lassig

Daleko jeszcze?

Jak zorganizować podróż samochodem z dzieckiem

Daleko jeszcze?
Tola Piotrowska

Pakujemy walizki, ustawiamy w nawigacji punkt docelowy i ruszamy w podróż! Zanim zaczną się płacze, głody i marudzenia, zaskoczymy nasze dziecko tym, jak świetnie jesteśmy przygotowani. Nawet siku się nie będzie chciało! Mamy dobry plan. Oto lista niezbędnych, samochodowych pomocników.

Martyna, mama Gustawa, przemierza wakacyjnie Polskę wzdłuż i wszerz, więc niestraszne jej samochodowe scenariusze. Jest przygotowana na wszystko i wie, co potrafi zająć Gustawa w chwilach nudy czy rozdrażnienia. A ponieważ łączy pracę fotografa z wypoczynkiem, mogła przygotować fotograficzną relację ze sposobów na dobrą samochodową organizację. Co tym razem sprawdziło się podczas jej ostatniej rodzinnej wyprawy? Zobaczcie!

*

 PO PIERWSZE: PAKOWANIE

Wspólne pakowanie walizki z mamą to jest dobry start każdej podroży! Dziecięca walizka w samochody, którą znajdziecie w sklepie Baby and Travel, pomieściła wszystkie ukochane zabawki Gustawa. Mały podróżnik z ekscytacją poukładał w niej swoje gadżety. Rozdzielił je w dwóch wydzielonych częściach, dobrze pamiętając, co gdzie schował. Bez problemu też sam zaciągnął bagaż na parking, trzymając go za wysuwaną rączkę. Walizki Penny Scallan Design to też dobrej jakości materiał, którym jest bawełna pokryta PCV. Łatwo się ją czyści i można używać walizki nawet wtedy, gdy za oknem zbiera się na deszcz. A do tego print w samochody! Dla zapalonego podróżnika to najlepszy wybór.

Walizkę Penny Scallan Design kupicie tutaj.

*

PO DRUGIE: PRZEKĄSKA 

Nie ma wyprawy samochodowej bez dobrze zaopatrzonej śniadaniówki. My, mamy dobrze wiemy, że głód potrafi złapać całą rodzinę, jeszcze zanim opuścimy rogatki miasta. Martyna na rodzinne podróże – te większe i te małe – zabiera lunchbox Lassig z kolekcji Adventure Bus. Świeżo upieczone ciasteczka i placuszki pakuje do środka na zmianę z owocami, mieszcząc je w środku dzięki ruchomej przegrodzie. Śniadaniówka zamykana za pomocą bocznych klipsów chroni jej zawartość przed samoczynnym otwarciem, a silikonowa uszczelka wokół pokrywki pomaga w zachowaniu świeżości przekąsek na dłużej.

Lunchbox marki Lassig z kolekcji Adventure Bus kupicie tutaj.

*

 PO TRZECIE: PICIE BEZ OBLEWANIA

O tym, jak ważne jest tworzywo, z którego wykonano dziecięce bidony i butelki, wiemy od dawna. Dlatego stawiamy na produkty z nowoczesnych materiałów, pozbawionych tworzyw BPA. Złowrogi Bisfenol A coraz częściej jest wycofywany z produkcji wszelkich pojemników na przechowywanie żywności, ponieważ jego styczność z produktami ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Lassig swoje butelki produkuje z Tritanu™ – nowoczesnego tworzywa BPA free. Pojemna, lekka i wygodna w trzymaniu butelka ma ergonomiczny kształt i antypoślizgowy pas na środku. Czarna nakrętka z wygodnym ustnikiem zapobiega rozlaniu się napoju i gwarantuje zachowanie higieny. A do tego łatwo się ją czyści i można ją spokojnie myć w zmywarce.

Butelkę ze sportowym ustnikiem marki Lassig kupicie tutaj.

*

PO CZWARTE:  JEDZENIE NIE TRACI ŚWIEŻOŚCI

Torba na butelki Feeder Pot Lite jest częścią niezwykle przemyślanego systemu przechowywania najważniejszych dziecięcych akcesoriów od marki PacaPod. Minitoreb można używać w różnych kombinacjach. Jako dodatek do dużych toreb, ale również jako oddzielny przybornik na napoje czy dziecięce przekąski. Można ją przypiąć do wózka albo po prostu chwycić w dłoń i iść na spacer. Torba Martyny Feeder Pot Lite została wykonana z wytrzymałej tkaniny cordura, którą łatwo czyścić. Jest zapinana na suwak, który otwierany szeroko, ułatwia jej spakowanie. Torba jest wodoodporna, utrzymuje temperaturę do trzech godzin, a gdy zajdzie potrzeba, można ją zwinąć do małych rozmiarów i schować w kieszeni drzwi samochodowych lub w schowku.

Torbę termiczną marki PacaPod kupicie tutaj.

*

PO PIĄTE: LALA TEŻ JEDZIE!

Ukochać lalę, przytulić, zaśpiewać jej kołysankę i schować w małej niebieskiej, mięciutkiej i lekkiej walizeczce na dalszą podroż. Gustaw nie rozstaje się ze swoją współtowarzyszką podróży. Lala pobudza jego wyobraźnię i jest dobrym wstępem do dalszej wakacyjnej zabawy. Marka Lilliputiens troszczy się o dzieci, dbając o ich dobry start w codzienne sytuacje i społeczne zachowania napotykane po drodze. Lala ma wyszywane oczy i buzie, nosi zdejmowanego rampersa i jest zaopatrzona w dwustronny kocyk-przewijak i pluszową butelkę do mleka z magnesem. Być jak mama to zawsze dobry plan na dziecięcą zabawę.

Lalkę w walizce Lilliputtiens kupicie tutaj.

*

PO SZÓSTE: WYGODA TO PODSTAWA

Sen to dobry towarzysz każdej podroży. Dobrze więc zadbać o komfort malucha, gdy ten poczuje się sennie, a do celu jeszcze kawałek. Zagłówki Sawanna to wsparcie dla szyi i główki dziecka. Dobry plan na utrzymanie ich w dobrej pozycji, gdy przed nami zakręty i górki. Pełniący rolę również przytulanki i poduszki tygrysi pomocnik podroży przeznaczony jest dla dzieci od roku do czterech lat. Posiada również uchwyt na smoczek, zapobiegający jego zgubieniu. Marka BenBat, której produkty znajdziecie w sklepie Blue Shop, wiedzie prym w temacie innowacyjnych i jednocześnie zabawnych rozwiązań sprawdzających się w podróży. Gwarancja udanej wyprawy i dobrego humoru w pakiecie.

Zagłówek marki BenBat w tygrysi wzorek kupicie tutaj.

*

PO SIÓDME: RYSOWANIE W DRODZE JEST ŚWIETNE

Ach, te kolorowanki! Sprawdzają się w domu, na spacerze i w podroży. Dzisiaj o rozsypane kredki martwić się już nie musicie, bo nastąpiła era kolorowanek wodnych. Fajny wstęp do odkrywania świata plastyki i sprawdzona przez Gustawa alternatywa dla klasycznych książeczek. Kolorowanka Water Wow od marki Melissa & Doug, którą kupicie w sklepie Kurka Wodna, to cztery tablice, które dotknięte zamoczonym w wodzie flamastrem z pędzelkiem, odkryją przed początkującym artystą fascynujący świat barw. Kolorowanie obrazków inspiruje, ma dobry wpływ na dziecięce zdolności motoryczne i zachęca do odkrywania dzikiego świata zwierząt.

Wodną kolorowankę marki Melissa & Doug kupicie tutaj.

*

A co wy zabieracie w podróż samochodem?

*

Publikacja powstała przy współpracy z markami Baby and Travel, Lassig, Blue Shop, Kurka Wodna i Lilliputiens.