moda dla dzieci

Fashlo.pl – moda w komisie

Modnie i etycznie

Fashlo.pl – moda w komisie
Monika Lenarczyk

Ostatnie lata skłaniają do rozmyślań i przewartościowań w kontekście ekologii, zmian, konsumpcji. Najlepiej, kiedy idą w parze z konkretnym pomysłem i działaniem – poznajcie Fashlo.pl!

Idą zmiany w modzie i nie mamy tu na myśli tylko nowych, sezonowych kolekcji. Idą zmiany w naszych szafach i podejściu do zakupów. Zrównoważona moda, modowy recykling, drugie życie ubrań – to juz nie lekceważona nisza, ale nowa rzeczywistość, która rozgości się w 2021 roku jeszcze bardziej. Nawet na jesiennych catwalkach w Paryżu ogłoszono zmierzch nadprodukcji ubrań i potrzebę rozwiązań przyjaznych środowisku (brawo, Stella McCartney). Zero waste w modzie dziecięcej? Proszę bardzo – ekipa Miss Lemonade, która tworzy dobrze wam znany sklep z selekcją ekskluzywnych modowych marek, rozpoczyna rok 2021  modowym przytupem, otwierając komis Fashlo.pl.

DRUGIE ŻYCIE UBRAŃ

Są marki, które płynnie przechodzą między półkami rodzeństwa, choćby klasyki hiszpańskiej Bobo Choses, Tocoto Vintage, Tiny Cottons czy Numero 74. Nie niszczą się po sezonie i nie wychodzą z mody. Czasem pakujecie je w worki „na kiedyś”, a te modowe pakunki kurzą się cierpliwie na górnych półkach szaf czy łypią na nas z zakamarków garderoby. Czy ujrzą światło dzienne? Czy ktoś je założy, by w nich skakać, hasać i odkrywać świat? Gdy używanie słomek wielorazowych czy własnych toreb w sklepie nikogo nie dziwi, recykling ubrań i zakupy w modowym komisie to nurt nieunikniony. W Fashlo.pl znajdziecie oryginalne ubrania i akcesoria kilkudziesięciu marek, zweryfikowane przez zespół sklepu. Od nowych z metką po używane – perełki modowe czekają w pełnej gotowości na nowy dom, a właściwie nową szafę.

ZABAWA MODĄ

Monika Lenarczyk ma oko do stylizacji, bez trudu wybrała więc kilka ubrań z komisu, by zestawić stare z nowym – przebieranki też mogą być zabawą, zwłaszcza w takim gronie. Nie nudzimy się w domu, otwieramy szafy i miksujemy! Dziewczyńska ekipa zaklina wiosnę, ale nie neguje zimy – zestawiamy ciepły sweter ecru z naszywką od The Animals Observatory z beżową spódnicą Barn Of Monkeys i mamy look na lutowe popołudnie. Więcej koloru? Proszę bardzo, by rozprawić się z szaroburą paletą za oknem, na salony wkroczy soczysta czerwień. Tańczą rozedrgane paski, wirują pośród skandynawskich bieli, sukienka Kids Case rozchmurzy posępny poranek. Ale uwaga, monochromy wchodzą do zabawy, w końcu to w szafie modowa klasyka, która nie daje się trendom i chwilowym kaprysom. Żelazny zestaw – sukienka w kratę ze słonecznej Barcelony, kiedyś cieszyła inną dziewczynkę, dziś rządzi w szafie Gai. A w pokoju, pod stołem, na krześle, na kanapie rządzą dziewczyny. Na dziś modowy dylemat: wygodne welurowe leginsy do swetra czy romantyczna łąka spódnicy Minabulle w duecie z ażurowym kardiganem Bonpoint? Niech pozostanie nierozstrzygnięty. Co do tornistra Engel, sprawa jest jasna: chcemy tęczy, chcemy szkoły!

*

Modowy recykling? Wchodzimy w to, bo nie tylko troszczymy się o środowisko, ale też widzimy, jak dzieciaki szybko rosną i ile ubrań zalega w szafach. Słowo komis nie trąci już myszką i wspomnieniem kantorka z mydłem i powidłem. Fashlo.pl, dzięki!

Macie swoje niszowe perełki w szafach i na strychach? Zajrzyjcie tu i wstawcie do komisu swoje rzeczy, Fashlo zweryfikuje, zrobi zdjęcia i gotowe!

FASHLO.PL

strona www / Instagram / Facebook

Dodaj komentarz