dziecko zdrowie

Głodny Wilk Na Tropie

Śladami owocowo-warzywnych przekąsek

Głodny Wilk Na Tropie
Kinga Hołub

Wataha Sprytnych Tropicieli wywołała wilka z lasu. W mieście pojawił się nowy gatunek tego zwierzaka, który żywi się zdrowymi żelkami o owocowo-warzywnym składzie. Uzbrojeni w mapę, lupę i plecaki mali Tropiciele podążają śladami Głodnego Wilka, który rozrzucił w lesie owoce i warzywa. A za pomyślne śledztwo czeka ich doprawdy pyszna nagroda!

Ulubiony pokarm tropionego Głodnego Wilka to naturalna przekąska, która zawiera sporą dozę cennych warzyw, a dzięki towarzystwu owoców jest niezwyyyykle soczysta i smaczna. Zdrowe żelki to sprytna przekąska na naprawdę wiiiilczy apetyt! Każda pakowana w kolorową saszetkę z ulubionym bohaterem, a dla głodnych wiedzy i zabawy Głodny Wilk poleca siedmiopak z grą edukacyjną w środku. Z Głodnym Wilkiem możesz się bawić na milion sposobów, a przy okazji pożerać żelki… yyy… wiedzę! Sprytna przekąska jest naprawdę sprytna, bo to łatwy i wygodny sposób na przemyt warzyw i owoców do diety malucha – Głodny Wilk syty i owca cała. Ale wracajmy na szlak leśnych Tropicieli!

 

*

SPRYTNA PRZEKĄSKA

Wiecie, że 3 lata temu Instytut Żywności i Żywienia wprowadził zmiany w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, w ramach których warzywa i owoce zdeklasowały produkty zbożowe? Teraz to marchewki, buraki, jabłka czy truskawki są podstawą właściwego funkcjonowania małego organizmu i budowania zdrowych nawyków. A zdrowe może być pyszne! Jedną z obowiązkowych pięciu codziennych porcji warzyw i owoców znajdziecie w każdej saszetce Głodnego Wilka Na Tropie. Te sprytne przekąski powstały na bazie świeżych i soczystych owoców: truskawek, czarnych porzeczek, mango, jabłek, gruszek i przyjemnie kwaśnych cytryn, a do tego wzbogacono je o wartościowe i smaczne warzywa: dynię piżmową, buraka ćwikłowego i marchewkę. Taki superzdrowy i w 100% naturalny miks ma formę kwadratowych żelków zapakowanych w poręczne saszetki – w sam raz na wilczy apetyt w domu i w trasie.

 

*

100% NATURY

Sprytne przekąski powstają w całkowicie naturalny i tradycyjny sposób – świeże warzywa i owoce pieczone są w niskiej temperaturze, aby zachować maksimum wartości odżywczych i witamin. Głodny Wilk nie uznaje żadnych kompromisów w postaci zbędnych dodatków – sztucznych ulepszaczy, barwników, zagęstników i skład jego żelków jest w 100% naturalny. Przekąska Głodnego Wilka Na Tropie jest zdrową opcją przemycenia porcji warzyw i owoców w smacznej formie. 

Sprytne żelki zawierają tylko naturalnie występujący cukier (ten z owoców i warzyw), a dodatkowo sporo błonnika (ponad 10% składu), który spowalnia wchłanianie cukrów oraz nie pozwala na gwałtowne i wysokie skoki glukozy we krwi, co daje stały dopływ energii, nawet do kilku godzin po spożyciu posiłku. Ponadto błonnik rozpuszczalny pęcznieje w żołądku, przez co wywołuje uczucie sytości. Czy wiecie, że jedna saszetka zawiera tyle samo cukru co plaster mango i 1 marchewka? Albo 15 czarnych porzeczek i pół buraka? Nawet ten superrrr wykręcający kwaśny smak w żelkach Kwaśśśnych z żółtym zygzakiem pochodzi wyłącznie naturalnie ze świeżych i soczystych cytryn!

„100% na-tu-ry…” Detektywi Ładne Bebe już to zanotowali w swoich Dziennikach Tropiciela i wiedzą, jak rozpoznać prawdziwie sprytną przekąskę od Głodnego Wilka. No to do dzieła!

 

*

ZBIERAJ KARTY GŁODNEGO WILKA!

Zestaw sprytnych przekąsek zawiera 7 saszetek z naturalnymi pychotami, a do wyboru macie aż 6 rodzajów mieszanek smakowych: mango i marchew, truskawka i dynia albo czarna porzeczka i burak – każdy w wersji słodkiej albo kwaśśśnej. Oprócz 7 sprytnych przekąsek w każdym wielopaku znajdziecie planszę, 6 kart i pionka, a pałaszując owocowe zawartości, możecie zebrać cały zestaw do gry, czyli 36 kart Tropiciela z pytaniami i leśnymi ciekawostkami, 6 plansz i 6 pionków. Instrukcję z kilkudziesięcioma propozycjami gier i zabaw dla najmłodszych i tych starszych znajdziecie u Głodnego Wilka. Nauka przez zabawę? Namówieni! Wilk już przygotował piknik edukacyjny, mama pomaga wyciąć karty, a dzieciaki układają leśną ścieżkę na planszy. Kto zgadnie, ile nóg ma pająk?

Małe bystrzaki mogą też zbierać tropy z kolorowych saszetek Głodnego Wilka i wygrywać gadżety od leśnego bohatera. Przydałaby się taka mapa jak Elementarz Tropiciela, Dziennik Tropiciela, lupa, no i pakowny plecak z Głodnym Wilkiem, a do tego śniadaniówka, kredki, teczka i wiele innych nagród. To się nazywa podwójna przyjemność!

 

*

KLUB GŁODNEGO WILKA

Auuu! A gdyby tak dołączyć do wilczej watahy i zyskać miano Sprytnego Tropiciela? Wstępując do Klubu Głodnego Wilka, otrzymacie dostęp do serii ciekawych zadań, łamigłówek i kolorowanek, które urozmaicą leśną przygodę maluchów i wzbogaca wiedzę na temat lasu i zdrowego odżywiania. Wystarczy pobrać bezpłatne materiały z zakładki „Sprytny Tropiciel”, wydrukować i wziąć się do dzieła! Głodni wiedzy Tropiciele dostaną porcję ciekawostek o leśnej faunie i florze oraz nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt. Materiały zachęcają do logicznego myślenia, doskonalą sprawność manualną, wspierają prawidłowy rozwój małej motoryki i ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową. Kolorowanki i zadania można spakować w teczkę od Głodnego Wilka i śmiało zabierać w plener. Oho, małe rączki, przed chwilą jeszcze zajęte rysowaniem i kreśleniem zadań od Głodnego Wilka, już ochoczo sięgają po następną porcję sprytnych przekąsek! Na zdrowie, Tropiciele!

*

KONKURS

Wiecie już, że Głodny Wilk jest fanem wszelakich zadań, mamy zatem dla was konkurs, w którym możecie wygrać aż 6 wielopaków we wszystkich smakach – tych słodkich i tych niemożliwie kwaśśśśnych! Mając cały komplet wilczych przekąsek, możecie śmiało przystąpić do nauki z Głodnym Wilkiem i poznać leśny świat podczas najlepszej zabawy! W środku wytropicie superzestaw do gry – aż 36 kart Tropiciela, 6 plansz i 6 pionków! A do tego plecak i śniadaniówka!

Co trzeba zrobić? 

Sprawa jest prościutka – napiszcie w komentarzach: jakie macie sprytne rozwiązania na przemycanie dzieciakom porcji warzyw i owoców? Nagrodzimy jedną autorkę/autora najciekawszej naszym zdaniem odpowiedzi. Na wasze patenty czekamy do 20 września, a 23 września ogłosimy werdykt na dole tego posta. Powodzenia! TUTAJ znajdziecie regulamin konkursów na Ładne Bebe.

WYNIKI: Hop, Hop, auuuu, Wilk wybrał Kasię, bo bajaderki z ciecierzycy narobiły wszystkim niezłego smaku!Gratulujemy!