szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 8 do 11.02?

Bawcie się świetnie w weekend!

Co robić z dzieckiem od 8 do 11.02?

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w drugi, deszczowy lutowy weekend. Premiera teatralna w Guliwerze, warsztaty fotograficzne, spontaniczne malowanie albo dzień pizzy w naszej ulubionej warszawskiej pizzerii – i już robi się ciekawiej!

#1 ,,SKUNKS I BORSUK” W TEATRZE GULIWER

Różnice są piękne. To tak naprawdę one ubarwiają wszystkie relacje, uczą empatii, tolerancji i nabierania dystansu. To one także są powodem wielu trudności w tzw. ,,docieraniu się”, chowaniu kolców, szponów czy kłów. Marta Niedźwiecka nie bez powodu mówi, że ,,miłość to kamieniołomy”, ale przyjaźni ekstrawertycznego Skunksa z zamkniętym w sobie Borsukiem wcale do tego wzorca niedaleko. Chodźcie do Teatru Guliwer zobaczyć poruszającą opowieść o budowaniu ciepłej, pełnej zrozumienia relacji. Dodamy tylko, że spektakl powstał na podstawie bestsellerowej książki Amy Timberlake, a muzykę napisał Igor Nikiforow, połowa duetu Jerz Igor. Chyba nie musze was dalej przekonywać?

Więcej o premierze przeczytacie tu.

#2 PIZZA DAY W PIZZAIOLO

Everyday is pizza day, jak mówi stare i pełne prawdy porzekadło. Jednakże jest taki dzień w kalendarzu, gdy pizza smakuje wyjątkowo dobrze. Piątek 9 lutego to czas, w którym nasze myśli i ślinianki wprawiają w ruch nogi by udały się pod wiadomy adres: Krucza 16/22. Tam ucztujemy z rodziną w uwielbieniu dla tej cudownej konstrukcji jaką jest pizza właśnie. Z okazji święta dostępne będą nowe smaki i inne atrakcje, takie jak pączki i fritta!

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#3 SPONTANICZNA PRACOWNIA PLASTYCZNA

W Centrum Lokalnym Żoliborz powstała przestrzeń na działania artystyczne z inicjatywy lokalnych seniorek. Tak więc weźcie pędzle, farby i kredki – na miejscu znajdą się sztalugi i napoje. Jest wielka szansa, że staniecie się częścią międzypokoleniowej grupy artystycznej! Przeurocza idea, koniecznie się przyłączcie, Żoliborzanie.

Szczegóły znajdziecie tu.

#4 OD CZUBKA NOSA PO PIĘTY

W czwartek o 17:30 w Wawerskim Centrum Kultury nadarzy się piękna okazja by rozruszać nastoletnie ciała. Pod czułym okiem choreografek Marysi Stokłosy i Aleks Borys uczniowie 2 i 3 klas szkół średnich spróbują choreografii eksperymentalnej oraz będą odkrywać własne możliwości ruchowe swoich. Przydatne!

Informacji o warsztatach szukajcie tu.

#5 FOTOFERIE W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Kraoków zaprasza młodocianych fotografów na sobotnie warsztaty z dokumentowania chwil ulotnych oraz wystawę ,, Czas naświetlania / Czas wywoływania”. Zapoznacie się z fotografią etnograficzną z przełomu XIX i XX wieku z nawet skonstruujecie własne aparaty. Chodźcie!

Więcej o zajęciach przeczytacie tu.

Dodaj komentarz