szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 8 do 10.03?

Bawcie się świetnie w weekend!

Co robić z dzieckiem od 8 do 10.03?
materiały prasowe

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w pierwszy, soczyście słoneczny marcowy weekend. Spektakle teatralne, koncerty symfoniczne i jazzowe, a do tego warsztaty z tworzenia makiet – i już robi się ciekawiej!

#1 TATA W TEATRZE GULIWER

Gdzie jest ,,Tata”? W najbliższy piątek o 10:00 spotkacie go w Tetrze Guliwer. Spektakl Marka Ciunela zrealizowany w formie skrzącej się kolorami rewii na podstawie serii opowiadań Toona Tellegena, ukazuje wielowymiarowy portret ojca. Dużo w nim magii, nieoczekiwanych zwrotów akcji, ale także czułości i tęsknoty. Polecamy widzom od 6 lat.

Informacji o spektaklu szukajcie tu.

#2 DZIECI DZIECIOM W FILHARMONII KRAKOWSKIEJ

Chodźcie do filharmonii na koncert w wykonaniu świeżo upieczonych adeptów szkół muzycznych, którzy przybliżą muzykę klasyczną młodszym koleżankom i kolegom. To wspaniały cykl wydarzeń, którym zawsze towarzyszy wyjaśniająca zawiłości muzyki poważnej prelekcja i które odbywają się tylko raz w miesiącu. Warto tam być.

Informacje o wydarzeniu są tu.

#3 ZRÓB SWOJĄ ,,STOLICĘ”

Kto ma ochotę  pobawić się w wydawcę, dziennikarza i drukarza? Takie wyzwanie tylko w DSH. Z inspiracji zdjęciami Zbyszka Siemaszki i dedykowanej mu wystawie, w najbliższą niedzielę przeniesiecie się w czasie do Warszawy lat 50. i 60. A wszystko po to by wspólnie z rodziną stworzyć własne autorskie wydanie pisma „Stolica”. Zajęcia powstały z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat.

Więcej o wydarzeniu poczytacie tu.

#4 LENIWA NIEDZIELA Z ARCHITEKTKAMI

Chce wam się leniwej niedzieli? Daję głowę, że tak. Wpadajcie wobec tego do Fotoplastykonu na niezwykłe warsztaty, na których poznacie sylwetki wybitnych Architektek oraz ich fascynujące projekty, które odegrały istotną rolę w polskiej i światowej architekturze. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia jest budowa makiet inspirowanych projektem Targu w Błoniu architektki Aleksandry Wasilkowskiej. Za tę pracę została ona nominowana do Architektonicznej nagrody EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards 2024. Materiały znajdziecie na miejscu, nie zapomnijcie tylko się zapisać: mkoziara@1944.pl lub tel. 22 629 60 78.

Informacje o wydarzeniu znajdziecie tu.

#5 JAZZ TRĄBALSKI

Hej przedszkolaki i szkolniaki. Chodźcie do Promu Kultury, bo tam w sobotni poranek zabrzmi trąbka tak donośna jakby dął w nią sam Miles Davis. Tę sympatyczną inicjatywę muzyczną poprowadzą Magdalena Este, pianistka i wokalistka oraz trębacz Maurycy Idzikowski. Koniecznie!

Informacje o zajęciach znajdziecie tu.

Dodaj komentarz