Dzień Dziecka według Moniki

Janod i jest zabawa!

Hej, Monika! Wiemy, że głową jesteś w chmurach, planując kolejną podróż. Być może już widzisz was w samolocie, hen daleko za oceanem. Zanim jednak spakujesz znów walizki na rodzinny wyjazd, z nieba zejdziemy na ziemię, a dokładnie do parteru. Zabawy z roczniakiem i wspominki Dnia Dziecka, oto plan na dziś!

To kolejna odsłona #Janodnadziendziecka, bawimy się! Chowamy metryki, bo jak już ustaliliśmy w poprzednim spotkaniu: z bycia dzieckiem się nie wyrasta, i takiej wizji się trzymamy. Nie zrobimy na szybko waty cukrowej, którą z taką nostalgią wspominają rodzice, nie podarujemy Monice prezentu równie efektownego co metrowa torba słodyczy „z zakładu pracy”. Ale możemy zapomnieć, że jest pochmurny czwartek, wiosna wysiadła zdecydowanie nie na tej stacji co trzeba, a Miki wstał ciut za wcześnie. Bo gdy roczniak bawi się sam i na chwilę zostawia w spokoju szafki kuchenne, to mamy moment bezcenny.

Nowa zabawka Janod: sorter Kształty i Dźwięki całkowicie go zafascynowała, co nas nie dziwi – sensoryczna eksploracja dzwoneczków, lusterka, kalejdoskopu, grzechotki oraz skrzypiącego pokrętła trwa i trwa. Pętla z królikiem zachwyca z kolei różnorodnością elementów i zwiastuje długi moment ciszy przerywanej zdziwionym okrzykiem. Choć pełnię radości Miki osiągnie, mogąc własnoręcznie i z wielką satysfakcją zburzyć tekturową piramidę Wyścigi Janod z 10 klocków. Celebrujmy czas, mamy chwilę, by powspominać, jak same świętowałyśmy 1 czerwca.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Monika, co masz w sobie z dziecka?

Lubię chodzić boso po mokrej trawie. Kąpać się w morzu, a potem turlać się w piasku na plaży. Wyjść z domu bez parasolki, żeby czuć deszcz na twarzy. To takie małe rzeczy, które pozwalają mi na chwilę wrócić do beztroskiego dzieciństwa. A odkąd zostałam mamą, takich momentów jest jeszcze więcej –  synek uczy mnie beztroski i uważności. Razem oglądamy każdy paproch na podłodze, wyrywamy trawę (najlepiej źdźbło po źdźble!), brudzimy się jedzeniem. 

Pamiętasz prezent, o którym marzyłaś, a może był jakiś wyjątkowo nietrafiony?

Jako mała dziewczynka z każdej okazji – bez różnicy, czy to były urodziny, Gwiazdka, czy Dzień Dziecka – marzyłam, żeby spotkać Michaela Jacksona. Byłam przekonana, że będę jego żoną. 

Doskonałe! Twoje wspomnienie tego dnia: lody, wata cukrowa, wycieczka do kina czy…? 

Zdecydowanie wata cukrowa, miejskie festyny i wielkie torby słodyczy, które dostawałam z zakładu pracy mojej mamy z okazji Dnia Dziecka. Teraz gdybym zobaczyła, że mój syn coś takiego dostaje i na dodatek może z tym zrobić co i kiedy chce – łącznie ze zjedzeniem naraz – zeszłabym na zawał serca (śmiech). Wtedy to był szał! 

 

Opowiedz, co wybraliście na prezent z JANOD?

Wybraliśmy zabawki Janod, ponieważ są nie tylko wykonane z naturalnych materiałów i szalenie ładne, ale też pomagają Mikiemu rozwijać koordynację ruchową, spostrzegawczość, rozróżnianie kolorów i małą motorykę. Są kolorowe i złożone z wielu różnorodnych elementów, dzięki czemu przyciągają jego uwagę i nie nudzą się tak szybko, jak inne zabawki. 

Fakt, zabawki na lata! A jak zamierzacie spędzić tegoroczne święto?

W tym roku Dzień Dziecka świętujemy na drugich urodzinach małych koleżanek Mikiego: Kalinki i Stefci, które tego dnia wyprawiają swój kinderbal. 

Wyobraź sobie, że możecie tego dnia robić to, co wam się podoba, taki szalony dream day. Co wybierzesz ty, a co mały?

Na ten moment podejrzewam, że nasze wizje się jeszcze delikatnie rozjeżdżają. Ja biorę dzień na plaży w Portugalii: słońce, ocean, piasek, wspólne wygłupy i jakieś pyszne Pastéis de nata. Miki zapewne zamarzyłby sobie, by móc robić rzeczy na co dzień zakazane: wspinać się na zmywarkę, wchodzić do toalety, odrywać liście kwiatom doniczkowym, bawić się kontaktami albo lizać koła wózka.

Miki, no po protu złota lista roczniaka! Dzięki i miłej zabawy!

*

Miłej zabawy także dla was, przypominamy o konkursie z Janod, który wciąż trwa! Podzielcie się w komentarzu historią, wspomnieniem z waszego Dnia Dziecka. Śmieszny moment, nietrafiony prezent, pamiątka na zawsze, wasze marzenie… Do wygrania do wyboru zabawka Janod: sorter figur geometrycznych, dowolnie wybrany zestaw kreatywny lub gra Skarby wiosny. Bawimy się do 28 maja!

1 komentarz

  • Justyna:

    Pamiętam, jak mama zabierała mnie na dzień dziecka do cukierni i mogłam wybrać ciastko, które potem razem zjadałyśmy. Z punktu widzenia zębów pewnie nienajlepsze posunięcie, ale pamiętam tę ekscytację, kiedy mogłam wybrać piękne ciastko, i wspólny czas na spacerach, kiedy mama pokazywała mi świat.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.