Gwiazdka z Mamissima

Wybory Karoliny

Nie mamy wpływu na to, czy Święta będą białe. Będą czy nie, sanie Mikołaja poruszają się chyba po chmurach? A razem z nimi gromada elfów z prezentami.

Jeśli jednak martwicie się o to, czy prezenty dotrą pod choinkę, zainspirujcie się w naszej kolejnej odsłonie Gwiazdki z Mamissimą i załatwcie prezenty sami. Dziś podpowiedzi od Karoliny z Little Hooligans, która wybrała rzeczy dla Kuby, pięcioletniego przedszkolaka.

Zanim podejrzymy, czy Kuba ucieszył się z wyborów mamy, przeczytajcie, jak Karolina wspomina Święta z dzieciństwa.

*

Co najbardziej lubicie w Świętach?

Oczekiwanie. Przygotowania, krzątaninę, budowanie nastroju to zdecydowanie to, na co czekamy tak wiele miesięcy. Często mam wrażenie, że bez grudnia nie byłoby Świąt. Rozumiesz, co mam na myśli?

Doskonale! Najcieplejsze grudniowe wspomnienie z twojego dzieciństwa?

Ciężko wybrać jedno. Od dzieciństwa zawsze najcieplej wspominam Wigilię. To w naszym dom był bardzo zabiegany dzień. Mama z babcią, które mnie wychowywały, w Wigilię wracały z pracy koło 14.00, żeby uwinąć się ze wszystkim. Musiały nieźle się nagimnastykować. Kiedy w końcu siadaliśmy wspólnie do stołu, czas jakby hamował. To wspomnienie do dziś wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Zapamiętałaś jakiś prezent?

Poprosiłam Mikołaja o pieska, miał to być dalmatyńczyk. Dostałam stół do ping-ponga. Gdzie tu logika, Mikołaju? (śmiech)

Jakie macie plany na tegoroczne święta?

Ostatnie 3 lata Wigilię organizowałam ja. W tym roku postanowiliśmy spędzić Święta inaczej i planujemy wyjechać do rodziny, i pokazać chłopcom, że nieważne gdzie – ważne, że w gronie najbliższych, życzliwych nam osób.

Opowiedz nam o Kubie. 

Kuba ma 5 i pół roku. To niepokorna dusza, ciekawa świata i głośno manifestująca własne zdanie. Maniak konstruowania, głodny wiedzy. Fan footballu i największy przyjaciel swojego brata, trzyletniego Antoniuszka.

Życzę wam dobrego świątecznego czasu. Zobaczmy, co wybrałaś ze sklepu Mamissima

 

*

1. Zestaw 12 gier Djeco

Nie wiem jak u innych pięciolatków, ale u nas planszówki to nie lada frajda. Cudownie zbierają rodzinę przy wspólnym stole. Uczą, że nie zawsze można wygrywać. Fajnie, że ktoś pomyślał o takim kompendium i stworzył opakowanie zawierające aż dwanaście rożnych gier. 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2. Miś Jellycat

Prawdziwy miś. Do przytulania, pocieszania, zabawy, rzucania (ale tylko w sytuacjach wyjątkowych), najmilszy z najmilszych. Nasz ma na imię Benio i ostatnio stał się potrzebny jak nigdy wcześniej.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3. Parasolka Skip Hop

Nasza pierwsza. Poza wiadomymi właściwościami sprawiła, że Kuba poczuł się jak w filmie „Deszczowa piosenka”.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4. Kredki pastelowe Eeboo

To najlepsze narzędzie w rękach pięciolatka, którego wyobraźnia zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Tak duża paleta barw, pięknie opakowana cieszy i moje oko.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

5. Kubek termiczny Rex

Pst, zrobiłam prezent i sobie. Pijam dużo kawy. W końcu mam kubek, który mogę zabrać ze sobą wszędzie, dbając przy tym o środowisko.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

6. Gumka do ścierania Rex

To coś dla prawdziwych gadżeciarzy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

7. Poduszka Maki Mon Ami

Poduszka Maki Mon Ami to przytulanka idealna. Lubimy za delikatność materiałów, fajny nie(dziewczyński) wzór, a ja dodatkowo za to, że łatwo zadbać o jej czystość. Śpi z Kubą codziennie bo ma jeszcze jedną funkcję, obroni przed każdym złym snem.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

8. Gra Lilliputiens 

To jedna z tych gier, w którą chłopcy grają wspólnie przy mojej małej pomocy. Proste zasady, charakterystyczna grafika i dbałość wykonania to jej niekwestionowane atuty. Ja jestem zadowolona, widząc wspólną zabawę chłopców, która opiera się o ściśle określone zasady.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

9. Piłkarzyki Janod 

To kolejna z zabawek, która łączy świat prawie 6-latka i jego młodszego brata. Gra zręcznościowa rozwijająca manualnie młodszego oraz pozwalająca poszerzać wyobraźnie i ucząca strategicznego myślenia starszaka.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

10. Klocki Plus Plus

To jedna z tych zabawek lubianych zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Prosta, rozwijająca wyobraźnię, budująca pasję tworzenia u małych konstruktorów. W naszym domu już dawno klocki plus plus znalazły wiernych fanów. Teraz tylko uzupełniamy zestawy o nowe ciekawe kolory.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Karolina, strzeliłaś gola! Kuba zachwycony. Czy ta odsłona Gwiazdki z Mamissima okazała się dla was pomocna? Jeśli tak, wejdźcie na stronę Mamissima i kupcie prezenty dla swoich przedszkolaków. Dziś i jutro do końca dnia produkty marki Skip Hop kupicie z rabatem do 15%. Spójrzcie na nasze wybory w poniższej selekcji.

Więcej inspiracji w kolejnej odsłonie, a tymczasem spójrzcie na poprzednie odcinki Gwiazdki z Mamissima.

Prezenty znajdziecie w sklepie Mamissima

Zdjęcia: Kasia Rękawek 

Tekst: Paulina Filipowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.