Coodowna jesień

minimalistyczna kolekcja dla najmłodszych

Cieszymy się każdą polską marką, która powstaje jako odpowiedź na potrzeby dzieci i ich opiekunów oraz wyraz sprzeciwu wobec bylejakości i tandety. Tym bardziej cieszy nas jeśli takie marki są ciepło przyjęte i mogą się rozwijać.

Tak też jest w przypadku marki COODO, która tworzy ubrania w duchu slow stawiając na minimalizm i funkcjonalność dla najmłodszych dzieci, od narodzin do 2 lat. Wbrew pozorom najmniejszy klient jest czasem najtrudniejszy i najbardziej wymagający. Tu nie ma może miejsca na wielką modę, a liczy się każdy detal, dlatego faza projektowania nieraz ciągnie się w nieskończoność. W końcu musi być nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie, ultra-wygodnie, wszystko musi działać i łatwo się zakładać.

Na jesień COODO przygotowało sporo nowości bazując nadal na tym, co wychodzi im najlepiej – minimalizmie w modzie dziecięcej. – Nawet subtelny, delikatny dotyk może mieć ogromną siłę i znaczenie – tłumaczą projektanci stojący za marką COODO. W najnowszej kolekcji „Mały wielki dotyk” znajdziecie tylko to, co miłe i delikatne dla ciała dziecka.

– Nie bez powodu dotyk jest najlepiej wykształconym zmysłem w przypadku noworodków. To dzięki niemu możemy się komunikować z maluszkiem. Poprzez dotyk dajemy maleństwu poczucie bezpieczeństwa, okazujemy naszą miłość, czułość, radość, współczucie czy troskę. Zaś maluch głównie poprzez dotyk poznaje otaczający go, nieznany świat od pierwszych dni – mówi Beata założycielka COODO i trudno się z nią nie zgodzić.

Kampania najnowszej kolekcji marki pokazuje różne wymiary dotyku. W obiektywie fotografki Anity Suchockiej widać czułość, miłość, delikatność, siłę, bezpieczeństwo, ale też ciekawość i czasem strach. Kadry wyrwane z dnia codziennego.

– Dotyk jest dla nas niezwykle ważny, bo to z naszymi produktami maluszek ma bezpośrednią styczność od pierwszych dni życia. Przywiązujemy więc ogromną wagę do materiałów, wykończenia, sposobu uszycia. Ma być miło, mięciutko, delikatnie oraz bezpiecznie – dodaje Beata. Dbałość o detale widać we wszystkich projektach COODO: miękkie ściągacze, tkaniny, które się rozciągają, ułatwiające ubieranie zakładki.

Jesienna kolekcja jest kontynuacją raz obranego kierunku, więc pojawiły się znane już fasony i charakterystyczna kolorystyka. Na jesień COODO poszerzyło ofertę o sporo ciekawych nowości m.in. sukienki i spodnie oraz akcesoria takie jak czapki i szaliki.

Doszły dwa nowe kolory: jesienna zieleń w odcieniu khaki i piękny wrzos. Wszystkie kolory tworzą ze sobą malowniczą całość więc można je śmiało ze sobą zestawiać. Równie ważne są materiały z których powstają ubrania – jest to bawełna organiczna pozyskiwana z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych
środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, dzięki czemu nie kumuluje ona szkodliwych substancji.

W jesiennej kolekcji pojawiły się również bambusowe pieluszki zaprojektowane ponownie przez projektantkę Magdę Tekieli. Minimalistyczne, geometryczne wzory w jesiennych kolorach świetnie uzupełniają kolekcję.

Kolekcja COODO jest dostępna na stronie marki tutaj lub w oddającym ducha marki showroomie House of COODO przy ul. Karwińskiej 34 w Warszawie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.