szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 23 do 25.02?

Bawcie się świetnie w weekend!

Co robić z dzieckiem od 23 do 25.02?
materiały prasowe

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w kolejny lutowy weekend. Koncert jazzowy dla dzieci, improwizacja, premiera kinowa pod szyldem Młodych Horyzontów – i już robi się ciekawiej!

#1 OKO. JAZZ DLA DZIECI

Jazzowy big band puzonem stoi. To najprawdziwsza prawda, choć instrument ten zwykle przegrywa w konkursie na popularność z perkusją albo fortepianem. Podczas niedzielnego spotkania w Ośrodku Kultury Ochoty zaciekawione jazzem dzieci spotkają się z Magdaleną Este, wokalistką oraz puzonistą Jackiem Namysłowskim. A to świetna okazja by uszczknąć muzycznej energii i złapać bakcyla.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#2 WARSZTATY Z KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ Z GRAŻKĄ LANGE

Coś dla starszych dzieci i rodziców: warsztaty książki rysunkowej z Grażką Lange, inspirowane twórczością Wisławy Szymborskiej. W trakcie warsztatów poznacie podstawy tworzenia książki obrazkowej i wykonacie własnego picturebooka. Punktem wyjścia będzie wiersz Wisławy Szymborskiej. Kto chętny, niech zmierza 24 lutego do Księgarni Czarnego w Warszawie. Szykuje się artystyczna uczta.

Informacje o warsztatach są tu.

#3 ZAGADKA KLARY MUU – PREMIERA

Kto ma ochotę na frapującą zagadkę kryminalną? W ten właśnie weekend kinową premierę ma norweska animacja ,,Zagadka Klary Muu”. Para bystrzaków, Klara i Gavin będą się głowić nad zaginionym magicznym nasionem, które może uratować Krowie Wzgórze. W zbieraniu dowodów, odcisków palców i przesłuchaniach pomoże im słynna królicza detektywka, Agata Christensen. Finał będzie zaskakujący!

Więcej o filmie poczytacie tu.

#4 NIKT NIC NIE WIE – IMPROWIZACJA DLA DZIECI

Chodźcie do Klubu Komediowego po ożywczą dawkę śmiechu, ruchu i twórczej improwizacji. „Nikt nic nie wie” to wydarzenie komediowe stworzone z myślą o widzach od 4 do 10 lat. Cała zabawa polega na tym, że improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom. Po serii aktywizujących ciało i umysł ćwiczeń, nastąpi wspólne improwizowanie historii. Ale będzie zabawa!

Informacje o wydarzeniu znajdziecie tu.

#5 SIANOTWORY

Co robicie w niedzielę w samo południe? Może to dobry moment by sprawdzić czym są sianotwory? Czy to tajemnicze siano – potwory? Muzeum Narodowe we Wrocławiu podkreśla ważność siana, które jest podstawą przezimowania na wsi dla hodowli zwierząt. Siano miało też znaczenie symboliczne, leczyło, było świetnym materiałem do dekorowania i tworzenia. Koniecznie spróbujcie twórczego plecenia, skręcania i sianotworzenia. Tu dzieje się przygoda.

Informacje o zajęciach znajdziecie tu.

#6 RODZINNE NIEDZIELE: BRUNO BARBEY

Muzealne poranki to znakomita okazja by zobaczyć wystawę fotografii Bruno Barbeya, a przy okazji zaangażować dzieci do udziału w twórczych warsztatach. W ich ramach poznacie tajniki i wyzwania wpisane w zawód rozkochanego w swojej pracy fotoreportera. Trzeba tam być – do zobaczenia 25 lutego.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tu.

Dodaj komentarz