ubieranka

Czas na wiosenną kurtkę!

Wiosna z Reserved Kids

Czas na wiosenną kurtkę!

Trzy, dwa, jeden, rozwinęli skrzydła! Ruszyli w teren i nie spoczną póki nie odkryją, co w trawie piszczy. W końcu w lekkich okryciach! W końcu swobodni! Podglądanie ich to czysta przyjemność.

Tola i Tymoteusz w podskokach sprawdzają, czy wiosenny świat nie stanął na głowie. Halo, halo, tu Ziemia, czy słychać nas w kosmosie? Z wiernym towarzyszem psot szukają śladów przybyszów z innej planety. W końcu najpiękniej jest tu i teraz, każdy chciałby być ziemianinem. Neonowa kamizelka to dobry drogowskaz, miękka i lekka pozwala Tymkowi na wszystko. Koniec z ograniczeniami. Bluza, spodnie, bezrękawnik i gotowe! Nie za ciepło, nie za zimno, w sam raz na wiosenną wyprawę w nieznane.

Toli nie straszna ciemna chmura, która postanowiła mieć swoje pięć minut. W przeciwdeszczowym płaszczu z holograficznym, lekko transparentnym nadrukiem, puszcza jej oko i pędzi dalej. Ciekawe jakie skarby schowa do dużych kieszeni…

Uwaga, Bad Boys nadchodzą. Tyle, że ich urok osobisty rozbraja, a styl nikomu nie pozwala minąć obojętnie. Alan i Fabian lubią symetrię w duecie i płatanie figli. Który jest który wie tylko mama, ale świat i tak się głowi i traci pewność siebie. Czarne ramoneski z przeszyciami pasują jak ulał. Czapki z daszkiem, wiadomo do tyłu. Bandamki zadziornie konkurują z pasiastymi koszulkami o pierwszeństwo wzorów. Luźne spodnie świetnie dopełniają look. Panowie, klasa! Ale już cicho sza, dajmy im spokój, bo ewidentnie zwietrzyli coś ciekawego.

Jonasz i Bruno, zanim dojdą do parku, sprawdzają, czy urośli wreszcie na tyle, by ze schodów przerzucić się na poręcz. Może już się uda efektowny ślizg z góry na dół, tylko, żeby mama zechciała stracić czujność. Lekkie pikowane kurtki dają tyle ciepła i swobody ruchu, ile trzeba. Gdyby zechciało im towarzyszyć mocne słońce, zostaną w samych bluzach. No i wreszcie śniegowce zamienili na trampki i tenisówki. Do zapiętej na spodniach nerki schowali orzechy dla wiewiórek i w drogę. Żeby tylko jeszcze mama odwróciła się na chwilę… Nie tym razem, no dobra i tak barierka chyba urosła przez zimę.

Wiosna to czas romantyków, a po ulicach miast przechadza się Julia… Stukając bucikami, zalotnie machając torebką, szuka kumpli do łażenia po drzewach. I choć pastelowa różowa kurtka zdradza jej wrażliwą naturę, to spodnie z wystrzępionymi nogawkami, dają nam jasno do zrozumienia, że kobiety kryją w sobie tajemnice i zaszufladkować ich nie sposób. Tak trzymaj Julka! Tak trzymajcie dziewczyny!

Hani i Zosi przegapić się nie da! Czekały, czekały i doczekały się. Miasto to scena, a one gotowe na czerwony dywan. Czarne ramoneski zdradzają nam, że konkret to u dziewczyn podstawa. W ich przypadku nie ma mowy o półśrodkach. Wszystko, albo nic. Jak sukienka to w niebanalne wzory: łaty, cętki. Ma być wyraźnie drapieżnie. Z opaskami na głowach, niczym koronami księżniczek XXI wieku, pewnym krokiem idą swoją drogą. Bardzo nam się to podoba.

Który styl wybierzecie na ten sezon?

Kolekcję Reserved Kids znajdziecie tu.

*

zdjęcia: Monika Lenarczyk

stylizacja: Maja Naskrętska

modelki i modele: Hania i Zosia, Julia, Jonasz i Bruno, Alan i Fabian, Tola i Tymoteusz

tekst: Paulina Filipowicz