dzień z współpraca reklamowa

Dzień z Patrycją Biegańską z Mama Gang

W domu z oczyszczaczem powietrza Dyson

Dzień z Patrycją Biegańską z Mama Gang
Daria Szczygieł

Mama szóstki, blogerka, kobieta-rakieta – naszą bohaterką jest Patrycja, prowadząca w sieci konto i blog Mama Gang. Ciekawi was co się kryje w jej domu pełnym dzieci i zwierzaków? Udało się jej stworzyć bardzo ciepłe i przytulne miejsce, przyciągające dobrą energią. A źródłem tej energii jest oczywiście ona sama!

Szajka Mama Gang składa się z aż ośmiu osób, chomika, kota i psa. Był też drugi kot, ale się przeprowadził do sąsiadów (o tym za chwilę). Umówiliśmy się z Patrycją na sesję, przeczuwając, że jesienią z podróżującej mamy zmieni się w domatorkę. Zwłaszcza, że w domu jest trochę roboty, remont piętra wciąż trwa. Zastał nas totalny spokój i miłe domowe życie, którego można pozazdrościć… Na pokładzie jest szóstka dzieci, w tym niemowlak. Ekipa Mama Gang to Patrycja, mąż Dawid i dzieci: 16-letni Filip, 14-letni Max, 11-letni Feluś, 7-letni Leon i Gucio oraz roczna Emma.

O sposoby na ogarnięcie domowego życia pytamy Patrycję w ramach cyklu Ładne Bebe i Dyson. Chcemy przybliżyć wam codzienność inspirujących kobiet, które dbają o dobrostan rodziny i zdrowe powietrze dookoła siebie. U Patrycji nie można narzekać na jego jakość – w końcu jesteśmy nad morzem, ale we wnętrzu domu narażeni są na mieszankę alergenów, pyłu remontowego, codziennej domowej chemii czy śladowych substancji, które pochodzą z kominka. Z pomocą przychodzi oczyszczacz z funkcją nawilżania Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04.O wszystkim opowie zresztą sama Patrycja, która zdaje się podchodzić do każdego aspektu swojego życia z entuzjazmem i uśmiechem.

A komu mało – tego zapraszamy do podcastu w którym szefowa Mama Gang zdradziła więcej Justynie Kozłowskiej. Link tutaj!

Nie lubię jesieni

Jesień to dla mnie koniec wakacji i początek rollercoastera związanego z powrotem do szkoły. Wyobrażasz sobie przygotowanie pięciu szkolnych wyprawek? Już samo podpisanie rzeczy jest męczące. Nie lubię tego odwożenia na zajęcia, rutyny. I braku słońca… Jesień to także infekcje, a w dużej rodzinie jak nasza – domyślasz się jak to wygląda. To wszystko sprawia, że o tej porze roku zakopujemy się w domowych pieleszach. Najchętniej zmieniłabym się w niedźwiedzia i zapadła w zimowy sen. Ale nie dajemy się jesieni. Stawiamy na domowe rozrywki, bliskość i ciepło domowego ogniska.

Nasz dom

Ciągle trwa tu remont, choć może tego nie widać. Dół już zrobiliśmy, ale na górze wciąż trwają prace. Fajnie się tu mieszka, mamy dookoła ciszę i spokój, choć powietrze bywa alergizujące bo dookoła pylą brzozy, są pola pełne traw. W domu z kolei naszym problemem jest przesuszona skóra i alergie skórne. Dbamy o dom wspólnie, każde z dzieci mi pomaga i robią to według potrzeb. Sprzątają, wynoszą śmieci, ładują zmywarkę. Każdy na ile potrafi i na ile może.

Zwierzęta

Nie wyobrażam sobie wychowywania dzieci bez zwierząt. Z jednej strony to nasi przyjaciele, z drugiej dla dzieci nauka odpowiedzialności, obowiązków, dbania o kogoś słabszego. Pies nazywa się Guzik, na szczęście. I przynosi nam szczęście! Kochamy też naszą kotkę Wanilię, która ma charakterek. Mieszkała z nami kiedyś jej siostra Chilli…, ale została zmuszona do wyprowadzki. Wanilia okropnie ją traktowała i Chilli zamieszkała u sąsiadów. Myślę, że jest tam teraz szczęśliwa. Prawdę mówiąc, to przez zwierzęta ciągle towarzyszą nam alergeny, ale nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Książki i gry

O tej porze roku jesteśmy domatorami. Oglądamy ulubione seriale, czytamy, gramy w planszówki. Nie jakoś przesadnie często i nie te skomplikowane – w końcu jest nas dużo, a te rozgrywki potrafią trwać po kilka godzin. Wybieramy proste gry jak Scrabble czy Dobble. Dużo czytam – sama i dzieciom. Starsi chłopcy coraz mniej czytają mimo moich starań – trudno przecież lekturom konkurować z elektroniką. Ale nie odpuszczam i każdą wolną chwilę poświęcam na czytaniu z młodszymi dziećmi, by ten nasz rytuał przetrwał jak najdłużej.

Szkolne sprawy

Trochę muszę zaganiać dzieci do nauki. Nie żebym chciała to robić – długo byłam mamą, której nie zależało na ocenach. Właściwie do dzisiaj nią jestem, ale zderzyłam się z systemem. Okazało się że trójki i czwórki, które wystarczały mnie, nie są wystarczające, by dostać się do dobrego liceum. System to system, niestety odbijamy się od ściany.

Zdrowie

Lubię mieć rzeczy pod kontrolą. Na przykład wiedzieć, co moje dzieci jedzą. Nie żeby tylko zdrowe rzeczy, nie jestem weganką ani nie jemy wyłącznie żywności eko. Ale dbam, by posiłki dzieci były bogate, odżywcze i urozmaicone. Może to dlatego, że są tacy chudzi? Nie wyobrażam sobie posiłku bez warzyw i owoców. To dla mnie tak samo ważne w dbaniu o zdrowie, jak jakość powietrza w domu. Nie karmię już Emmy piersią, sama się odstawiła, więc teraz kluczowe będzie wzmacnianie jej odporności dietą.

O Dyson

W domu Patrycji alergenów (tych odzwierzęcych, pyłu i zanieczyszczeń domowych pochodzących z chemii gospodarczej czy kurczu) pozbywa się oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04. O zdolności tego oczyszczacza do wykrywania formaldehydów pisaliśmy w poprzednim artykule naszego cyklu – możecie sprawdzić tutaj. Dziś chcemy dać wam znać o jego niezwykle skutecznej funkcji likwidowania alergenów, odchodów roztoczy i chemii domowej. Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04 usuwa nawet zapachy kuchenne! Idealne, gdy masz kuchnię otwartą na salon. Ktoś mógłby dziwić się: po co oczyszczacz w domu nad morzem? Ale pisaliśmy już – powietrze w domach może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz!

Oczyszczacz Dyson nie tylko wychwytuje bardzo drobne zanieczyszczenia, ale też usuwa wirusy, baterie, zarodniki grzybów i cząsteczki chemiczne – 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 µm3. Dzięki funkcji nawilżania w domu nie potrzeba już dodatkowych gadżetów poprawiających jakość powietrza.

  • Oczyszczacz jest intuicyjny i łatwy w obsłudze – bezcenne, gdy masz dużo na głowie. Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania pozwalają osiągnąć pożądaną wilgotność automatycznie lub poprzez ręczne ustawienie. Uruchamiając tryb Auto nie musisz już sterować urządzeniem.
  • Oczyszczacz usuwa m.in. opary domowe powstałe podczas gotowania i smażenia, a także alergeny i pyłki.
  • Jest niezwykle cichy, ma tryb nocny, w którym monitoruje i oczyszcza powietrze przy użyciu najcichszych ustawień z przyciemnionym wyświetlaczem.
  • To wydajne urządzenie. Technologia Dyson Air Multiplier™ rozprowadza oczyszczone i nawilżone powietrze w całym pomieszczeniu.
  • Jakość powietrza można na bieżąco sprawdzać i kontrolować za pomocą intuicyjnej aplikacji MyDyson™, która jest zsynchronizowana z urządzeniem.
  • Wydajny system zarządzania wodą i 5-litrowy zbiornik zapewniają ciągłe nawilżanie – do 36 godzin, bez konieczności regularnego uzupełniania zbiornika. W razie czego funkcję nawilżania można w każdej chwili wyłączyć.
  • Filtr dwustopniowy jest łatwy w wymianie, a ekran LCD urządzenia oraz aplikacja MyDyson™ poinformuje o stanie jego żywotności i konieczności wymiany. Filtr katalityczny nigdy nie będzie wymagał wymiany.

Więcej na temat Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04 przeczytasz tutaj.

*

Materiał powstał we współpracy z Dyson. 

Dodaj komentarz