Grain de Chic na jesień

W Paryżu też spadają liście

Uwielbiamy jesień w Paryżu. Klasycznie eleganckie, na pozór nonszalanckie mamy pędzą rano do żłobków, przedszkoli i szkół ze swoimi maluchami. Kardigany, pikowane kurteczki i szale powiewają na wietrze, retro trzewiki stukają o chodniki, w powietrzu wirują liście.

Kiedy patrzymy na nową kolekcję Grain de Chic, przypomina nam się la rentrée – powakacyjny powrót do szkoły, z jego charakterystycznym przełożeniem się na francuską modę, i to nie tylko dziecięcą.

Właścicielki i zarazem projektantki Grain de Chic stacjonują pomiędzy Warszawą a Paryżem. Ich projekty powstają we Francji, a szyte są w Polsce. Nowe, jesienne pomysły autorek konsekwentnie wpisują się w wyraźny styl marki: jest bardzo klasycznie i po francusku właśnie. Modele są wygodne, ale pozostają wyrafinowane, eleganckie. Noszone na co dzień, nadają dzieciom szkolnego sznytu. Pasują też na bardziej uroczyste okazje.

GdC (2) Fall:Winter 2014 copy GdC Fall:Winter 2014 copy

W jesiennych nowościach Grain de Chic nadal znajdziemy dużo kwiecistych, romantycznych tkanin. Ale jest też krata: uniseksowa, ciepła, flanelowa. Trafiła zarówno na ubranka dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wreszcie rodzeństwo można ubrać podobnie, i nie na szaro! Bo kolorystycznie Grain de Chic pozostaje ciepłe i słoneczne.

Fajne na jesień są pikówki i ubranka podbijane bawełnianą podszewką. Nie zabrakło otulającej wełny, którą uwielbiamy za wielozadaniowość. Trafiła na przykład na dwurzędowe płaszcze o pięknie wyłożonych bawełną kapturach.

GdC (5) Fall:Winter 2014 copy GdC (3) Fall:Winter 2014 copy

Z całą pewnością wielu rodziców ucieszy wiadomość, że rozmiarówka Grain  de Chic została poszerzona i obejmuje też maluszki od 3. miesiąca życia. Najmniejsze, rozkoszne ubranka to doskonały pomysł na wyprawkowy prezent.

 

Ubranka Grain de chic możecie kupić w sklepie groshki.pl

autorzy zdjęć: lookbook Kasia Marcinkiewicz, sesja: Kama Czudowska

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.