłopca, a z drugiej dziewczynkę o różnych odcieniach skóry, 75-elementowa z grafiką organów wewnętrznych i 100-elementowa fluorescencyjna przedstawiająca ludzki szkielet. To naprawdę sporo układania, a w komplecie znalazły się jeszcze karty pomocnicze do nauki różnych części ludzkiego ciała, dostępne w 12 językach. Jak widać na zdjęciach, układanka ma wielkość kilkuletniego dziecka, więc zabawa nią pozwala odnieść obrazki na puzzlach do własnego ciała i pomóc zrozumieć jak wyglądają kości, jakiej wielkości jest wątroba lub płuca.

Układankę XXL „Ciało człowieka” od Janod kupisz tu.

UKŁADANKA MAGNETYCZNA CIAŁO CZŁOWIEKA

Nieco mniejsza, ale równie ciekawa bo magnetyczna wersja układanki z człowiekiem w roli głównej. Rekomendujemy ją dla nieco starszych dzieci, które chcą bardziej szczegółowo podejść do poznawania ludzkiej anatomii, zagłębić się w detale. W zestawie znajduje się nie tylko tablica, ale także 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach (w tym oczywiście po polsku), aż 76 magnetycznych elementów ciała do układania, oraz drewniany wskaźnik.

Układankę magnetyczną kupisz tu.

Zestaw lekarza z 10 akcesoriami

Po nauce anatomii czas na praktykę lekarską. Czy jest tu jakiś pacjent do zbadania? W zestawie od Janod mamy nie tylko termometr, ale też całkiem niestraszną strzykawkę! Większość elementów zestawu wykonana została z drewna i pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami. Akcesoria są precyzyjne i bardzo estetyczne, zapakowane w praktyczną i solidną torbę lekarską, którą łatwo utrzymać w czystości. Poza tym, że jest to świetna solidna zabawka, to jeszcze stanowi dobry pretekst do oswajania się z tematem służby zdrowia i wizyt lekarskich. Dzieci przez naśladowanie dorosłych przyjmują pewne zachowania społeczne czy sytuacje za normę. Dzięki temu łatwiej im znieść potem rutynowe wizyty u lekarza czy zastrzyki.

Zestaw lekarski Janod kupisz tu.

Zestaw dentysty z 9 akcesoriami

Sztuczna szczęka, w dodatku wykonana z drewna FSC (pochodzącego z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób) – obok takiej zabawki nie sposób przejść obojętnie! A tak na poważnie, to spójrzcie – czy zestaw małego stomatologa nie jest po prostu uroczy? Jak wiadomo dentyści są super, a zabawa w stomatologa, to tylko kolejna forma oswojenia tego co ciekawe i czasem odrobinę niepokojące. W zestawie Janod znajdziemy kompletny zestaw, o jakim niejednemu właścicielowi kliniki dentystycznej się nie śniło: zabawkowa tubka pasty do zębów, zabawkowa szczoteczka, do tego szczypce, lusterko, turbina dentystyczna, podobnie jak w zestawie lekarza – strzykawka, 2 karty-zdjęcia rentgenowskie szczęki, a także wspomniany już model szczęki z 8 wyjmowanymi klockami-zębami. Szykuje się fantastyczna, pełna (u)śmiechu zabawa!

Zestaw dentysty kupisz tu. 

Puzzle w walizce 4+i 5+

Wybór puzzli na pewnym etapie rozwoju dziecka staje się wyzwaniem. Nie mogą być za łatwe, ani nudne. Z drugiej strony zbyt skomplikowane wzory i zbyt drobne elementy to też ryzyko – mogą skutecznie zniechęcić dziecko do układania, albo – o zgrozo – zmusić rodzica do asystentury! Oczywiście są tacy, którym w smak wspólne leżenie z dzieckiem na dywaniku i zabawa układankami, ale nie oszukujmy się: my rodzice, znacznie częściej lubimy po prostu obserwować bawiące się dziecko z pewnego dystansu.

By było to możliwe, trzeba trafić z motywem i trudnością puzzli, wówczas dziecko samo zaangażuje się w rozwojową zabawę. Marka Janod oferuje duży wybór bardzo atrakcyjnych wizualnie puzzli dla czterolatków i dzieci starszych. To układanki dość ambitne, lecz zarazem odpowiednie dla przedszkolaka. Ich ogromną zaletą jest solidność wykonania oraz praktyczna walizeczka, do której łatwo wszystko zgarnąć. Dużo lepsza i ładniejsza niż zwyczajne kartonowe pudełko! W naszej sesji mały Stefan układał zestaw „Rodzina misiów” (54 elementy) i nieco łatwiejszy zestaw z piratami „Wyprawa po skarb” (36 elementów).

Puzzle „Rodzina misiów” kupisz tu a puzzle „Wyprawa po skarb” kupisz tu.

Zestawy artystyczne

To co widać w naszej sesji, to grupa prezentów wyzwalająca kreatywność, zajmująca na wiele godzin i kształtująca wyobraźnię. A przede wszystkim – moc dobrej zabawy! Słynne zestawy z linii ART&CRAFT od Janod podzielone są na 4 kategorie, a ta, którą prezentujemy jest idealna dla cztero-, pięciolatków i odpowiada ich potrzebom poznawczym oraz zainteresowaniom.

Zestawy zaproszą twoje dziecko do lekcji plastyki (układania, klejenia, malowania czy rysowania) bez chaotycznego bałaganu, frustracji czy konieczności zabezpieczania stołu/ blatu roboczego. Tu nie ma szans, by praca się nie udała. Możliwości artystycznego wyżycia się jest mnóstwo! Przy okazji dzieci mogą poćwiczyć zdolności manualne czyli tzw. motorykę małą, koordynację ręka-oko i precyzję ruchu. Przykładowo – w zestawie „Graficzne zwierzątka” obrazki są pokryte wierzchnią warstwą, którą można zdrapywać za pomocą dołączonego do zestawu patyczka, według wzoru lub własnych pomysłów. Z kolei zestaw „Mozaika – maski” pozwala na przygotowanie się do balu karnawałowego. Do masek tych można przyklejać dołączone drobne kwadratowe, trójkątne i okrągłe piankowe naklejki (900 sztuk!) w pięciu różnych kolorach. Od barwnych możliwości można stracić głowę!

Praca z zestawami to bardzo wyciszająca zabawa, a przy tym powstają minidzieła sztuki, w sam raz by ozdobić dziecięcy pokój. Polecamy zestawy artystyczne Janod rodzicom, którzy nie mają ręki do prowadzenia rozwojowych zabaw plastycznych, a szukają sposobu, by umożliwić taką zabawę dziecku.

Zestawy artystyczne Janod kupisz tu.

Gra w statki

Świetna, solidna alternatywa dla klasycznej gry w bitwę morską. To może być wasza pierwsza gra strategiczna! Innowacyjne rozwiązanie polega tu na zastosowaniu magnesów, które umieszcza się na dwóch magnetycznych planszach z motywem pirackim. Każdy z graczy dysponuje 10 magnesami ze statkami. Dodatkowo, gracze otrzymują ścieralne markery, karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika oraz gumkę. W bajecznie zaprojektowanym zestawie znajdują się także specjalne podkładki pod plansze, które umożliwiają przeciwnikom rozgrywkę bitwy morskiej bez podglądania floty przeciwnika. Plansze o dwóch poziomach trudności umożliwiają zaangażowanie się w zabawę młodszym i starszym dzieciom. Jednym słowem: gra z potencjałem na kolejne lata.

Magnetyczne „Statki” od Janod kupisz tutaj.

Kończymy nasz przegląd propozycji prezentowych dla dzieci i jednocześnie przypominamy, że jeśli potrzebujecie dodatkowych inspiracji dla dzieci młodszych, piękne i mądre zabawki od firmy Janod znajdziecie w naszych materiałach tu i tu. 

*

Materiał powstał we współpracy z marką Janod.

Dodaj komentarz