Enfant Street Style

Jak bardzo retro może być ulica?

Uwielbiam czytać blogi o modzie ulicznej nie tyle dla stylizacji złapanych ludzi, ile dla zachłystywania się atmosferą fotografowanych miejsc.

Tokio, Paryż, Stambuł, Warszawa – każde z tych miast możemy poznać poprzez mieszkańców, ich styl ubierania się i pozowania. Pokaż mi swoich hipsterów, a powiem ci, jakim miastem jesteś. Pokaż mi biurowe mundurki pracowników korporacji , a poczuję klimat twoich ulic.

Gina Kim na swoim blogu Enfant Street Style zaczęła od opowiadania o klimacie Nowego Jorku. Poprzez fotografie dzieci i ich codziennych stylizacji udawało jej się przekazać specyfikę mieszkańców Brooklynu czy Manhattanu.

Od niedawna możemy zobaczyć jej portrety dzieci również z innych miast. Podróż do Europy zaowocowała porcjami zdjęć z mody ulicznej Mediolanu i Paryża. Co będzie dalej?

Zobaczcie, jak wyglądają europejskie dzieci widziane oczami amerykańskiej fotografki:

Niezależnie od odwiedzanego miasta, bohaterowie Giny mają w sobie luz i zadziorność, choć ich ubrania to nieraz bardzo przemyślane kreacje. Gina deklaruje, że lubi fotografować dzieci, bo są spontaniczne i niezwykle otwarte, ale dzieci na jej zdjęciach to trochę mali dorośli: profesjonalnie pozują, w dłoniach mają torebki lub telefony.

Ech, ale najbardziej szalony pozostaje Nowy Jork! Jeżeli się zastanawiamy, co oznacza moda vintage w wersji dla dzieci, to właśnie w tym mieście będziemy mogli znaleźć doskonałe przykłady, z czym ją jeść. Bo wśród dzieci ubranych w sportowe, wygodne rzeczy czy w skarby z secondhandów, są też takie, które do chinosów zakładają pudełkowy żakiecik ze złotymi guziczkami, a zamiast dresów wolą coś w pepitkę od Chanel.

Choć niektóre modele to wypisz wymaluj kopie dorosłych ubrań, jak na przykład cudny miętowy komplecik z krótkimi spodniami, to o urodzie stylizacji decyduje dziecięcy urok: pewna nonszalancja, z jaką dzieci noszą vintage, czasem uroczy dodatek: korale pożyczone od mamy czy na przykład ulubiony kapelusz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.