Greta Thunberg szorty w Ładne Bebe

Greta Thunberg na okładce „Vogue’a”

Od ,,green girl" do ,,it girl"

Greta Thunberg na okładce „Vogue’a”

Greta Thunberg trafiła na okładkę pierwszego numeru „Vogue” Scandinavia! Wybór bohaterki nie jest dziełem przypadku – magazyn ma w statucie promowanie idei zrównoważonego rozwoju, zerwania z szybką modą i nadmiernym konsumpcjonizmem.

Greta Thunberg modelką?

W naszym nowym cyklu Szorty pisałam już o Grecie w kontekście malarstwa. Pojawiła się bowiem – niechcący – na płótnie Logana Crileya, który wystawiał swoje najnowsze dzieła na wystawie „If the future isn’t bright, at least it’s ours” w kultowej galerii Real Pain w Nowym Jorku. Tym razem 18-letnia ekoaktywistka z pełną świadomością podjęła wyzwanie wystąpienia w roli modelki na okładce najsłynniejszego magazynu modowego na świecie, czyli „Vogue’a”. Najmłodsza siostra włoskiej edycji pochodzi ze Skandynawii i – w odróżnieniu od reszty stricte modowego rodzeństwa – koncentrować się będzie tematycznie na zagadnieniach kulturalno-społecznych i ekologicznych, zachowując nadal profil magazynu lifestyle’owego. Jak twierdzi redaktor naczelna pisma Martina Bonnier, miłość i szacunek do natury będą naczelnym motywem ich działalności. Ambitnie!

Przebij Gretę!

Twórcy magazynu postawili co prawda na format drukowany, a nie wyłącznie cyfrowy, ale dołożyli wszelkich starań, by możliwie ograniczyć pozostawiony ślad węglowy. W tym celu wydrukowali magazyn na papierze pochodzącym z surowców wtórnych, a ubrania, które Greta nosi w sesji, zostały uszyte na bazie tkanin z recyklingu. Greta wyznaje w towarzyszącej sesji rozmowie, że nowe ubranie kupiła sobie 3 lata temu, a te, które nosi na co dzień, zwykle pożycza od przyjaciół. Spróbujcie to przebić.

Dodaj komentarz