szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 2 do 4.02?

Wspaniałego weekendu!

Co robić z dzieckiem od 2 do 4.02?
materiały prasowe

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w pierwszy lutowy weekend. Spektakl teatralny, chichotanie przy wierszykach Grzegorza Uzdańskiego, warsztaty z fotografowania i galaktyczne przygody – i już robi się ciekawiej!

#1 SPOTKANIE WOKÓŁ KSIĄŻKI ,,WIERSZYKI DO CHICHOTANIA”

Zapowiada się wyśmienite sobotnie popołudnie. W gościnnych przestrzeniach księgarni Nowego Teatru odbędzie się spotkanie z autorem wierszy stworzonych wprost do zaśmiewania się, wpadania w głupawkę i dyskretnego chichotania. Grzegorz Uzdański, bo o nim mowa, jest poetą, pisarzem, tatą i autorem tekstów do piosenek Jerza Igora. Sobotnie spotkani poprowadzi naczelna wydawnictwa Natuli, Aleksandra Brambor-Rutkowska. O oprawę muzyczną zadba Jerzy Rogiewicz. Bądźcie tam.

Więcej o wystawie przeczytacie tu.

#2 RODZINNE WARSZTATY O SOWACH

Kto tak pohukuje wieczorową porą? Sowy to ptaki majestatyczne i pełne tajemnic – część z nich możecie rozwikłać na zajęciach Dzikiej Bazy. Odkryjecie,  jakie dźwięki wydają oraz jakie są ich zwyczaje. Odkrywanie sowich zagadek to męcząca prac i dlatego na finiszu czekać będzie na was ognisko, przy którym się ogrzejecie i wypijecie ciepły kompot z kociołka. Koniecznie.

Więcej o wydarzeniu dowiecie się stąd.

#3 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Warsztaty fotograficzne odbywające się w ten weekend noszą nazwę: ,,Zawsze w ruchu”’ i będą świetnym źródłem informacji o tym, jakich sztuczek używa fotograf, żeby przedstawić pełne życia sceny uliczne. Podążycie dziarsko śladem Brunona Barbeya wi cielicie się w postaci ciekawskich  fotoreporterów. Pamiętajcie tylko, by zabrać ze sobą własne aparaty, ewentualnie aparaty w telefonie komórkowym.

Więcej o zajęciach przeczytacie tu.

#4 GALAKTYCZNE PRZYGODY

W niedzielne przedpołudnie zadzieje się coś świetnego i w sam punkt dla odkrywców kosmosu wieku od 6 lat. Posłuchacie opowieści o tym, jak tworzą się gwiazdy i galaktyki, a wreszcie wielki Układ Słoneczny. Zdobędzie też cenne informacje o losach Słońcach. Dodatkowo, w kreatywnej części zajęć wykonajcie prace plastyczne przedstawiające wybrane typy obiektów głębokiego nieba, jak mgławice i gwiazdy, po czym wspólnie ułożą je tworząc cykl życia gwiazd od narodzin do śmierci. Polecamy!

Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu.

#5 WARSZTATY PISARSKIE

Wstąpcie do klubu młodocianych pisarek pisarzy, czeka ram na was wiele tajemnic do rozwikłania i historii do zarejestrowania. Już dziś o 12:30 kolejne spotkanie w Bibliotece Terminalu Kultury Gocław, podczas których puścicie wodze fantazji jak latawiec na wiatr. Podczas spontanicznej rozmowy o charakterze twórczej burzy mózgów uczestnicy wykreują miejsca akcji, charaktery bohaterów oraz fabuły. A kiedy historia zostanie już wymyślona i grupa uzna, że „to jest to!”, dzieci narysują ilustracje poszczególnych scen wymyślonej przez siebie opowieści. Ciekawi?

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#6 W SZWEDZKIEJ CUKIERNI

Macie ochotę na coś słodkiego? W niedzielę w Studiu Kulinarnym Małe Przyjemności będziecie mieli okazję nie tylko ich skosztować, ale także własnoręcznie upiec. Fiki, tartaletki, kruche czekoladowe herbatniki z cukrem perłowym funkcjonują w szwedzkim menu od 400 lat. Chodźcie ich spróbować! Zapraszamy szczgólnie dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Wszystkie informacje o warsztatach znajdziecie tu.

Dodaj komentarz