Dzikość serca

Osiem wydarzeń, które rozbudzą twoją dzikość

Twój wolny czas jest cenny, więc spróbuj zamienić go w wartość. Coś, co rozbudzi dzikość serca, rozkręci twoją kobiecość i zwróci uwagę na to, o czym stale zapominasz.

Mianowicie: na samą siebie. Taniec, kurs dzikiego gotowania, kobiece kręgi i muzyczne festiwale to idealne okazje, by dać sobie trochę czasu. Posmakować go, docenić, wykonać ciałem i głową kilka nowych, nieoczekiwanych dla nas samych ruchów. Pytanie tylko, którą z form aktywności wybierasz. Zanim sobie na nie odpowiesz, sprawdź, jakie propozycje wyselekcjonowałam specjalnie z myślą o tobie.

*

FESTIWAL TCHNIENIA

Gdzie: Baligród

Kiedy: 22-24.08

O co chodzi: To już druga edycja bieszczadzkich Tchnień, która dzieje się po to, by: cieszyć się piękną muzyką, spokojnymi rozmowami, bliskim kontaktem z naturą i drugim człowiekiem oraz napełnić się dobrą energią na kolejny rok. Co prawda nie znamy jeszcze dokładnego line-upu, ale sądząc po programie zeszłorocznego festiwalu, spodziewać się można koncertów folkowych, rockowych i elektronicznych. Odbywają się one w baligrodzkich kościołach. Zresztą, tam można jechać w ciemno.

Koszt: 60-200 zł (bilety dostępne w drugim obiegu)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

MAMA GATHERING

Gdzie: Dolina Baryczy, Domasławice

Kiedy: 4-7.07

O co chodzi: Cztery dni twórczych warsztatów, wykładów i radosnej paplaniny, która rozpęta się m.in. wokół tematu macierzyństwa, seksualności, cyklu księżycowego, ekologii, edukacji i wychowania. Nie zabraknie także rozrywek typowo cielesnych, jak taniec, muzykoterapia, medytacja, joga czy praca z ciałem. Organizatorki zapowiadają też empowermentowe warsztaty pracy z ciałem i głosem, a także ARTzone, a w niej: filmy, koncerty i performanse. Nowością jest strefa Papazone, czyli minidział z zajęciami tylko dla mężczyzn: ojców, parterów, przyjaciół i braci zgromadzonych kobiet. Jedną z wykładowczyń będzie nasza dobra dobra znajoma, Samia Magda Mja. Przyjdźcie zbić piątki! Ładne Bebe jest patronem wydarzenia.

Koszt: 245 zł

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

DZIKI PIKNIK

Gdzie: Parpary

Kiedy: 12-14.07

O co chodzi: A może by tak złamać zasady? Oto pomysł na wyprawę nie solo, a z dziećmi. Jak piszą organizatorzy, „Dziki Piknik” to rodzinne spotkanie, z elementami edukacji przyrodniczej i terenowej. To niecodzienna okazja, byście wraz ze swoimi dziećmi mogli nacieszyć się prostym życiem łąkowo-leśnych dzikusów. Nas to przekonuje! Rolę prowadzących przejmą edukatorka ekologiczna i społaczna Alina Michalik oraz fotograf i pasjonat kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, Paweł Jaszczuk (spotkaliśmy się przy okazji rozmowy z jego żoną, Reiko). Będą zajęcia z poszukiwania dzikich roślin i stosowania ich w kuchni, wyprawy do lasu i podpatrywanie zwierzęcych zwyczajów oraz szkolenia z zasad obozowego życia.

Koszt:
Osoby dorosłe: 450 zł / os.
Dzieci powyżej 6 lat: 150 zł / os.
Dzieci do lat 6: bezpłatnie

Pakiety rodzinne:
2 dorosłych + 1 dziecko powyżej 6 lat: 800 zł
2 dorosłych + 2 dzieci powyżej 6 lat: 1000 zł

*

PRZESILENIE

Gdzie: Nowogród, Toruń

Kiedy: 22.06 godz. 16-1

O co chodzi: Wydarzenie, które odbywa się pod czułą kuratelą artystki Joanny Rajkowskiej, co już wystarczająco skutecznie zachęca do wyprawy do Nowogrodu. A wszystko po to, by świętować najkrótszą noc w roku na kopcu Grodzisko. Będzie to 9-godzinna uczta artystyczna, która wybudzi ze snu zmysły i każe skoncentrować swoją uwagę na aktywnym odczuwaniu. Chodźcie!

Koszt: nieznany, informacje wkrótce

*

POZNAJ SWÓJ CYKL

Gdzie: Studio Anya Yoga, ul.Krasińskiego 35a, Warszawa

Kiedy: 25.05, godz. 10:30-16:30

O co chodzi: Na pewno wiesz, jak ważna jest nasza cykliczność i że determinuje wiele procesów zachodzących w głowie i w ciele. To tutaj dowiesz się, ile z tej naszej kobiecej cykliczności płynie dobra i dlaczego ciało jest tak dobrym przewodnikiem. Nauczysz się, jak słuchać i nie lekceważyć wysyłanych przez nie sygnałów, jak kontrolować płodność i łagodzić bolesne miesiączki. Jeśli to wszystko jeszcze przed tobą, nie ma lepszego miejsca na uzupełnienie tej niezbędnej wiedzy niż warszawskie warsztaty. Z kim się widzimy?

Koszt: 270 zł (przed 5 maja), 330 zł (po 5 maja)

*

DZIKA KUCHNIA – WARSZTATY KULINARNE

Gdzie: Łan Sztuk, Stare Kawkowo

Kiedy: 14-16.06

O co chodzi: Patrzysz na napotkaną w lesie roślinę i z miejsca rozpoznajesz, czy jest trucizną, czy zawiera pożyteczne ingrediencje? Też byśmy tak chciały i dlatego udajemy się warsztaty z dzikiej kuchni. Zajęcia trwają 3 godziny, podczas których uczestniczki wyprawiają się do lasu, zbierają rośliny i zdobywają wiedzę o ich przeznaczeniu. Tę z kolei przekuwają w czyn, przygotowując zupę, 2 sałatki, danie główne i deser. Piękne warsztaty w pięknym miejscu – zdołacie się oprzeć?

Koszt: 300 zł za osobę za dwa noclegi ze śniadaniem + warsztaty

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

7 DNI W LESIE DLA KOBIET

Gdzie: Szkoła Rzemiosła Survivalowego, ul. Górska 29, Maków

Kiedy: 22-28.07

O co chodzi: Sam tytuł mówi nam już wiele o naturze tego wydarzenia. Dodam tylko, że wszystko dzieje się wokół chaty dymnej, wokół której każda z uczestniczek zbuduje sobie szałas. Nauczycie się budować traperskie łóżka, rozpalać ogień łukiem ogniowym, krzesiwem magnezowym. Jeść będziemy dary Matki Natury, wypiekać chleby w piecu chlebowym. Z dzikich roślin wykonacie naturalne kosmetyki i zaznacie kąpieli błotnych – obiecują organizatorzy. Twój wyprawowy ekwipunek powinien zawierać nie mniej, nie więcej tylko: ubranie na zmianę, menażkę bez elementów plastikowych, koc i śpiwór, naturalne kosmetyki biodegradowalne i dwa ręczniki. Pakuj się!

Koszt: 600 zł

*

WAKACYJNA WYMIANA: INSPIRACJA, ROZWÓJ, REGENERACJA

Gdzie: Kolonia Burdąg 68, Jedwabno

Kiedy: 4-7.07

O co chodzi: Chcesz się czymś podzielić, zaleźć siłę w opowiadaniu o swojej pasji i czerpaniu z innych opowieści? Po to właśnie jest Wakacyjna Wymiana w klimatycznym, malowniczym Burdągu. Podczas szóstej edycji wydarzeniu, w którym wziąć udział mogą zarówno terapeuci i edukatorzy, jak i zwyczajni uczestnicy: zapraszamy taniec, muzykę, malowanie, obrazy, słowo, osoby ciekawe różnych podejść do rozwoju własnego lub pomysłów zawodowych. Można prowadzić warsztaty, a można po prostu BYĆ i budować czas bycia razem swoją obecnością. Całość organizują Aga Sokołowska, psychoterapeutka tańcem i ruchem oraz Do Raniszewska, specjalizująca się dziedzinach fotografii w rozwoju osobistym i grup i w działaniu społecznym. Zapowiada się twórczy weekend.

Koszt: 620 zł

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Na jakie dzikie wydarzenia czekacie?

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.