Dyson x Ładne Bebe dzień z współpraca reklamowa

Dzień z Larą Gessler

W domu z oczyszczaczem powietrza Dyson

Dzień z Larą Gessler
Ewa Przedpełska

Mama, foodie, aktywistka – łączy w sobie kilka ról – Lara Gessler ma energię, której można pozazdrościć. Udało nam się wejść w domową przestrzeń Lary, do jej warszawskiego azylu i podejrzeć, jak ona to robi, że wszystko w jej życiu wygląda tak kolorowo.

Mały Bernard ma dwa miesiące. Dopiero niedawno skończył się połóg, a ona już na (prawie) pełnych obrotach, choć jak zaznacza – bez ciśnienia na szybkie wracanie do formy. Udało się posłać starszą Nenę do żłobka, ustawić grafik w pracy według trybu snu niemowlaka, zaakceptować jesienną szarugę. Czas na rodzinne siedzenie w domu, które zdaniem Lary jest fajne, jeśli lubi się swoich domowników, a przestrzeń dookoła to ukochane, przyjazne miejsce.

O drugim macierzyństwie i domowym życiu z niemowlakiem rozmawiamy z Larą Gessler w ramach cyklu Ładne Bebe i Dyson, w którym chcemy przybliżyć wam codzienność inspirujących kobiet, które dbają o dobrostan rodziny i zdrowe powietrze dookoła siebie. Pełnej rozmowy możecie posłuchać w naszym podcaście, bardzo Wam polecamy! Zajrzyjcie też koniecznie do pozostałych rozmów z cyklu – z Anką Parzyńską oraz Patrycją Biegańską, a także do naszych podcastów pod szyldem „Rozmowy o macierzyństwie“.

Partnerem publikacji jest marka Dyson, producent oczyszczacza z funkcją nawilżania Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04, który nie tylko chroni przed niebezpiecznym smogiem, ale też pomaga usunąć kuchenne zapachy. Jeśli temat smogu interesuje was szczegółowo – odsyłamy do publikacji, w której niezawodna pediatra i ambasadorka Dyson – dr Ewa Miśko-Wąsowska – rozwiewa wszelkie smogowe wątpliwości.

Zobaczcie, co powiedziała nam Lara Gessler nie tylko o dzieciach, ale też o pracy i gotowaniu w domu.

O drugim macierzyństwie

W macierzyństwie najbardziej podoba i jednocześnie nie podoba mi się upływ czasu. Fakt, że tak bardzo cieszy mnie każdy moment, kiedy dzieci się rozwijają i zdobywają nowe umiejętności, a z drugiej strony najbardziej chciałabym zatrzymać czas, żeby nigdy nie dorosły, i to jest bardzo śmieszne, bo to są rzeczy, które słyszałam kiedyś od własnych rodziców i teraz dokładnie rozumiem o co im chodziło.

Kuchnia

Cały czas bardzo lubię gotować, chociaż przy takiej ilości pracy zawodowej i przy tak małych dzieciach, to spokojne gotowanie staje się luksusem. Plus jest taki, że przez to, że mam kuchnię połączoną z salonem, to nawet kiedy gotuję, mogę być z moimi bliskimi. Gotowanie jest w moim życiu bardzo ważne i jak tylko mam możliwość – angażuję Nenę do pomocy.

Mój dom

Przed wszystkim, poza poczuciem bliskości i po prostu domowym ciepłem, do którego zawsze dążyłam – zawsze chciałam, żeby mój dom był gwarny w taki w dziecięcy sposób. Ale też żeby zaspokajał moją potrzebę światła a tu, nawet w bardziej pochmurne dni, to światło w domu jest. Z wiekiem zrozumiałam, że prawdziwym luksusem, jest nie tyle metraż, co właśnie światło w mieszkaniu, i to w nim bardzo lubię. Światło, drewno, zapach – no i przede wszystkim rodzina.

Jestem wielką fanką spacerów i uważam, że dzieci powinny być jak najwięcej na dworze. Nie jestem na pewno zwolenniczką przegrzewania i ubierania dzieci w 58 warstw i czapeczki przy 20 stopniach. Natomiast, mieszkając w dużym mieście – nie zawsze takie długie spacery są możliwe ze względu na słabą jakość powietrza, dlatego czasem te spacery trzeba skrócić i wymyślić im inną formę aktywności w domu.

Home Office

Myślę, że nie ma czegoś takiego – uniwersalnie – jak praca przy niemowlaku. Niemowlak to nie jest anonimowa jednostka, tylko człowiek, który przychodzi do nas ze swoim własnym charakterem, temperamentem i emocjonalnością, więc są takie dzieci, które pozwolą pracować, są też takie dzieci, które tej pracy nie pozwolą wykonać. Ja mam to szczęście, że zarówno Nena, jak i Bernard są bardzo łaskawi i pozwalali, i pozwalają mi działać zawodowo. Jestem w stanie to godzić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Nie mam też poczucia zamknięcia w domu, ze względu na to, że moje dzieci są dość mobilne i nie mają problemu z przemieszczaniem się. Więc ja raczej zamknięta z nimi nie jestem. Mam to szczęście, że moje życie jest dość dynamiczne i mój dzień do dnia nie jest do końca podobny więc nie mam takiej klaustrofobii życiowej – udało mi się tego uniknąć.

*

O Dyson

Oczyszczacz Dyson to partner w każdym domu, w którym są małe dzieci, szczególnie jeśli mieszkasz w obszarze narażonym na smog. Oczyszczacz nie tylko wychwytuje bardzo drobne zanieczyszczenia, ale też usuwa formaldehydy pochodzące z domowych dywanów, farb, urządzeń elektronicznych, a także wirusy, baterie czy cząsteczki chemiczne – 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 µm3. Dzięki funkcji nawilżania w domu nie potrzeba już dodatkowych gadżetów poprawiających jakość powietrza.

Przypomnijmy najważniejsze funkcje Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04:

  • Jest intuicyjny i łatwy w obsłudze – bezcenne, gdy masz dużo na głowie. Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania pozwalają osiągnąć pożądaną wilgotność automatycznie lub poprzez ręczne ustawienie. Uruchamiając tryb Auto nie musisz już sterować urządzeniem.
  • Oczyszczacz usuwa m.in. opary domowe powstałe podczas gotowania i smażenia, a także alergeny i pyłki.
  • Jest niezwykle cichy, ma tryb nocny, w którym monitoruje i oczyszcza powietrze przy użyciu najcichszych ustawień z przyciemnionym wyświetlaczem. 
  • Usuwa formaldehydy i inne zanieczyszczenia pochodzące z urządzeń elektronicznych.
  • To wydajne urządzenie. Technologia Dyson Air Multiplier™ rozprowadza oczyszczone i nawilżone powietrze w całym pomieszczeniu, więc nie ma konieczności stałego dolewania wody.
  • Jakość powietrza można na bieżąco sprawdzać i kontrolować za pomocą intuicyjnej aplikacji MyDyson™, która jest zsynchronizowana z urządzeniem.
  • Filtr dwustopniowy jest łatwy w wymianie, a ekran LCD urządzenia oraz aplikacja MyDyson™ poinformuje o stanie jego żywotności i konieczności wymiany. Filtr katalityczny nigdy nie będzie wymagał wymiany.

Więcej na temat Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04 przeczytasz tutaj.

Więcej o macierzyństwie, połogu, dbaniu o zdrowie dzieci i pracy Lara opowiedziała Justynie Kozłowskiej w podcaście „Rozmowy o macierzyństwie” – zapraszamy was do przesłuchania. Link do pozostałych odcinków podcastu znajdziecie tutaj.

*

Materiał powstał we współpracy reklamowej z Dyson. 

Dodaj komentarz