Czym bawić się latem?

Zabawki od Janod, Mudpuppy oraz Quut

Czym bawić się latem?
Iwona Sokulska

W wakacje spędzamy czas różnorodnie. Podróżujemy, chodzimy na spacery albo oddajemy się słodkiemu lenistwu w domu. To, gdzie spędzamy czas, determinuje, jakie zabawki wybierzemy dla naszych dzieci. Przed wami zabawkowe niezbędniki, które sprawdzą się latem.

Jedziemy na wycieczkę. Bierzemy misia w teczkę… – dziecięca przyśpiewka, dobrze wszystkim znana. Wprawdzie nie pakujemy wakacyjnych manatków w rytm tej piosenki, ale musimy się z nią zgodzić. Wyprawa czy nawet wyjście z dzieckiem do parku sprawiają, że do toreb wrzucamy wszystko to, czym nasze maluchy będą mogły się zająć i spędzić czas na niezapomnianej zabawie. A przy okazji – trochę odciążyć rodzicielską głowę od wymyślania zabaw! Nie jest powiedziane, że i my łatwo się nią nie zaciekawimy.

Wraz z Pauliną Derecką – mamą, graficzką oraz wykładowczynią na warszawskiej Akademi Sztuk Pięknych – wybrałyśmy kilka zabawkowych niezbędników, które sprawdzą się w letnich sceneriach. Nad wszystkim czuwał 2-letni tester, Ignacy.

Pokażemy wam zabawki, które z łatwością zapakujecie do walizki, weźmiecie na podróż samochodem czy na rodzinny spacer. Oto one!

DOM (TAKŻE TEN WAKACYJNY) TO MIEJSCE DO ZABAWY!

W przestrzeni mieszkalnej, w której są dzieci, pewne jest jedno – spotkacie zabawki na każdym kroku. Wyłaniać się będą zza różnych kątów. I to jest bardzo dobre, bo kwintesencją dzieciństwa jest radość, śmiech i zabawa. A więc – czym bawić się w domu latem?

Na pewno znakomity będzie pojazd. Jaki powinien być samochód, który musi poradzić sobie z ostrymi zakrętami i mostami z nóg? Solidny, żeby pokonał każdą przeszkodę. Kolorowy, aby kusił małe oko. No i pojemny, żeby mógł rozwozić klocki po całym domu. To przecież jasne, że nie mogą leżeć w jednym miejscu! Polecamy drewnianą ciężarówkę do składania od Janod z dużą naczepą i narzędziami. Niestraszne nam odpadające kółka.

A co zrobić w momencie odwiedzin niechcianego gościa, jakim jest deszcz? Warto mieć pod ręką zabawkę, która zajmie przez większość czasu i pomoże przetrwać ulewę. Na takie niesprzyjające warunki pogodowe polecamy wam domino Janod – kolorowe i o niebanalnych kształtach. W pudełku znajdziecie 100 elementów, które ułożycie na stole albo na podłodze.

KOMU W DROGĘ, TEMU ZABAWKA POD PACHĘ

Wakacje to wyjazdy – weekendowe i te dłuższe. Z miasta do miasta lub poza miasto. Godziny spędzone w samochodzie dłużą się – możemy puszczać muzykę, liczyć chmurki, ale zostawmy kreatywność na inne momenty. Do torby wrzućmy zestawy magnetycznych gier i układanek. To rozwiązanie, przy którym nie będziemy się martwić zabawkami latającymi po całym samochodzie. Dzieci mogą budować, niszczyć i znowu budować, a to pochłania mnóstwo podróżniczych godzin! Sprawdźcie zestaw z rakietami od Mudpuppy albo ten z dzikimi zwierzętami w dżungli Janod.

Kiedy puzzle już się znudzą, warto mieć awaryjne rozwiązanie pod ręką. Torebki, zwłaszcza te damskie, pomieszczą bardzo dużo. Znajdzie się w nich miejsce na kalejdoskop Mudpuppy. Obserwacja barwnych symetrycznych figur może naprawdę wciągnąć!

PODWÓRKOWE PRZYJEMNOŚCI

Piaskownice czy nadmorskie plaże to idealne miejsce do pokazania swoich budowlanych umiejętności. Zamki otoczone fosami, wysokie wieże czy mosty zwodzone – aby je zbudować potrzebny jest sprzęt. Wie o tym każdy mały inżynier. Komplet Quut, w którym znajdują się 3 foremki, pozwoli na budowanie wielopoziomowych wież do samego nieba. Do odpowiedniego przygotowania terenu przyda się łopatka, grabki i lejek do wody. Jak to wszystko zmieścić do torby? Dźwigania w upałach nie polecamy, ale zestaw 3 w 1 Quut – jak najbardziej! Łopatka połączona z lejkiem do wody oraz grabkami. Lubimy takie wynalazki!

Jaka gra zawsze sprawdza się na podwórku? W piłkę! Testowana od pokoleń. Lubi w nią grać tata, chętnie odbije ją mama. Dla młodszych dzieci dobrze wybrać te z gumy – lekkie i poręczne. Piłka francuskiej marki Janod ozdobiona jest kolorowym motywem prosto z farmy.

Jakie zabawki chowacie do wakacyjnych walizek? Które sprawdzają się zawsze i w każdych warunkach? Jesteśmy ciekawe i chętnie stworzymy z wami listę takich niezbędników!

Artykuł powstał we współpracy z markami Janod, MudpuppyQuut.

Dodaj komentarz