meble rzemiosło

FRANCKE-ART – meble z kowalską tradycją

Czas na industrialne łóżka, biurka i regały!

FRANCKE-ART – meble z kowalską tradycją

Jeśli solidne i nowoczesne meble kojarzą wam się wyłącznie z drewnem czy sklejką, to znacząco kręcimy głowami, a potakujemy nimi na dźwięk nazwy FRANCKE-ART. W tej rodzinnej, polskiej manufakturze powstają industrialne łóżka, biurka i regały, bazujące na metalu. Uwaga, niełatwo się ich pozbyć, bo służą przez wieeele lat.

Lubimy i cenimy takie meble, które owszem – zachwycają formą i budują klimat sypialni czy pokoju naszych dzieci, ale przede wszystkim są wytrzymałe i ponadczasowe. Twórcy FRANCKE-ART zerknęli wstecz – do czasów kwitnącego przemysłu i robotniczych maszyn, a te stały się dla nich inspiracją do stworzenia współczesnych konstrukcji. Czerpiąc z aranżacji dawnych przestrzeni industrialnych, hal produkcyjnych czy magazynów, stworzyli kolekcję ręcznie robionych mebli w stylu przemysłowym. A my te meble z gracją zapraszamy do naszych wnętrz!

 

METAL POWRACA

Styl industrialny we wnętrzu to nie tylko próba zaaranżowania loftów – nie bójcie się odrobiny fabrycznego klimatu w kuchni czy sypialni. W końcu metalowe meble nie muszą być synonimem surowej i chłodnej przestrzeni. Ich piękno tkwi w zuchwałym połączeniu metalu z drewnem – z reguły litą sosną lub dębem. Ten duet naprawdę za sobą przepada, a co więcej – działa ze zdwojoną mocą, stanowiąc o wytrzymałości ręcznie robionych mebli. Solidność to jedno, a do niej dodajcie ponadczasowy design, który sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach: od retro do nowoczesnego, przez skandynawski po bardziej rustykalny. Metal naprawdę da się lubić.

 

METALOWE ŁÓŻKA DZIECIĘCE

Dzieci dziećmi są długo, więc dobrze, gdy solidne łóżko służy im przez lata. A metal będzie tu jak znalazł! Niech was nie zwiodą delikatne linie i łagodne łuki łóżek dziecięcych. To porządna metalowa konstrukcja, wzmocniona grubymi śrubami, nitami i piątą nogą – sen malucha i nastolatka będzie tak samo mocny. To o nazwie Babunia jest naszym faworytem! Kolekcja dziecięcych łóżek obejmuje meble o różnych rozmiarach, w tym 90×200 cm i 120×200 cm i funkcjonalne łóżka piętrowe, które możecie rozdzielić na dwa pojedyncze.

 

ŁÓŻECZKA NIEMOWLĘCE

Sen, sen i jeszcze raz sen – najmłodsi w rodzinie potrzebują go mnóstwo, a jak już śnic, to jakościowo. Łóżeczka FRANCKE-ART są projektowane wyłącznie z pionowymi szczebelkami, a ich sam kształt mebla jest pozbawiony ostrych kantów – bezpieczeństwo ponad wszystko. Metalowe modele powstają zgodnie z europejską normą i są lakierowane nietoksyczną powłoką proszkową. Chcecie więcej plusów? W łóżeczku niemowlęcym można wymontować jeden z boków i zyskać mebel dla starszaka. Do tego mamy dwa poziomy głębokości dna, dzięki czemu łóżko rośnie razem z dzieckiem. No i ten pyszny styl retro!

 

BIURKA Z DREWNA I METALU

Nie samym snem młody człowiek żyje, trzeba mieć też gdzie odrobić lekcje i rysować. Zatem w pokoju dziecięcym przyda się porządny blat wsparty na solidnych nogach, a metal i drewno spiszą się tu na piątkę z plusem. Do wyboru cztery konkretne modele biurek z blatami z certyfikowanych dębu lub sosny z polskich lasów. Nasze ulubione to Cratis – biurko opatrzone półką pod blatem (idealną do przechowywania niezbędnych akcesoriów i tych nie mniej potrzebnych skarbów) i ochronną metalową siatką, która sprawdzi się też jako tablica na przypominajki. PS te biurka sprawdzą się też w waszych, dorosłych domowych biurach czy pracowniach.

*

I jak wam się podoba ta ręczna robota? Zaprosilibyście metal do swoich wnętrz? Na stronie FRANCKE-ART znajdziecie więcej industrialnych propozycji – w tym solidne regały, przepiękne, misterne stoliki kawowe i pojemne komody.