meble

Franzo z rattanowym splotem

Kolekcja mebli vintage

Franzo z rattanowym splotem

Zamknij na chwilę oczy. Poczuj słońce łaskoczące cię po policzkach. Delikatny wiatr od jeziora układający ci włosy po swojemu. Miło, prawda? A teraz otwórz oczy i spójrz na te zdjęcia, życie bywa piękne!

Wszystkim nam teraz brakuje światła i ciepła, dlatego szukamy sposobów, by uśmiechać się w tej szarej rzeczywistości. Zdjęcia Martyny Galli dla Franzo to chwila sierpnia w listopadzie. Chwila, a jak zatrzymać to uczucie ogrzania się na dłużej? Wprowadzić rattan do domu, sprawdziłyśmy, to działa!

Rattan jest naturalny, piękny, trwały – wnętrza z lat 50. i 60. zeszłego stulecia bogato dekorowały się meblami z tego surowca. Nutka sentymentu, potrzeba piękna i miłość do stylu z przeszłości spowodowały, że założycielka marki Franzo wyszukuje ręcznie plecione meble vintage w całej Europie. Niemowlęce łóżeczka, fotele, krzesła, regały i dodatki, które znajdziecie w sklepie internetowym, pochodzą z Belgii, Francji i Holandii, i są absolutnie unikatowe.

Spójrzcie na Hanię, naszą redakcyjną przyjaciółkę, która wygodnie mości się w łóżeczkach z drugiej połowy ubiegłego wieku. Oryginalne ażurowe plecenia pięknie wpiszą się nie tylko w dziecięcą przestrzeń. Sypialnia, salon, a latem taras – każde miejsce jest dobre, a lekkie rattanowe meble bez problemu wędrują po całym domu.

Półki mieszczące czyjeś zabawki, książki, ubranka. Lustro, które odbijało dawny świat. Fotele, w których kiedyś ktoś czytał komuś bajki… Uwielbiamy przedmioty z przeszłością. Wspaniale jest mieć w domu coś takiego. Rattan łatwo oczyścić i odświeżyć, dlatego meble z Franzo z wiekiem nabrały szlachetności, pozostając w idealnym stanie.

 

Trudno zdecydować się na jedną rzecz, może takie ograniczenie nie ma sensu? Rattan śmiało wpisuje się w nasze nowoczesne wnętrza i nadaje im oryginalnego charakteru. Kto szczęśliwie ma w domu maleństwo, niech zastanowi się nad jednym z pięknym łóżeczek, wygodnym fotelem do karmienia lub poręczną półką obok przewijaka. Do pokoju przedszkolaka przyjemnie będzie wstawić lekkie krzesełko, z bezpiecznym oparciem albo fotel w wersji mini lub etażerkę na ulubione zabawki. Szukacie niepowtarzalnego prezentu gwiazdkowego? Spójrzcie na rattanowego konika bujanego z lat 60.

A może zrobicie prezent same sobie? Wprowadźcie rattan do waszych wnętrz, z pewnością urzeknie was coś od Franzo. Mając w domu jeden z tych mebli, tak łatwo przywołać sierpniowy dzień, nawet zimą…

Zdjęcia: Martyna Galla 

Modelka: Ewa Przedpełska

Ubranka i kocyki: Mille Baby

Pościel: Łyko Warsaw

Tekst: Paulina Filipowicz