Figurkowy design

Prosto ze Skandynawii

Drewniane ozdoby, bardzo popularne w Skandynawii, powoli podbijają serca miłośników designu nad Wisłą. I wcale nas to nie dziwi. Gdy tylko pojawiają się w zasięgu wzroku, chce się mieć je wszystkie.

W ich świat wprowadzi was dzisiaj Kasia Rutkowiak – autorka bloga My Full House i właścicielka Agencji Portfolio, dającej wsparcie skandynawskim markom, których korzenie wywodzą się z najlepszych szkół wzornictwa. Dobrze znane są jej perełki ze świata designu., zarówno tego dla dzieci, jak i dorosłych.

*

Figurek nie można nazwać zabawkami, gdyż nie są przeznaczone do zabawy, szczególnie nie dla najmłodszych dzieci. To jednak doskonały sposób na ocieplenie wystroju wnętrza i oswajanie maluchów z pięknymi przedmiotami od wczesnego dzieciństwa. Wiele ciekawych figurek z drewna ma w swojej ofercie duńska marka Lucie Kaas, której produkty od niedawna kupić można w Polsce. Są wśród nich na przykład niedźwiadki, wróble, pelikany, słonie, pingwiny czy myszki.

Pięknie zaprojektowane, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, są ponadczasową ozdobą na dekady. Misie (występujące w trzech rozmiarach), bardzo często stanowią prezent z okazji narodzin dziecka lub chrztu. Niedźwiadek, który przez cały okres dzieciństwa znajduje się w zasięgu wzroku dziecka, juz na zawsze kojarzyć mu się będzie z domem rodzinnym. Zabrany potem do własnego mieszkania, stanowić będzie najpiękniejszą pamiątkę szczęśliwych lat.

Wróble i pelikany są równie ciekawą dekoracją, kochaną nie tylko przez najmłodszych. Postawione na regale z książkami, toaletce czy komodzie, ożywiają wystrój i codziennie wywołują uśmiech na twarzach domowników (i gości!). Podobnie jak niedźwiadki, są przedmiotami, które z czasem będzie można przekazać kolejnemu pokoleniu.

Pisząc o figurkach nie sposób nie wspomnieć o malowanych drewnianych kokeshi. Zaprojektowane dla Lucie Kaas przez londyńskie studio Sketch Inc, przedstawiają różne postaci świata mody i muzyki. Jest wśród nich Coco, Karl, Anna Wintour, Andy Warchol, Paul Smith, Frida i Salvador. Jeżeli jednak wolicie muzyczne inspiracje, warto zwrócić uwagę na Freddiego, Prince’a czy Ziggiego. Niedawno do kolekcji kokeshi dołączyły także Amy oraz Audrey. Sami więc przyznacie, że towarzystwo jest zacne.

Ale Kokeshi to nie tylko świat show-biznesu. To także Złodziejaszek, Pirat czy Clown. Wszystkie, bez wyjątku sprawdzą się świetnie w pokoju najmłodszych. Podobnie jak bożonarodzeniowa szopka. Święta Rodzina i Trzech Mędrców to świąteczna ozdoba, która spodoba się wszystkim!

Jako ciekawostkę możemy napisać, iż ludzie na całym świecie tak bardzo polubili wzory Kokeshi, iż marka Lucie Kaas postanowiła rozszerzyć kolekcję o kolejne produkty z ich wizerunkiem. Do sklepów trafiają właśnie breloczki i etui na laptopy. Jeśli więc szukacie inspiracji na świąteczne prezenty, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Nie tylko dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.