edukacja zabawki

CzuCzu i w domu nie ma nudy

Zarządzamy zabawę!

CzuCzu i w domu nie ma nudy
Marta Janicka

Gdy za marką dla dzieci stoją rodzice, wiadomo, że mamy przed sobą zabawkę, która została wymyślona z głową i zweryfikowana przez niestrudzonych testerów. Na podłodze, na stole, w łóżku. Słowo nuda dziś nie padnie!

Kto nie zna CzuCzu? Już od 10 lat rozwija wyobraźnię dzieciaków, rośnie z nimi od niemowlaka po szkolne ławki. Bez nachalnej pedagogiki, przekombinowania, opierając się na prostych rozwiązaniach. Dobrze się składa, że dwójka rodziców z Krakowa wpadła na pomysł gier, książek i edukacyjnych zgadywanek czy puzzli. Dziś szukamy sposobów na domową nudę i przy okazji inspiracji na zbliżający się Dzień Dziecka. Kto, czytając ten post, ma przy sobie malucha, który woła nuuuuda? Spokojnie, dziś to słowo nie padnie. Za to pokażemy wam żelazny zestaw produktów, które sprawdzają się bez dwóch zdań na prezent! Marta Janicka i trójka dzieciaków (2 lata, 4 lata i 5 miesięcy) polecają.

STARTER DLA MALUCHA

Hej, maluchy, jeszcze nie mówicie, ale energii do zabawy między drzemkami wam nie brakuje! Świat wokoło jest zbyt ciekawy, by zostawić jego odkrywanie na potem. Starter malucha to zestaw kontrastowych kart i książeczek do pokazywania, dzięki którym już od pierwszych tygodni życia można wspierać rozwój dziecka, pomagać mu w odkrywaniu świata. Sprawdzają się jako osobne plansze lub zawieszona girlanda. Składane książeczki to pierwsza poważna „lektura” na półce, do eksploracji z rodzicem u boku.

starter malucha – dla dzieci 0+

PUZZLE Z DZIURKĄ – WIEŚ

Nowość w rodzinie puzzli CzuCzu z charakterystyczną dziurką, która pasuje też do innych zestawów z tej serii. Puzzle to supersprawa, a puzzle z dziurką to już zupełna uczta sensoryczna i gwarancja, że szybko z podłogi się nie ruszymy. Mamo, zrób drugą kawę i do roboty! Czeka na was odkrywanie zwierzaków na wsi, powtarzanie za małym fanem rolnictwa, jak robi traktor, jak krowa, a jak koń. Policzymy jeszcze świnki i… wrócimy na traktory. A potem obowiązkowe miksowanie kółek wyjętych z dziurek, niektóre kombinacje was zaskoczą! Co o puzzlach sądzi Marta? Są idealne dla małych rączek. Można łatwo dopasować do siebie elementy, zobaczyć dużo szczegółów na obrazkach, nauczyć się nazw zwierząt z gospodarstwa i zobaczyć, jak rośnie marchew i kalafior!

puzzle z dziurką – dla dzieci od 2 lat

DUUUŻE PUZZLE MOJE CIAŁO

Hej, gdzie podziały się truskawki, które przed chwilą zjadłeś? Jak działa oko i co ślimak robi w waszym uchu? Pytań o nasze ciało jest tysiąc, na szczęście nie musisz odkurzać wiedzy z biologii, tylko rozwinąć dołączony do puzzli plakat z ciekawostkami. Zróbcie miejsce na podłodze i do dzieła – każda układanka ma aż 47 cm wysokości, Marta już zgłębiła tajniki naszych ciał i ułożyła sześć 14-elementowych gigapuzzli. Jaki werdykt? Ludzkie ciało jest fascynujące, a dzięki tym puzzlom możemy zbudować prawie półmetrowe postaci, przedstawiające układ kostny, mięśniowy, krwionośny, pokarmowy! Poznajemy także pierwsze różnice między ciałem chłopca a dziewczynki. Taka nauka przez zabawę jest idealna, by dowiedzieć się trochę o anatomii oraz poznać nowe i ciekawe wyrazy związane z naszym organizmem. No dobra, to bierzemy na tapetę serce…

Puzzle Moje Ciało – dla dzieci od 3 lat

ZABAWY Z PISAKIEM ZMAZAKIEM

Piszę, rysuję po śladzie. I zmazuję. To chyba ulubiona zabawa przedszkolaków, choć za tymi popisami artystycznymi kryje się poważna nauka i ćwiczenie grafomotoryczne. 56 kolorowych stron i zadań, które ćwiczą koncentrację i małą motorykę. W końcu rysowanie króliczych uszu jest dużo bardziej przyjemne niż ślęczenie nad alfabetem w zeszycie. Prawda Marta? Specjalne, wyraźne i atrakcyjne plansze oraz dołączony do zestawu zmazywalny mazak pozwalają na korygowanie błędów i rysowanie praktycznie bez końca. Mały format zabawki jest idealny dla dziecięcych rączek, zmieści się w każdym plecaku czy torebce, więc można go zabrać ze sobą na wycieczkę, w podróż samochodem czy na obiad do babci.

zestawy Literki, Zwierzaki lub Cyferki – dla dzieci od 3 lat

PUZZLE OBSERWACYJNE PORY ROKU

Wiosna za oknem, wiosna w domu. Wytężamy wzrok i obserwujemy ptaki na podwórku i te, które wiją gniazdo wśród konarów na obrazku naszych puzzli. Kwitną poziomki, krzaki dumnie prężą się do słońca, a my nieustraszenie kombinujemy i układamy, aż wszystkie cztery pory roku objawią się w całej krasie. Potem szukamy detali z ramki i studiujemy ciekawostki z plakatu. To więcej niż lekcja przyrody! Przedszkolaki to naprawdę bystre dzieci! Chłoną wiedzę jak gąbka, mają tysiące pytań i… uwielbiają się uczyć. Dzięki puzzlom Cztery pory roku mogą same zauważyć zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie, poznać aktywności na świeżym powietrzu w każdym kwartale i ćwiczyć koordynację oko-ręka – dodaje Marta.

Puzzle obserwacyjne – dla dzieci od 4 lat

ZAGADKI Z DZIURKĄ

Nie raz uratowały nam życie w samochodzie czy pociągu. Książeczki obrazkowe, które czarodziejsko zajmują dzieciaki na długi czas. Nie ma to, jak odpytać młodsze rodzeństwo – starszaki coś o tym wiedzą. Nowe słowa, pojęcia, ale też inspiracja do tworzenia własnych zagadek – i dla dwulatków, i dla przedszkolaków. Książeczka została spięta praktyczną zawieszką. Dzięki poręcznemu formatowi możecie ją zawsze mieć przy sobie. Zgadywanki CzuCzu towarzyszą nam od ponad dwóch lat. Doskonale łączą naukę i zabawę, a dodatkowo budują więź i dają możliwość spędzenia wartościowego czasu z dzieckiem – przyznaje Marta, a my zastanawiamy się, co jeszcze jej dzieci wyciągną dziś z półki.

Zagadki z dziurką – dla dzieci od 2 lat oraz dla dzieci starszych w różnym wieku

Zarządzamy lockdown. Lockdown na nudę. Zamieniamy ją na gry, zabawy, ćwiczenia dla rąk małych i tych większych. Od starterów dla maluchów po serię XPlore Team przeznaczoną dla szkolnych dzieci. Dzień Dziecka za rogiem, coś czujemy, że niejedno CzuCzu trafi w małe ręce. Bawcie się na całego!

Materiał powstał we współpracy z marką gier edukacyjnych CzuCzu.

Odkryj marki, o których piszemy

CzuCzu
Dodaj komentarz