instagram

Comme des garçons

Najlepsze chłopięce stylówki z Instagrama

Comme des garçons

Ubieraj się tak, jak ci wspaniali chłopcy. Wymienieni obok siebie w jednym zestawieniu niezależnie od tego, czy są ikonami stylu, kumplują się z Bradem Pittem czy mają raptem kilkuset followersów. Odważni, eklektyczni, traktujący modę jako narzędzie wyrażania siebie, element zabawy lub rekwizyt domowej scenografii.

Dandysi, zakolegowani z przyrodą włóczykije, wierni sobie nonkomformiści oraz bracia, którzy do spółki z siostrami tworzą niepowtarzalne modowe duety. Przy tak imponującej wszechstronności boję się o to, by dzieląc modowych Instagramerów na typy – tylko po to, by zachować płynność i porządek w publikacji – nie strzelić sobie w kolano. Postaram się wybrnąć z kłopotu, oddając każdemu po równym kawałku tortu, zgoda? Bo serio, wszyscy reprezentują wysoki poziom i profesjonalizm w swojej dziedzinie, szczególnie wtedy, gdy potrzeba zbudowania wartościowego przekazu góruje nad magnetyzowaniem mas.

MONSIEUR ALONSO MATEO

Ten stylowy 12-latek przez połowę swojego życia jest gwiazdą Instagrama. Jego mama, Luisa Fernanda Espinosa, jest redaktorką meksykańskiego wydania „Harper’s Bazaar” i stąd zapewne wzięło się jej zamiłowanie do marek high fashion. Bo Alonso chadza w okularach Diora, marynarkach Marni i gangsterskich butach Gucci, a te luksusy miksuje chociażby z dżinsami z Gapa. Zdarzają mu się karkołomne stylizacje, jak klapki wyściełane futrem lub skórzana kurtka założona do szortów, ale nadal niezmiennie wielbi go ponad pół miliona użytkowników Instagrama. A to sporo.

BRACIA I SIOSTRY

Kingston i Kaui, Stella i Blaise oraz Ryan Secret, którego siostra Iva również bierze udział w wielu modowych przedsięwzięciach, szturmem opanowali Instagramową przestrzeń najwybitniejszych stylówek. Osobno także robią wrażenie, ale dopiero występując razem, szczególnie zadają szyku. Przy tym każda z bratersko-siostrzanych par reprezentuje odmienny styl, konsekwentny i dopracowanym w każdym calu. Kingston i Kaui pochodzą z Tokio, ich rodzice prowadzą markę Le Fortune, a oni sami są wcieleniem mody streetowej najwyższych lotów. Szorty, czapeczki, oversize’owe bluzy i T-shirty noszą jak pro. Blaise i Stellę rozpoznacie po burzy karbowanych blond włosów, czochraniu psów na co drugim zdjęciu i uśmiechach od ucha do ucha. Nikt tak jak oni nie łączy ze sobą ogrodniczek z japonkami czy hawajskich koszul z kowbojkami. A co! Ryan sam w sobie jest gwiazdą, którą obserwuje Khloé Kardashian, jeśli ten fakt robi na kimkolwiek wrażenie. Wpisałam go tu tylko po to, by określić skalę jego popularności, bo jest ogromna. Ryan lubuje się w total lookach – słoneczna żółć od stóp do głów to jego znak rozpoznawczy. Wielb denim, koszule typu slim i ostentacyjne operowanie logo. Tak czy inaczej, robi to w zabawny i cokolwiek uroczy sposób. Mnie kupił.

CHŁOPCY W SUKIENKACH

Fotografowie Danielle i Jimmy Acenio wraz z trzema synami: Elliottem, Ashem i Gusem, mieszkają w New Jersey. Oboje pochodzą z konserwatywnych rodzin, a mimo to śmiało  kwestionują tradycyjną religijność i binarne podejście do płci, pisząc o tym na kanałach @missverse i @thecounsciousfamily. To, co szczególnie rzuca się w oczy podczas scrollowania walli, to stylówki Asha, który w wieku 4 lat po raz pierwszy zapragnął założyć sukienkę. Jednocześnie zaczął otwarcie zadawać pytania o płeć i przyporządkowane jej role. Na szczęście trafił na odpowiedzialnych rodziców, którzy w pełni go zaakceptowali i pozwolili mu rozwinąć skrzydła nie tylko w dziedzinie mody, ale i makijażu – Jimmy i Ash założyli wspólnie kanał na YouTube z tutorialami makijażowymi. Ależ piękna miłość.

Rodzina Callie Glorioso-Mays aka @thisiswhatfeministslooklike przypomina Kowalskich z sąsiedztwa, tyle że Hadden, syn Callie, od 5 roku życia nosi sukienki. Zaczęło się, gdy zauważył w sklepie brokatowe tutu i poprosił mamę, by kupiła jednakowe dla niego i jego młodszej siostry. Hadden równie chętnie sięga do szkatułki z biżuterią, a jego ulubioną przypinką jest ta z hasłem „I’ma boy”, przypięta do fiołkowej sukienki.

DOM PEŁEN CHŁOPCÓW

Ta banda zasługuje na odrębną kategorię. Fiona Findeis jest mamą pięciu synów, ale na Instagramie widać tylko czterech: 9-letniego Benny’ego, 7-letniego Harleya, 5-letniego Jacka i 4-letniego Noah – tak, to ten gość z burzą złotych kędziorów. Ich 20-letni brat Zachary mieszka w Queensland i jego zdjęcie można zobaczyć na profilu @haus_of_boys (ciekawe, jak się ubiera!). Każdy z tych australijskich chłopaków ma dryg do mody, przed obiektywem czuje się jak ryba w wodze i z finezją nosi wielobarwne ciuchy The Animals Observatory, Mini Rodini czy Main Story. Chłopcy wypadają bardzo naturalnie, jakby czerpali prawdziwą przyjemność z licznych przebieranek, które serwują na swoim Instagramie. Oby mieli tyle samo czasu na zabawę.

ROZWAŻNI I ROMANTYCZNI

Max, syn projektantki i założycielki Latibule Studio, Barbary Martinez aka @barbara_maga i Alvar, syn herbalistki i douli Signe Siemsen aka @imilk, oraz Robin, syn fotografki Magdy Ostrowskiej aka @family_life_is_boring tworzą rozmarzone, chłopackie trio. Szkoda, że nigdy się dotąd nie spotkali, bo na pewno znaleźliby wspólny język nie tylko w dziedzinie mody, która w ich przypadku dzieje się swobodnie, ale także lektur i umiłowania przyrody.  Lniane szorty i dziergane przez mamę swetry, T-shirty z przebrzmiałych kolekcji The Animals Observatory i Little Creative Factory, zmiksowane z dołami i czapeczkami vintage – w tym chłopcy z Hiszpanii, Szwecji i Polski czują się najbardziej komfortowo.

Jestem ciekawa waszych ulubionych modowych tropów z Instagrama. Dzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz