szorty w Ładne Bebe wydarzenia

Co robić z dzieckiem od 15 do 17.12?

Bawcie się świetnie!

Co robić z dzieckiem od 15 do 17.12?
Materiały prasowe

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w drugi grudniowy weekend: premiera kinowa, bazar charytatywny, słuchowisko teatralne, świąteczne warsztaty z twórczyniami ludowymi – i już robi się ciekawiej!

#1 ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z TWÓRCZYNIAMI LUDOWYMI

W sobotę w dwóch turach: od 11:00 i od 14:00 spodziewajcie się znakomitych okazji do rozwijania umiejętności manualnych i artystycznych. Pod okiem twórczyń ludowych stworzycie świąteczne dekoracje inspirowane sztuką Mazowsza, Kurpiowszczyzny oraz Lubelszczyzny. Mogą one ozdobić dom albo stać się prezentem dla najbliższych. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#2 PREMIERA FILMU „20 000 GATUNKÓW PSZCZÓŁ”

Na ten hiszpański film spłynął ostatnio deszcz nagród: za najlepszą rolę pierwszoplanową w Berlinie i najlepszy film w Maladze oraz nominacja do LUX Audience Award. Już 8 grudnia będzie można zobaczyć ten fantastyczny debiut Estibaliz Urresoli Solaguren w polskich kinach. Historia opowiada o tym, jak w pewnej małej, sennej wiosce w Kraju Basków rzeźbiarka Ane i jej troje dzieci przyjeżdżają do domu babci na letnie wakacje. Relacje w rodzinie są napięte, a najwrażliwszą osobą w tym zgiełku jest ośmioletni Aitor, zwany Coco, urodzony jako chłopiec, ale poszukujący swojej tożsamości. Jedynym dla niego wytchnieniem są zachwycające baskijskie wzgórza, gdzie znajduje się rodzinna farma pszczelarska. Pośród medytacyjnego brzęczenia pszczół Coco powoli zaczyna zwierzać się rodzinie i przyjaciołom z pragnienia bycia traktowaną jak dziewczynka.

Film powstał z myślą o odbiorcach od 12 roku życia, ale poleca się także młodszym dzieciom, oglądającym film z troskliwym dorosłym u boku.

Więcej o premierze przeczytacie tu.

 

#3 CHARYTATYWNY BAZAR ROZMAITOŚCI

W sobotę 9 grudnia w godzinach od 10:00 do 19:00 w hotelu Vienna House odbędzie się bazar charytatywny na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa oraz Fundacji Kolorowy Świat – Otulinka. Przyjdźcie gromadnie na ten kiermasz rękodzieła połączony z warsztatami i atrakcjami dla dzieci i całych rodzin. W programie m.in. prezenty i zdjęcia ze Świętym Mikołajem, przedświąteczne warsztaty, loteria z nagrodami oraz kartki świąteczne/cegiełki zaprojektowane przez znanego artystę Andrzeja Pągowskiego.

Szczegółowe informacje znajdziecie tu.

#4 LAS – SŁUCHOWISKO TEATRALNE

Teatr Niewielki ogłasza premierę słuchowiska „LAS” dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Tajemnicza leśna przestrzeń była dotąd bohaterką wielu opowieści, a spektakl jest bardzo wygodnym wehikułem przenoszącym ciekawskiego widza w to pełne zagadek miejsce. Jak zachęcają twórcy: „LAS to interaktywne słuchowisko teatralne, rozwija wyobraźnię dzieci, aktywizuje abstrakcyjne myślenie, inspiruje i pokazuje maluchom, jak ogromny potencjał tkwi w najprostszych rzeczach, wystarczy przyjrzeć się im z innej strony”. Przekonajcie się sami.

Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tu.

#5 JAPOŃSKI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Dwudniowe targi japońskich smakołyków i innych dóbr z dalekiej krainy matchą płynącej odbędą się już w ten weekend. Wśród wystawców znajdziecie wydawnictwo Tajfuny, stoiska z kimonami, jedwabnymi szalami czy inspirowaną Japonią ceramiką.

Więcej informacji znajdziecie tu.

#6 ŚWIĄTECZNE ANIMACJE W MUZEUM NARODOWYM

Będąc w Muzeum Narodowym w ten weekend, koniecznie wypatrujcie animatorów, którzy poinstruują dzieci i ich opiekunów, jak wykonać świąteczne prace, inspirowane kolekcją MNW. Muzealne zwierzątka staną się inspiracją i dzięki temu będą mogły zagościć na waszych choinkach w postaci ozdób. Podczas zajęć będzie także okazja, by stworzyć lampion na zimowe wieczory, świąteczny domek czy kartkę świąteczną. Chodźcie!

Wszystkiego na temat zajęć dowiecie się stąd.

#7 Z FRYCKIEM W ŚWIAT MUZYKI

Oto nie lada gratka dla fanów muzyki w wieku od 7 do 10 lat. Zajęcia z cyklu „Z Fryckiem w świat muzyki” w Muzeum Fryderyka Chopina stanowią wyjątkowo gościnne wprowadzenie do krainy dźwięków za pomocą wielu instrumentów – tradycyjnych i nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Spróbujcie.

Szczegółowe informacje znajdziecie tu.

Coś dla Ciebie

Dodaj komentarz