moda dla dzieci

Czas na… własny zegarek!

Nowa kolekcja Flik Flak i spersonalizowane zegarki dla dzieci

Czas na… własny zegarek!
materiały prasowe

Nauka śledzenia czasu to wiedza tajemna, a czas najlepiej mieć przy sobie. Szwajcarska marka Flik Flak wie wszystko o tym, jak uprzyjemnić dzieciom temat odmierzania minut i godzin. Co powiecie na zegarek z imieniem małego właściciela?

Zegarki Flik Flak rozpoznacie po dobrym wzornictwie, świetnej jakości (Swiss made mówi samo za siebie) i soczystych kolorach. I jeszcze jedno – personalizacja, czyli opcja dopasowania modelu pod siebie, a dokładnie opatrzenie paska imieniem dziecka. Ta opcja jest świetna! Młodzi odkrywcy czasu – tykającego króla świata – mogą wybrać jeden z wielu tematycznych modeli, a następnie dodać swoje imię lub ksywkę w generatorze, który dodatkowo pozwoli im podejrzeć efekt końcowy. Personalizowany model Flik Flak to też świetna opcja na prezent szczególnie, że opakowania zegarków są biodegradowalne, a dokładnie wyprodukowane z… ziemniaków!

Nauka czytania wskazówek to kwestia czasu i sprytnego pomysłu. Twórcy Flik Flak we współpracy z ekspertami, nauczycielami i pedagogami, opracowali metodologię nauki odczytywania czasu dla dzieci. Koncept jest oparty na intuicyjnych narzędziach – bezpłatnej aplikacji na telefon i tablet oraz ilustrowanych książkach. W literackie historie w języku angielskim wplecione są elementy nauki odczytywania czasu. Zdradzimy tylko, że sporo tu przygód i magii! Na zabawie bazuje też aplikacja, w której dzieci uczą się odczytywania czasu: cyfr, godzin i minut, a pomagają im w tym ilustrowane postaci: Flik Flak. W bezpłatnej apce znajdziecie gry, porady i lekcje. A wszystko na bieżąco można testować ze swoim zegarkiem na ręce. Czas na… naukę czasu!

Wspominałyśmy już, że zegarki Flik Flak poznacie po kolorach? A te nie dość, że po prostu prezentują się świetnie, to jeszcze mają użyteczne funkcje. Wszystkie modele szwajcarskiej marki, nawet te dla starszych dzieci, mają specjalne kolorystyczne oznaczenia, które w intuicyjny sposób pozwalają na odróżnienie minut od godzin. Patent? Wyraziste tarcze z wysokim kontrastem kolorów i oznaczenia pełnych godzin i minut w odstępach co 5 minut (pozostałe minuty między nimi są zaznaczone małymi kropkami). Sprytne! Do tego dodajcie bogactwo wzorów – rozmaite barwy i motywy na tarczach i paskach zegarków, postaci zwierząt i bohaterowie ukochanych bajek. Zerknijcie na iście letnią kolekcję Flik Flak Goes Wild – 11 zegarków z motywami egzotycznej fauny i flory.

TIPY dla rodziców:

  • zegarki Flik Flak są wodoodporne, a modele wyposażone w materiałowy pasek można prać w pralce: w 40°C, najlepiej w specjalnym woreczku,
  • możecie wypolerować szkiełko zegarka i wymienić baterię za darmo w każdym salonie Swatch
  • przy zakupie zegarka Flik Flak możecie dokupić książkę do nauki odczytywania czasu
Dodaj komentarz