SS 2020

EFVVA: UNDERWATER ORIGAMI

O wiosenno-letniej kolekcji

EFVVA: UNDERWATER ORIGAMI
Nadja Pollack

Japonia ukazana z całą swoją urodą, aluzyjnością i harmonią. Od dalekowschodnich wpływów w najnowszej kolekcji marki Efvva może się zakręcić w głowie. Przygotujecie się na tę wielką premierę.

Japonia w sztuce i związanej z nią symbolice wprost ocieka wodą. Oceany, morza i rzeki stanowią rdzeń kulturalnego kręgosłupa – to wokół nich toczyło się życie, z ich nurtem płynęli twórcy albo ich nurtowi się pięknie sprzeciwiali. Mori Yuzan, od którego czerpała inspirację założycielka marki Efvva, już choćby projektując kieszenie zgodnie z prawidłami origami, hołdował tradycji i stawiał opór malarskim wpływom z Zachodu. Silnym odnośnikiem dla kolekcji Underwater Origami była także twórczość Hokusai, autora kultowych grafik i drzeworytów. Wzburzone fale i podobizny wodnych stworzeń rodem z XVIII-wiecznych prac Hokusai, znalazły swoje współczesne odzwierciedlenie w zaangażowanej i zgodnej ze zrównoważonym rozwojem dziecięcej modzie.

Zwiastująca dobrobyt i powodzenie ryba koi umościła się na bluzach i sukienkach, syreny i wieloryby sunące pośród plastiku pokryły swym wizerunkiem body, T-shirty i legginsy, a z butów i longsleeve’ów krzyczą hasła: „Save the ocean” i „Say no to plastic”. Zanieczyszczenie środowiska oraz wywołane nim potężne i nieodwracalne zmiany klimatyczne skłoniły założycielkę marki Ewę Wróbel-Hultquist do zabrania głosu w sprawie. Mając do dyspozycji sugestywny środek przekazu, jakim jest moda, polemizuje z ekosceptykami i motywuje dzieci, by wzięły sprawy w swoje ręce. Szkoda tylko, że zamiast korzystać z dóbr przyrody i cieszyć się jej szczodrością, muszą się bawić w „poławiaczy plasitku”.

W kolekcji roi się od barw nawiązujących do natury – królują błękity, miętowe zielenie, biele i subtelne róże, przypominające kolor nieba o świcie. Nową barwą w palecie Efvvy jest przygaszony fiolet, który w tym sezonie często pojawia się na wybiegach. Falbany przy sukienkach i bluzkach sugerują zwiewność, ale także łatwość poruszania się w wodnych okolicznościach przyrody. Podobnie rzecz się ma z tiulowymi spódnicami, warstwowymi rękawami i asymetrycznymi wykończeniami sukienek – za ich sprawą ubrania zdają się płynąć, lekko i w kierunku wyznaczonym z iście kapitańską intuicją. Oby ku optymistycznej wizji przyszłości naszej planety.

PS Efvva z okazji premiery kolekcji SS 2020 przygotowała dla was kupon rabatowy – po wpisaniu hasła ,,ladnebebe” w pole kodu promocyjnego automatycznie zostanie naliczona 10%-owa zniżka.

kupon jest wazny od 13.03 do końca marca.

Strona internetowa /Instagram / Facebook

*

Modele: Mariska, Meloe B, Owen, Roan, Violette i Mason
Zdjęcia: Nadja Pollack
Makijaż i fryzury: Hanan Chahid