Czy na Brackiej pada deszcz?

czyli podróże z mappką!

Donikąd się nie spieszymy. Pomiędzy jedną kawą a drugą, między karmieniem gołębi a wertowaniem starych książek w antykwariacie na Kazimierzu, przepuszczamy czas między palcami. Jak piasek w klepsydrze.

Uciekamy przed tłumem turystów, znajdujemy swoje klimatyczne ulice, by na chwilę przystanąć. Tak, taki weekend dobrze każdemu robi! Mappka dziś inspiruje Magdę i Leonię do spędzenia weekendu w cieniu krakowskich Sukiennic.

 

Zanim Leonia przyciągnie wszystkie gołębie ze Starego Miasta, dziewczyny szykują się do wyjazdu jak należy. Najpierw trochę zabawy i edukacji w jednym, czyli odpalamy aplikację mappka i lądujemy pod renesansowymi arkadami. Historia podana poprzez zabawę – to sprawdza się najlepiej!

Oglądamy zdjęcia, układamy puzzle i wyznaczamy trasę. To będzie weekend niespieszny, bez biegania po muzeach i odhaczania listy zabytków. Gołębie, krakowskie precle, zaglądanie do starych podwórek na Kazimierzu… Zobaczcie, że nawet będąc w bardzo turystycznych miejscach, można złapać odrobinę magii.

Leonii i mamie to się udało!

Mapa na ścianie wisi i kusi kolejnymi podróżami. Wiemy, że Magda spakuje w pierwszej kolejności aparat. Może tym razem gdzieś dalej? Na mappce znajdziecie Wyspy Wielkanocne, Tokio czy Sydney. My już widzimy kadry z Leonią wśród kwitnących drzewek wiśni, sakura następnym razem!

 

zdjęcia: Magdalena Pankiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.