velomarket x ładne bebe współpraca reklamowa

Czarny tydzień na zielono

Zrób świąteczne zakupy z eko asortymentem platformy VeloMarket.pl

Czarny tydzień na zielono

Jako rodzice dbamy o jakość wielu (jeśli nie większości!) produktów w naszych domach – ze względu na zdrowie rodziny dzisiaj, ale i jej warunki życia w przyszłości. Wiemy, że dostępność produktów ekologicznych znacznie ułatwia nam podejmowanie decyzji o ich zakupie – i dlatego szukamy sklepów i platform mających je w ofercie.

Zabawki drewniane lub z tworzyw odzyskiwanych z recyklingu lub biodegradowalnych? Zdrowa żywność dla całej rodziny? Produkowane w zrównoważony sposób artykuły sportowe? Naturalne kosmetyki do twarzy i ciała? Ekologiczne produkty dla zwierząt? Sprzęty gospodarstwa domowego oszczędzające zasoby naturalne? Niełatwo jest zrobić szybko, sprawnie i ekonomicznie ekologiczne zakupy – ale razem z platformą VeloMarket.pl będzie to znacznie prostsze!

VeloMarket to przestrzeń zielonych zakupów, gdzie znajdziecie wyselekcjonowane produkty, wspierające prowadzenie zdrowego trybu życia i ułatwiające prośrodowiskowe wybory. To także platforma edukacyjna i finansowa, której działalność dokłada cegiełkę do rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wyposażona w oparte o AI algorytmy, podpowiada użytkownikom, jakie produkty z każdego działu spełniają ich oczekiwania i są zgodne z wartościami, jakim pragną być wierni. W ofercie znalazły się zarówno marki popularne, jak i niszowe.

Wychowanie w ekologii

To może się wydawać banalne, ale jeśli dzieci od najmłodszych lat uczestniczą w zakupach, przy których rodzice uzasadniają swoje wybory, jest spora szansa, że te przyzwyczajenia z dzieciakami zostaną. Wspólne zakupy – zarówno te obowiązkowe, jak ekologiczna i produkowana w zrównoważony sposób żywność, jak i te „rozrywkowe” – to okazja do rozmów o planowaniu domowego budżetu, jakości, oszczędzaniu zasobów (np. nie kupujemy nowego, dopóki mamy „stare”). Świadoma konsumpcja jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach – gdy tak wiele usług i produktów jest dostępnych od ręki, a podmioty je sprzedające walczą o naszą uwagę.

Ruch to zdrowie!

Najprostszym sposobem, by dzieci nabrały zdrowych nawyków, jest… świecić przykładem! Nawet jeśli nadejdzie okres buntu, warto po prostu robić swoje – nie chodzi o to, by kogokolwiek zmuszać do aktywności sportowej, choć zaproszenie do wspólnego spędzania czasu w ruchu zbuduje piękne wspomnienia i dobre przyzwyczajenia. A VeloMarket.pl pomoże w spójnym, harmonijnym realizowaniu i dotrzymywaniu wartości, bo za pośrednictwem tej platformy można zakupić także sprzęt i akcesoria sportowe.

Jak opowiadać o ekologii i… ekonomii

Walor edukacyjny platformy jest istotnym czynnikiem jej działalności – dział „Zielona Energia” pomoże Waszej rodzinie skalkulować zużycie prądu i ciepła w Waszym domu, a także zaproponuje rozwiązania z odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika. Takie narzędzia mogą być przydatne w rozmowach o oszczędzaniu prądu, wody i innych zasobów oraz wadze takich wyborów. Wykorzystajcie je więc nie tylko do prowadzenia obliczeń, ale i do przekazywania dzieciom wiedzy na tematy związane z ekologią i efektywną, zieloną energią.

*

Tekst powstał we współpracy z platformą VeloMarket.pl.

Dodaj komentarz